Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ajánlanátok jó kismamáknak/any...

Ajánlanátok jó kismamáknak/anyukáknak szóló könyveket, amikben le van írva minden, mit hogyan kell csinálni a gyermekágyas időszakban főleg, fontos tudnivalók az újszülöttekkel kapcsolatban, tippek, tanácsok stb?

Figyelt kérdés
Első baba lesz és úgy érzem, hogy rengeteg dolgot nem tudok, ami szükséges egy baba életbentartásához, ellátásához attól kezdve, hogy megszületik. Még a terhesség elején vagyok, viszont szeretném időben elkezdeni a felkészülést elméletben, a gyakorlat pedig remélem kialakul útközben majd. 😅

2022. okt. 28. 22:49
 1/9 anonim ***** válasza:
20%
Tracy Hogg könyveit ajánlom, nekem sokat segített.
2022. okt. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 babyboom567 ***** válasza:
71%

Egy dolgot fogadj meg.Bármit olvasol bárhol.Semmit sem vegyél szentírásnak, mert be fogsz kattanni.A babák nem olvassák ezeket a könyveket, nem tudják, hogy azok szerint,hogy kellene viselkedniük.

A másik dolog, az első kb 0-5 évben,(de 2 éves korig 100%),ami az egyik nap működik, az a másik nap már nem biztos(sőt biztosabb ,hogy nem).Ez lehet bármi,megnyugtatás,játék,ruha,stb.

És ami az én személyes véleményem,(ötletem),kezdj el meséket tanulni fejböl.Rövideket.Mert vannak gyerekek akik 1 mp,sem ülnek a helyükön,illetve az én gyerekem konkrétan megette,széttépte(a leporellót is,10 hónaposan úgy tépte el ,mintha HULK kisbabája lenne)a könyveket.

2022. okt. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
35%

Mi kell egy baba életben tartásához?!

Hat ne haragudj, de ehhez nem kell nagy tudomány. Etetni, itatni, altatni, pelenkázni... mar az ősembereknek is ment, pwdig az irodalmat sem ismerték....

2022. okt. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

3-asnak nincs gyereke az látszik.

Régen egymástól tanulták el, mit hogyan kell csinálni, mikor és hogyan tegyük le aludni és hasonlók.

2022. okt. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
27%

4!

Csak 2 gyerekem van 😅

1 és 3 évesek. De köszi, majdnem bejött 🤣✌


3#

2022. okt. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

Saját gyermekágyi időszakod: Robin Lim : Gyermekágy


Az újszülöttre meg vannak oktató videok pl. fürdetésről, pelenkázásról (keress rá "újszülött pelenkázása") és akkor sok releváns videót kidob.


Szuper, hogy hangolódsz, olvasgatsz, így kell csinálni! Van, amiből több féle nézet van, hogy hogy kell csinálni, az a jó, ha találkozol többel, hogy majd tudj dönteni,.nektek hogy jó (pl köldökcsonk ápolása is lehet sok féle képpen, én nem csináltam vele semmot, csak szárazon tartottam)

2022. okt. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%

Ruzsa Dora: Szules utani tulelokalauz. Zsenialis.


Sears: Ejszakai gondoskodas

Ungwary: A szoptatas noi muveszete


Amit ne: Spock, Tracy Hogg (Suttogo-konyvek)

2022. okt. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! 😊
2022. okt. 29. 14:22
 9/9 anonim ***** válasza:
Suliban tanultam gondozástan órán. Keress gondozástan könyvet, abban minden benne van.
2022. okt. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!