Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Készülés a télre - miből,...

Készülés a télre - miből, mennyit kéne lefagyasztani?

Figyelt kérdés

Babám 3 hónapos, így pont télen kezdjük majd el a hozzátáplálást. Szeretnék majd minden ételt házilag készíteni (tehát bolti üvegeset nem vennék) - így nem tudom, hogyan kéne kalkulálni. Miket és milyen mennyiségben tennétek el? Ha még azt is hozzáírnátok, hogy milyen formában (pl fagyasztás), nagyon hálás lennék! :)

Köszönöm!


2010. szept. 28. 16:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy kicsit elkéstél ezzel. Nagyon jó lett volna ha a nyáron teszel el sárgabarackot és őszibarackot felezve, cukkinit reszelve, sóskát megpárolva, szilvát szintén felezve. Ezeket ehetitek majd a kezdetekkor. A többi: sütőtök, alma, répa, burgonya, banán, cékla mind elérhető lesz frissen a piacról (vagy a kertből).

Én még most is tettem el barackot, nem szívesen veszek télen bolti nem idény gyümölcsöket.

18 hós kisfiú anyukája

2010. szept. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy teljesen elkésve. Az almának,körtének most van szürete, nálunk van még a kertben spenót is,répa is,szilva is,fehérrépa,SÜTŐTÖK(imádjuk csak azért a nagy betű). Télen tudsz venni krumplit is a boltban. De ha néha rákényszerülsz a bébiételre azzal se történik probléma.
2010. szept. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem késtél le mindenről. Még pár dolgot el tudsz tenni. Nekem is csak pár hete lett nagyobb hűtőm, 3 fiókkal, így sokmindenről lemaradtam (cseresznye, meggy, sárgabarack, eper, kelbimbó). Te is tudsz még eltenni szilvát (félbevágva, magozva), ha őszibarackot nem is, de kopaszbarackot igen, én negyedelve tettem el. Teszek még el körtét, szintén hámozva, negyedelve. Ha majd jön a gesztenyeszezon, abból is teszek el előfőzve, hámozva.

A legtöbb fagyasztós-eltevős tippet innen szedtem erről az oldalról:)))

Zöldséget nem teszek el, nincs annyi helyem, meg a legtöbbet lehet natúr lefagyasztva kapni, borsó, zöldbab, paraj, sóska, brokkoli, kelbimbó, tök, karfiol. Állítólag paradicsomot és paprikát is lehet fagyasztani, de a felolvasztott zöldség az állaga miatt csak főzni jó (még nem próbáltam).

Gyümölcsök közül meggyet szinte mindig lehet kapni lefagyasztva.

Almát, krumplit, sütőtököt, céklát, leveszöldségeket meg télen is lehet frissen (legalábbis nem fagyasztva) kapni.

A mennyiséget szerintem csak a hűtőd mérete szabályozza! Én biztos még többet tettem volna el, a van még helyem. Ugyanis én is mindent magam készítek a babámnak.

2010. szept. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!