Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tanítottátok meg a...

Hogyan tanítottátok meg a babátokat tapsolni és integetni? Mindenféle módszer érdekelne.

Figyelt kérdés
Kisfiam 1 éves, és eddig bárhogy próbálkoztam, nem akar sem tapsolni, sem integetni. Egyébként nagyon értelmes, megmutogatja a testrészeit, utánozza pár állat hangját, de emiatt a két dolog miatt már kezdek elkeseredni.
2010. szept. 28. 16:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

emiatt nem kell elkeseredni de minél jobban erőlteted annál jobban nem fogja csinálni. Hagy békén és egyik nap majd csak azt látod hogy integet.

Meg tapsol.

ui: minden gyerek megtanulja nyugi.

2010. szept. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi sose tanitottuk egyikre sem. Magától csinálta. Lehet,hogy látta néha tőlünk,de szerintem ez a babáknál magától jön,mint ahogy felül,feláll stb. Majd csinálja,ne izgulj. Ő biztos másban ügyesebb,de majd ő is fog tapsolni,integetni.
2010. szept. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálunk a pici most 9 hónapos.Már tapsol ha elkezdjük mondani neki a süti süti pogácsát...

Szerintem sokat mutattuk és megtetszett neki.Meg megfogtuk a kezét és összecsaptuk neki.Integetni még én sem tudtam rávenni.

2010. szept. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
nekünk úgy tanult meg integetni, hogy minden este amikor elbúcsúzik lefekvés előtt az Apjától, mindig mondtam,hogy pá-pá apa és én is integettem és az apja is.Így azt hamar megtanulta.Most már az utcán is köszön mindenkinek, mondja hogy pá-pá és integet.Sőt,ha hallja,hogy valaki azt mondja, hogy szia, akkor is mondja,hogy pá-pá és integet.A tapsolás nehezebb volt.Hiába mondtam a mondókákat,fogtam a kezét és tapsoltunk, nem akart.Aztán egy barátnőm mondott neki egy mondókát,aminek a végén tapsolt, és a fiam is elkezdet tapsolni magától.Ne keseredj el, ez is olyan mint a mozgások, hogy csak akkor fogja csinálni, ha érett lesz rá,siettetni nem lehet.szerintem még nincs elkésve.
2010. szept. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ne erőltesd,az a lényeg.Lányom 6 hónaposan már tapsolt.mert én mindig tapsikoltam.azt hittem,hogy véletlenül csinálta,de nem.Ma 9 hónapos és még mindig csinálja,ha jó kedve van.Pacsit is ad,ha kérem.

Ezt a verset mondogattam neki:

Áspis, kerekes,

Úti füves, leveles,

Bíbola, bíbola,

Pacs, pacs, pacs.

Az első 3 sorban a tenyerét csikiztem és a pacs szóra bele ütöttem a tenyerét az enyémben.Azóta ad pacsit.Puszit is már elég régóta.Azt meg úgy sikerült megcsinálnia,hogy apával adtunk egymásnak puszi,neki meg utánoznia kellett minket.Azóta minden pasinak szó nélkül ad puszit,az apjának főleg,de nekem nem.Ne aggódj,meg fogja tanulni,de csak ha akarja!

2010. szept. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
59%
nem cirkuszi fóka az banyek.. :DDDD majd csinálja ha akarja
2010. szept. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ez tetszett... :D:D:D:D

Jóóóvannnaaaa, csak olyan xar nézni, hogy más babák már bőven egy éves koruk alatt tapsiznak, integetnek, az enyém meg dafke nem csinálja... :((

2010. szept. 28. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!