Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az a dolog/mik azok a...

Mi az a dolog/mik azok a dolgok, amit mindenképp ajánlanál, hogy egy elsőbabás család vegyen meg, mert neked életmentő volt pl hasfájáskor/fogzáskor/etetéskor...stb?

Figyelt kérdés
Olyan sok holmit meg lehetne venni,kb határ a csillagos ég és azt is tudom hogy minden baba más, lehet hogy az egyiknek beválik ami a masiknak nem, de kíváncsi vagyok kinek mi volt "csodaszer" a problémás időszakokban. Akinek több dolog is volt, köszönöm ha leírja!

2022. nov. 1. 21:09
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
Melyik elektromos hinta bírja a 18-kgt?
2022. nov. 1. 21:49
 12/32 anonim ***** válasza:
65%

7es vagyok,

Nekünk a gyerek gyógytornásza mondta, hogy ne hordjuk lakásban, legyen a kis játszószőnyegen amennyit lehet, mert ha sokat van fent összecsomagolva a kendőbe, akkor gátoljuk a mozgásban és nem erősödik az izomzat.

Persze ha sírós, hasfájós, szülő közelségére vágyik akkor az rendben van, de ha ébren van és el van a földön/kiságyban, akkor hagyjuk ott. Mondjuk nem tudom hogy gondolta, én sem viccből hordoztam a gyereket, csak ha sírt:D


Éjszaka leállt a légzése, nekünk kellett újraéleszteni amíg kiért a mentő. Egyszer fordult elő szerencsére. Azóta egyébként már 4 éves:)

2022. nov. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
A Fisher Price 3in1 az egyik, de asszem van masik is, ami 18 kiloig jo.
2022. nov. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%
Hinta, rugalmas kendő, csatos hordozó (nem kenguru).
2022. nov. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
53%
Amiket írnak azok, illetve nekem jól jött volna egy pólya, amiben biztosabban tudtam volna tartani szoptatáskor a babát. A sok összevásárolt kis overál volt még nekem hülyeség, mostmár csak bundazsákot vagy plédet vennék a hordozóba és abba rugiban a babát.
2022. nov. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
61%

1 dolog van, amit ajánlanék más anyukának is:

- Adamo hinta. Amikor sehogy nem tudtam megnyugtatni/elaltatni, akkor elringatta a picit. (bár ezt 5 hós korába szereztük be, de előbb is jól jött volna)


Minden más opcionális, mert ahány baba annyiféle stratégia.

Nekem a babafészek volt nagy favorit, abba altattam és le tudtam tenni aludni a kiságyba. Később pl. a rácsos ágyat össze is raktuk, magunk közé vettük és 13 hós koráig abban aludt el.


A mostani eszemmel már babaöbölt vennék inkább, ami külön bölcsőként is funkcionál, így ha kell együtt alszunk, ha kell nem.

Az elején a textil pelus nagyon jól tud jönni.


Nálunk még 1x se került elő az orszi, és a felírt lázcsillapító kúp is érintetlenül kucorog a hütőbe.


Szerintem mivel minden gyerek más, így más lesz az ami nektek jó, bevállik. "Életet ment".

2022. nov. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
73%

Babaöböl a világ legjobb találmánya. Légzésfigyelő, Adamo hinta. Nekünk egy nagy fotelágyunk van a babaszobában, iszonyat kényelmes rajta heverészni csukott állapotban is. Mivel a babánkat nehéz elaltatni, áldom az agyam, hogy anno ezt választottuk. Nem szép, de nagyon praktikus.

Babahordozós takaró. Drága, de szerintem nagyon nagyon praktikus, hogy beköthető a hordozóba, nem kell beöltöztetni a babát.

2022. nov. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
75%

Nekünk a gyerek gyógytornásza mondta, hogy ne hordjuk lakásban, legyen a kis játszószőnyegen amennyit lehet, mert ha sokat van fent összecsomagolva a kendőbe, akkor gátoljuk a mozgásban és nem erősödik az izomzat.



Ez butaság. Szomorú, hogy szakember ilyet mond

2022. nov. 2. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
57%
Ezt a kérdést anno én is feltettem. Amit többen írtak sajnos meg is vettem. Aztán adhattam el a nagy részét, hát mit ne mondjak pont erre volt időm akkor hogy megszabadulás a felesleges dolgoktól... elsőnek az adamo hintát mert orditott benne, majd a csatos hordozot mert folyt szegényről az izzadság ha beletettem, de most 7 hónapos és a lomos tele van ilyen dolgokkal. 😅
2022. nov. 2. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

Node ha ezeket nem veszed meg, sosem derül ki, hogy nálatok nem jön be. Lehet ezek nélkül is gyereket nevelni, nyugtatni, stb, de sokaknak bejön. A kislányom 5 hónapos, már születése előtt vettem egy rugalmas kendőt, hogy az majd milyen jó lesz. Egy kezemen megtudom számolni hányszor tetszett neki, hogy magamra kötöttem, dehát mégsem gondolom, hogy felesleges vásár lett volna, próbálkozom vele és néha bizony ez a gyógyír.

A 3:1 babakocsiról is utólag tudom azt mondani, hogy nem kellett volna megvenni, mert utálja, sőt igazából autózni is utál... Ellenben mondjuk az Adamot imádja. Előre nem lehet kitalálni egy adott baba mit fog szeretni és mit nem. Szerintem használtan érdemes beszerezni az ilyen "kényelmi" cuccokat, akkor kevésbé fáj az ember lelke érte, ha nem válik be.

2022. nov. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!