Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Spasztikus izomzat miatt...

Spasztikus izomzat miatt lehet sírós a baba? Vagy inkább idegrendszeri problémára utal?

Figyelt kérdés

2022. nov. 2. 07:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

És vagy vagy.

Kevés az infó

2022. nov. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Születése óta elég sírós baba. A babakocsiba nincs el. Se a mózesba, se a hordozóba. Max egy 20 percet alszik benne, de előtte is utána is nyüglődik és sír. 4 hónapig próbálgattuk mindenhogy, de sehogy se volt jó. Váltottunk hordozókendőre, de abba is nyüglődik, sír mielőtt elalszik és hosszú ideig azt se viseli el.


Én már 3 hónapos kora előtt gondoltam, hogy valami nem oké, de hagytam magam lebeszélni arról, hogy gond lenne. Többször említettem a gyerekorvosnak, védőnőnek is, ezt a sok nyüglődést, sírást, nehezen elalvást, de folyton leráztak azzal, hogy most front van, kicsi még, most szeles idő van stb... 3 hónaposan fordult át először hátról hasra, bal oldat. Jobbra csak az elmúlt pár napba sikerült.


Viszont hasról hátra nem fordul egyáltalán 4,5 hónapos. Nagyon le kell foglalni, hogy el legyen hason. Van, hogy szinte le se rakom, de már sír. Sokat repülőzik és látszik, érezni lehet, hogy feszes, feszíti magát. Időnként ökölbe tartja a kezeit. Játékokért nyúl,amit oda nyújtok neki megfogja, igaz még elég koordinálatlan a kézmozgása.


Nemrég voltunk gyerekorvosnál, megemlítettem neki ezt a feszességet, így adott beutalót neurológushoz. Védőnő is a napokba volt nálunk, neki is mondtam, ő azt mondta, hogy valószínűleg a feszesség miatt fordult először hátról hasra és nem fordítva.


Utána olvastam a feszes izomzatnak és több helyen azt olvastam, hogy legkésőbb 5 hónapos korig el kell kezdeni a tornát az ilyen izomzatú babáknál, mert később nem tudnak vele mit kezdeni.


Ettől eléggé elkeseredtem, a mi babánk 2 hét múlva betölti az 5.hónapot,és csak hó végére van időpontunk neurológushoz, onnan meg még mire kapunk időpontot tornára az sem 2 nap lesz.. Most megpróbáljuk elvinni magán orvoshoz, hátha előbb tud fogadni,de bosszant, hogy ha a gyerekorvos és/vagy a védőnő jobban megvizsgálja akkor amikor említettem ezt a sok sírást nyüglődést, már rég eljuthattunk volna neurológushoz is és tornára is.

2022. nov. 2. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!