Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Testvér féltékenység? Másnak...

Testvér féltékenység? Másnak is utánozza a gyermeke a kistestvérét csak hogy foglalkozzanak vele?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves lányom és 2 hete született a kis húga. Eleinte örült neki, beszélt hozzá (babanyelven mert még csak pár szót tud) de pár napja elkezdte utánozni a kis húgát hogy sír (leginkább mondjuk hisztisen) és trappol vagy elfekszik és sír és közbe a lábaival rugdalózik mint a babák. Foglalkozunk vele is amikor csak tudok. Inkább a házimunkát nem csinálom meg de leülök rajzolni vele, könyvet olvasni meg ilyenek bár legtöbbször csak kiveszi a kezemből. Többször akarja hogy felvegyem meg hozzám bújik, ezzel nincs is gond de sokszor mar nem tudom hogy most akkor játsszak vele mert sir érte de mégsem akarja annyira. Ez mellé hihetetlen akaratos is lett. Valamit nem kap meg akkor üvölt torka szakadtából.

Más is volt így? Ez dackorszak is lenne vagy csak féltékenység?

A kicsi amugy kulon szobába van, a nagy még velünk direkt azért hogy ne higyje hogy most kirekesszük őt.


2022. nov. 4. 15:10
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és ha hívom magamhoz inkább trappolva végig fut a házba és hisztizik. Tényleg nem értem akkor
2022. nov. 4. 15:11
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Még nincs tapasztalatom, csak elméletben válaszolok, van már 1-2 ötletem hogy mit hogy fogok csinálni, aztán majd úgyis kiderül, hogy ez jó vagy sem.

Nálunk 3 éves a nagyobb, szerintem az lesz, hogy megpróbálom mindenbe bevonni amit én csinálok, tehát a kicsi gondozásába, meg a házimunkába, mert az most különösen érdekli. Néha külön lemenni csak vele a játszótérre. De hisztinek nem fogok teret adni továbbra sem. Most is az az elv, hogyha valamit sírva, hisztizve kér, akkor megmondom, hogy csak akkor hallgatom meg, ha rendesen kéri. Biztos lesznek egyébként bajok, mert most is vannak, nagyon ragaszkodó, nehezen fogadja el, ha valami nem úgy történik, ahogy akarja. Sok magyarázás, figyelem általában segít, de nem szeretném csak azért minden irracionális kívánságát teljesíteni, mert most ez egy nehéz időszak lesz neki.

2022. nov. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Dackorszak. Az enyém ugyanez pepitában, annyi különbséggel, hogy neki nincs testvére. 2év 3 hónapos, de néha az agyam eldobom, hogy min nem képes kiverni a hisztit. Múltkor azért verte magát földhöz mert mondta, hogy aludni akar menni. Mondom akkor gyere megyünk aludni. Erre 10 percig vergődött, hogy nem. Aztán lehiggadt és elaludt.
2022. nov. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ő sem érti magát. Félti is a saját helyét a családban, meg arra is rájött időközben, hogy a húga csak sírni tud, játszani nem, a helyzetet sem érti igazán. Ráadásul saját magát sem tudja kifejezni, de ha tudna is beszélni, akkor sem tudná elmondani, hogy mi baja van, mert érzelmileg még nem annyira fejlett. Plusz gondolj bele, neki te vagy a világ, te (és a férjed) jelented a biztonságot, a szeretetet, mindent. De most hirtelen jött valaki, aki sokkal többet van a kezedben, mint amire ő saját magáról emlékezni tud. De közben meg tudja (hiszen biztos elmondtad neki százszor), hogy a kicsit is szeretni kell, meg ő a testvére, és egy család vagytok, szóval szerencsétlen teljesen kész van a helyzettől.


Adj neki időt, amíg ezt rendberakja a fejében. Esetleg ha van olyan felnőtt, akit nagyon szeret (nagymama, szomszéd, akárki, aki korábban is vigyázott rá), és megoldható, akkor bízd rá 1-2 órára, de csak őt, a kicsit ne. Nyilván ezt csábítóan kell kommunikálni felé, hogy mondjuk "a nagyi kérdezi, hogy szeretnél-e vele elmenni az állatkertbe, csak ő és te".

2022. nov. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként pont most olvastam egy cikkben, hogy az nem jó, ha azt mondogatjuk, hogy szeretni kell a kicsit. Csak egy szabály legyen, hogy a kicsit nem bántjuk, de amúgy ne akarjuk rátukmálni. Persze ez is csak egy cikk, el lehet olvasni többet is, és kipróbálni azt a módszert, ami jónak tűnik, hátha be fog válni nálatok.
2022. nov. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
2 év különbség van nálunk is. A nagy ugyanezt csinálta, még "oá-zott" is. A védőnő mondta, hogy ez normális, el fog múlni. Testvér féltékenység sajnos előjött nála, volt hogy bántotta is.
2022. nov. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Egyébként egyelőre azt gondolom a nagyobbal többet van foglalkozva. Nyilván ő ezt kevésnek érzi mert eddig csak vele volt foglalkozva. Megértem teljesen a helyzetét csak tanácstalan vagyok abban hogy hogyan reagáljam le. Van mikor már az őrületbe kerget és felemelem a hangom tudom ez nem igazán jó. Ha figyelmen kívül hagyom az sem a legjobb de ha babusgatom talán az se.

Azt észrevettem hogy feszegeti a határokat hogy mit csinálhat meg a tesójával. Néha megakarja ütni vagy bele könyököl persze ezt nem hagyjuk neki.

2022. nov. 4. 16:16
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szerintem az se jó, ha túlkompenzálod, csak azért, mert tesója született. Ha nem lenne tesója, gondolom akkor sem tarthatna sakkban a hisztijével. Nagyon hosszú folyamat megtanítani nekik, hogy hisztivel nem lehet semmit se elérni, és ez nem helyes viselkedés, erről csak elméletben könnyű beszélni, a valóságban tudom, hogy milyen nehéz egy-egy szituációban a helyes döntést meghozni.

Ha sokat foglalkozol és beszélgetsz vele, akkor rosszat úgysem teszel neki, majd megszokja, hogy ott a tesó is, na meg a kicsi is egyre interaktívabb lesz, hátha felfedezik majd egymást, hogy tudnak együtt játszani.

2022. nov. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!