Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ilyen kis korkülönbségnél...

Ilyen kis korkülönbségnél hogy készítsük majd fel a nagyot a testvér érkezésére?

Figyelt kérdés

11 hós babám mellé úgy néz ki, érkezik a kistestvére! 19 hónapos lesz, mikor megszületik, és szeretnénk, ha felkészülne rá, ne viselje meg annyira. "Sajnos" rettentő anyás, már megérezhette, hogy terhes vagyok, mert kb a beágyazódás óta (így visszaszámolva) olyan, mint egy kismajom, egy szó szoros értelmében vett anyamatrica. Rettentő nyűgös is, sokszor csak a kezemben van el, kapaszkodik fel a lábamra, stb. Attól tartunk, hogy megviseli majd, ha megszületik a pici.

A vizsgálatokra visszük majd magunkkal, de mivel még elég kicsi, nem tudom, hogy lehetne ismertetni/megbarákoztatni a helyzettel.

Aki hasonló cipőben jár(t), hogy csinálta?

Köszönöm szépen!



2021. júl. 10. 22:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Sehogy. Nem fogja fel. Azért matrica, mert abban a korban van, semmi köze a terhességedhez, ne magyarázz bele nemlétező dolgokat. 13 hónapos volt a nagyfiam, amikor terhes lettem. Nem is értette, különösebben nem is érdekelte, hogy kistesói születnek. Vizsgálatokra abszolút nem érdemes ebből a célból vinni, semmit nem ért meg belőle egy totyogó. Nyilván beszéltünk neki róla, 4D UH képet megmutattuk, de totál nem veszi az adást egy 1,5 év körüli gyerek, nekem az a tapasztalatom. Már azóta ovisok mind, szépen összenőttek, nagyon jó tesók. Szerintem nem érdemes nagy feneket keríteni a dolognak. 🤷
2021. júl. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Sehogy sem fogja ezt megérteni mert nem lesz olyan értelmi szinten.

De jó lenne ha elkezdenétek, hogy az apja is vigyáz rá.

2021. júl. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
A mi gyerekeink között két év van. A nagy nem igazán fogta fel, mi a szitu, persze mondtuk neki, hogy anya pocakjában ott van a kistesó, a baba, de nem tudom, mennyit fogott fel ebből. Abban az időben kezdett kifejezetten anyás lenni, olyan mintha megérezte volna a terhességet, de lehet csak puszta véletlen, hogy akkor lett ilyen pont. Viszont eléggé megviselte a tesó érkezése, erősen féltékenység lépett fel nála. Pedig előtte olvastunk neki kistesós könyvet is. Azóta a kicsi fél éves, sokat változott a helyzet. Néha még most is bántja a nagy a kicsit, de már elfogadóbb vele sokkal. Amúgy szerintem felesleges vinni baba mozira, nem fogja érteni. Szóval úgy gondolom, nem igazán lehet erre felkészíteni, hiszen még olyan kicsi ő is.
2021. júl. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Nem fogta fel az én kisfiam sem. (2 év van nálunk is)

Az a pillanat amikor rádöbbent, hogy a hugi marad, az a születése után 3 hónappal volt. Vendégségben voltunk vidéken és mikor indultunk haza a fiam nagy erőkkel elköszönt a húgától. Mondtuk neki, hogy nem tudjuk miből gondolta, hogy marad a tesó, de nem marad. Jön haza velünk. A fiamnak akkor esett le, hogy innentől nincs egyedül. Most 2 és 4 evesek és nekem úgy tűnik nagyon szeretik egymást.

Nekem az a tanácsom, hogy csináljátok mindent természetesen. Eleinte én is próbálkoztam, hogy a baba a hasam van van még ilyesmi, de eleresztett.. úgy voltunk vele, majd lesz ami lesz, mi mindkettőt szeretjük és reméljük ők is majd egymást... Bejött.

2021. júl. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
" meg ilyesmi, de eleresztettem " bocs átírta a telóm.
2021. júl. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
61%
Nálunk 13 hónap van a gyerekek közt, egy percnyi féltékenység sem volt 3-4 éves korukig, akkor is max olyanokon kaptak össze, hogy pl egy kubut vettünk. 😄 Olvasgattunk tesós könyveket, mutattam neki a pocakomat, adott puszit is a hasamra esténként, amikor búcsúztunk. Amikor megszületett a kicsi, azonnal összeengedtük őket, nem volt elhanyagolva a nagy sem. Én imádtam ezt a 2 picis időszakot, azóta meg a legjobb barátnők lettek. 😊
2021. júl. 11. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Persze, megérezte a beágyazódást.
2021. júl. 11. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudod felkészíteni, hiszen olyan pici még, hogy fel sem fogja. Semmi köze a terhességednek a csimpaszkodáshoz, ez pont egy ilyen korszak. Nekem 10 hónapos a második gyerekem, sokszor ő is kis matrica, pedig nem vagyok terhes.
2021. júl. 11. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%

Hát nálunk felfogta


19 hónap van szintén.

Nyilván nem 10-11 hónaposan, hanem a folyamatos adagolás ért le neki.


Nekem még anyatejes is volt végig.

Egyébként most 3 éves.

Van amire emlékszik is, vagyis emlékezteti magát, időről időre kérdezget.


A 3-4 nap kórházra is felkészítettem, egész jól viselte.


Igazàból folyamatosan sokat beszéltünk neki is a testvéréről, megmutattuk a pocakomat, amikor lett, meg az uh képeket stb

2021. júl. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Az tényleg jó ötlet, hogy innentől kezdve Apukát is be lehetne vonni a gyerek körülö dolgokba. Legyen el vele is, amikor te kórházban leszel, vagy a kicsivel foglalkozol.
2021. júl. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!