Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mire ez a féltékenység a...

Mire ez a féltékenység a terhesség alatt nem elhízó anyákra?

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőm gyereke 6 hóbapos. Barátnőm edző több, mint 6 éve (előtte is sportolt), elég intenzív edzéseket folytat. Nagyon szép.


Terhessége alatt végig edzett, tartotta az órákat amit a vendégekkel csinált ő is. Futni járt a 7. hónapig. Természetesen az étkezésre is figyelt. 3 hónapos volt a kicsi, amikor újra elkezdett sportolni rendszeresen.


Úgy ment szülni, hogy gyakorlatilag megnőtt a hasa és ennyi. Sehol egy plusz fél centi. Mondanom sem kell hogy hamar formába is jött.


Nagyon sokan bántják, főleg a háta mögött, de persze visszajut. A szemébe is mondják. Ma is azt mondták neki, hogy neki könnyű. Ilyen a testalkata, ez a munkája, semmit sem igazán tennie. Sokat bántják, hogy miért mozgott a terhesség alatt, miert kezdte ilyen hamar újra.


De persze ezt kik mondják? Jól elhízott anyák, akik azt hogy barátnőmék jól állnak anyagilag is felhasználják ebben a helyzetben, mondván hogy van pénz étrendkiegészítőkre meg márkás ruhákra.


Én még csak a terhesség elején járok, de nem szeretnék elhízni. Most akkor ezt a negatív hozzáállást kell majd elviselnem más nők részéről?


2020. júl. 29. 23:46
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
96%
Nőként mondom,hogy a nők nagyon gonoszak tudnak lenni egymással :D lehet,hogy neked is kijut,nem tudni. Egyik füleden ki,másikon be :) ja,és gratulálok a babához :)
2020. júl. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
93%
Miért érdekel, hogy idegenek mit mondanak, vagy gondolnak? Azt csinálsz, amit akarsz, illetve meglátod majd, hogy a terved sikerül -e, ha nem, akkor az is csak a te dolgod. Hidd el, senki sem azzal tervez, hogy 20-30kg-ot fog hízni.
2020. júl. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Fordítva, egyik füleden be, másikon ki :D bocsi, összeakadnak már a szemeim lassan :D
2020. júl. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
93%
Fura, de én nem tapasztaltam ezt, pedig nem sokat híztam, és hamar visszanyertem az alakom, sportoltam is. Mondjuk én a barátaimmal töltöm az időt, nem az ellenségeimmel.
2020. júl. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Ez elég fura számomra is. Én fogytam a terhesség alatt. Szülés után jobban néztem ki mint előtte valaha, de soha senki nem dumált ki ezért és nem is irigykedtek.
2020. júl. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
89%

Mindenki ott bántja a másikat, ahol neki fáj és a saját hibáit másokra vetíti ki.

Egyszerűen túl hiúak ahhoz, hogy beismerjék, lusták nekiállni edzeni és felvéve a szemellenzőt úgy csinálnak, mint ha a barátnőd nem edző lenne, aki ledolgozta a pluszt.

2020. júl. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
44%

Neki konnyu, mert ez a munkaja?😀 Miert, ha valakinek az a munkaja, hogy mozogjon, akkor az meg se erzi, hogy mozgott, az nem farad el, nem izzad le, stb? Persze, jobb kondiban van, mint aki eleteben eloszor sportol, de attol meg faraszto neki is a mozgas. Tul kell lendulni mindenkinek az elso 2-3 het nehezsegein, aztan mindenkinek menni fog a valasztott mozgasforma, ennyi. En inkabb azt nem ertettem soha, mit lehet 30 kilot hizni egy terhesseg alatt, mintha a babanak 4000 kaloria lenne a napi igenye. (Az anyuka 1800-an felul.) De bantani nem kellene senkit, egyik helyzetben sem, de az en ismerosomrol pont egy ilyen kepet lattam nemreg, vekony no volt, megszuletett a gyerek, kitett egy nyaralos, bikinis kepet es EGY BALNA LETT!

Nem tudom, nekem termeszetesebb az, hogy valaki nem hizik el, a terhesseg elso ketharmadaban kb lehet meg aktiv eletet elni, a test kaloriaigenye pedig mindig is annyi marad, amennyit fel tud hasznalni - baba eseten no, de nem annyira, hogy abbol tobb kilo zsir legyen.

2020. júl. 30. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
77%
Neki konnyu, mert ez a munkaja szerintem jogos. Teljesen mas foallasban sportolni, mint 8 ledolgozott ora utan, ami utazassal, tuloraval egyutt lehet akar 10 is. De ezt gondolom arrol is, aki pl. szepsegszalonban dolgozik pl. kormoskent. Ha van szabad par perce beugrik a szoliba vagy a kollegano beszaritja a hajat vagy kiszedik a szemoldoket. Aki teljesen mast csinal es nem foallasban sportol, annak szerintem is nehezebb. Kiemelnem, h nem lehetetlen termeszetesen.
2020. júl. 30. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
51%
8 Persze, de egy rakas no elmegy tappenzre mar kb 4-5 honapos terhesen aztan nem mennek vissza dolgozni, ergo “csak” a gyerekneveles mellett kell megoldani a sportot, azt meg ne mondja senki, hogy nincs napi egy oraja magara, amig sportol aztan lezuhanyzik, hajat most. Pl anyukas forumok 0-24 bujasa helyett egesz jo elfoglaltsag🤷🏼‍♀️ (Mert valahogy mindenki az idohianyt okolja mindig, de a neten logni egesz nap azert van ido.)
2020. júl. 30. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
64%
7es, nekem pl. non stop hanyingerem volt, de olyan szinten, h allandoan ennem kellett, h ne legyek rosszul. Ahogy kezdtem ehes lenni, jott a hanyinger, es tenyleg mindent kiprobaltam, csak az allando eves valt be. Sokan pl. veszelyeztettek, otthon vannak, esetleg meg fekudni is kell, akkor is jonnek fel a kilok szepen. Persze konnyu mondani, h nem kell zabalni, meg mozogni kell, de nem mindenkinek ilyen szerencses a terhessege, mert ez bizony csak a joszerencse kerdese.
2020. júl. 30. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!