Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyósom féltékeny rám, mint...

Joza kérdése:

Anyósom féltékeny rám, mint anyára, vagy egyszerűen ki nem állhat?

Figyelt kérdés
Anyósommal feszültségben töltjük az időt, mert a hét hónapos kisfiammal úgy szeretne együtt lenni, hogy engem kizárnak az együttlétből. A gyakorlatban: a gyermekem ha háttal van akár az ölében, és meghallja, hogy a közelben vagyok, keres, figyel. Anyósom erőltetett mosollyal, sokat mondó hangnemben mondja: igen, ott van anyád... Úgy közlekedik vele, hogy eltakarja a gyerek szemét, ha a fejét felém fordítja. Ellenben készséggel odafut vele a párom előző házasságából származó lányához, majd meséli, hogy a fiam isteníti a lányt. (Mosolyog szegény fiam, de hogy istenítené, az túlzás.) Nyilván felülemelkedek és hagyok nekik időt egymásra, gondoltam, így is volt. Az utolsó látogatásakor hagytam őket játszani, majd odamentem és együtt gyömöszkéltük, amit a kicsi persze élvezett. Ennek is csúnya vége lett. A párom mondja, hogy mit csináltál anyámmal, mesélte, hogy nincs kedve hozzánk menni, mert ragyog a lakás, pedig ő segíteni akar, de nincs mit, illetve láb alatt érzi magát, mert én le sem szakadok a gyerekről. Passz. Mit gondoltok? Mert én azt, hogy legyen külön idejük is, de elvárhatónak tartom, hogy a nagymama az anyukával és az unokával közös játékot is élvezze. Hm?

2016. jún. 29. 14:36
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
27%
Hát,én nem nagyon értem mi a problémád!
2016. jún. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tok fölösleges nektek is jatszani.


En ha itt van anyósom anyu sogornom vagy barát es a gyerekekkel akar jatszani teljesen jol fel talalom magam.

Leülök vegre sütit enni inni egy kávét ilyesmi... A 3 evesem nem is foglalkozik velunk, az a sztár aki uj

A kicsi 2 honapos ot meg nyilvan szivesen cipelgetik, o pedig lelkesen mosolyog


En ilyenkor nem foglalkozom veluk azon tul hogy ott vagyok ha kellek

2016. jún. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Kellemetlen a helyzet és kínosak az együttlétek. Az zavar, hogy elhatárolódik tőlem, és panaszkodik a férjemnek, engem gyerekfüggőnek minősít, mert a fiam azonnal engem keres, ha átveszi. Ez őt nagyon zavarja, és megkért, hogy ne is legyek a környezetében, ha együtt vannak. Én pedig ezt méltatlannak tartom. Anyám bakker nemhogy eltakarná a gyerek szemét, ha rámnéz, vagy rám mosolyog, hanem hozza, hogy nézd, ott van anya. Ezáűltal úgy érzem, hogy hüólyének néz, vagyis egy felesleges valakinek, aki megszülte az unokáját, ellátja, de ha ő megjelenik, akkor álljon félre. Szó szerint.
2016. jún. 29. 14:52
 4/21 A kérdező kommentje:
A látogatóid nem takarják el sértett arccal a ygerek szemét, vagy a hozzád kalimpáló gyereket nem rántják az ellenkező irányba.
2016. jún. 29. 14:54
 5/21 anonim ***** válasza:
6%

Én nem értem, mi a gondod. Amiket itt leírtál, annak semmi értelme.

Illetve annyi, hogy te vagy az, aki nem hagyja, hogy a nagymama az unokájával nélküled játsszon.

2016. jún. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Ajj, nehéz valóban leírni, hogy mi a gond. Megpróbálom: az, hogy bármit csinálnak együtt, a gyereknek nem engedi, hogy rámnézzen, rám mosolyogjon, eltakarja, elfordítja, ha véletlenül "összefutunk" a lakásban. Elmondta, hogy őt idegesíti, hogy a gyerek nem figyel rá, mert az ő ölében is engem keres. Ennek pedig én vagyok az oka, elrontottam a gyereket, aki anyafüggő.
2016. jún. 29. 14:59
 7/21 anonim ***** válasza:
67%
Hát én örülnék neki, ha nagymama legalább 10 összefüggő percig szórakoztatná a lányomat, miközbne én mondjuk meginnék egy kávét nyugodtan, kiteregetnék...pihennék
2016. jún. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
A teregetés jó példa. Én vidáman teregettem a teraszon, amit meglátott a fiam, és majd kiugrott az öléből. Én nyilván rámosolyogtam és integettem neki, nagyon aranyos volt. Ez már helytelen, szerinte nekem háttal kell ilyenkor állni, mert elvonom a gyerek figyelmét.
2016. jún. 29. 15:02
 9/21 anonim ***** válasza:
90%

Én it két könnyen megoldható problémát látok.

1. eltakarja a gyerek szemét. Szólni kell, hogy Anyuka legyen kedves ne takarja el a gyerek szemét.

2. panaszkodik rád a férjednek. Férjednek kéne (kellett volna már első perctől fogva) ezt leállítania, mi sem természetesebb... miért űri el, hogy bárki rosszat mondjuon rólad??

2016. jún. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
58%
persze, egy kicsit túlreagálja kedves anyós, de te is javíthatnál egy kicsit a helyzeten, menj el fél órára valahova, kapcsolódj ki, ülj be a kádba egy könyvvel, ilyesmi. Vagy mama vigye el sétálni, babakocsizni (ezeket imádják a nagyik)
2016. jún. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!