Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elmehetek táppénzre, amíg...

Elmehetek táppénzre, amíg terhes vagyok a második babával?

Figyelt kérdés
A kisfiam 1 éves, 8 hónap múlva születik a tesó.Gyeden vagyok.
2010. szept. 28. 19:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, én is ebben a cipőben vagyok és most kérdeztem meg a munkahelyemen a bérszámfejtőt és ki is számolta, hogy hogyan járok jobban, én úgy h lemondom a gyedet majd táppenzre megyek. De te is kérdezz meg egy hozzáértőt, mert nem mindegy mennyi a bejelentett fizud, mert nem minden esetben éri meg a táppénz.
2010. szept. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
20%
Igen, de táppénz alatt kirúghatnak, vigyázz!
2010. szept. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Dehogy rúghatnak ki táppénz alatt eleve sem, nem hogy terhesen!

Második válaszoló, ezt a butaságot ugyan honnan vetted?

2010. szept. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Harmadik válaszoló vagyok (második nemén vagyok, bár ő is 88%)


Kéne még info, ahhoz, hogy meg tudjam mondani, megéri-e a táppénz. Mindenféle info nélkül: egyedül akkor éri meg gyed helyett a táppénz, ha a bruttód 210 ezer volt legalább havonta.

De ha írsz jövedelemadatokat, gyorsan átnézem neked, hogy mennyit bukhatsz a táppénzzel.

2010. szept. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én mikor lemondom a gyedemet utána kiveszek pár nap szabit és csak utána fogok táppénzre menni. Megkérdeztem, hogy ilyenkor a szabi alatt kirúghatnak vagy a táppénz, azt mondta a béres nálunk, hogy elvileg a terhesség alatt védve vagyok, de gyakorlatilag a cégek mindig tudnak találni kiskapukat, ha ki akarnak rúgni. Hát én ettől függetlenül maradok ennél szabi majd táppénz... és bízom benne, hogy a dolgok simán mennek.
2010. szept. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem találhatnak kiskapukat, mert ilyenkor nincsen kiskapu. Ha tényleges munkavégzés nincsen, akkor még a rendkívüli felmondást sem tudják indokolni! (amúgy is elég nehéz). A felmondási védelem meg nem attól függ, hogy gyeden, táppénzen, szabin vagy, vagy éppen dolgozol, a felmondási védelem az a fogantatás vélelmezett időpontjától a gyermek 3 éves koráig él.

Persze, ilyenkor is megszűnhet a munkaviszony, de csak akkor, ha közös megegyezéssel szüntetitek meg, ha pont ezek alatt jár le a határozott idő, illetve ha a cég megszűnik.

Viszont az említett 3 eset is ugyanúgy érinthet akár táppénzen, akár gyeden vagy! Nem kell ennyire túlmisztifikálni a munkáltató mindenhatóságát, nyugi.


Első válaszoló: ha a béred nem volt 210 ezer, vagy több havonta bruttóban, akkor mindenképpen vegyél ki szabit is, mert húzós összegekkel lesz kevesebb az összes ellátás.

2010. szept. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
újból első vagyok, hú köszi utolsó, most megnyugtattál, a héten megyek a munkahelyemre intézni a dolgokat, de ma egész nap ezen agyaltam, hogy hogyan döntsek, így amiket írtál határozottabban megyek majd be:-)
2010. szept. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!