Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan alszik el a 7-8 hós...

Hogyan alszik el a 7-8 hós babád? Leírnád a körülményeket?

Figyelt kérdés
Fürdés után öltözés, utána rögtön szopi/tápszer lámpafénynél/félhomályban/sötétben. Evés közben elalszik? Ha nem akkor rögtön beteszed a kiságyba? Égve hagyod a villanyt vagy sötétben hagyod , hogy majd elalszik?Mennyi idő alatt alszik el?
2010. szept. 28. 21:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Fürdés után öltözés aztán tápszer a tv előtt az etetőszékben. Majd kb öt perc ejtőzés aztán irány a kiságy. A szobában sötét van csak a nappaliból szűrődik be fény. Változó egyszer két perc alatt alszik el máskor meg kell egy negyed óra is. Én egyedül hagyom. Ha nagyon veszekszik csak akkor megyek be hozzá. Megsimizem a buksiját és elmondom neki, hogy minden rendben van. A te babád mennyi idős? Miket csinál már egyedül?
2010. szept. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Fürdés este 7-kor, aztán villanyfény mellett tápszert kap, és megy a sötét szobájába aludni. Kb. 5-10 perc alatt elalszik. Reggel ötig alszik, tisztába rkom, tápszer és alszik még 9-ig. Nagyon rendes kislány :)
2010. szept. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A lányom egy hét múlva lesz 7 hónapos. Nálunk az este így zajlik: Fél 7-kor fürdetés van, pizsamába-hálózsákba öltözés aztán még kb egy fél órás(vagy kicsit több) hancúr az ágyunkon, vagy csak ő játszik egyedül. Ez attól függ mennyire fáradt, de legkésőbb fél nyolckor kaja van. Néha még van egy kis szopi(már nagyon kevés a tejem) meg tápszer, amíg büfizik egy kis altatódal, utána berakom az ágyába, jó éjt puszi és otthagyom. Nincs lámpa, a konyhából szűrődik be egy kis fény mert résnyire nyitva hagyom azt ajtót. Ha nagyon álmos rögtön elalszik, ha nem, akkor még beszélget,játszik az alvós tigrissel és elalszik amikor akar. Max. fél óra alatt elalszik. Én örülök, hogy ilyen jó alvó a lányom, nincs gondunk az alvással.
2010. szept. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
8 hós, fürdés előtt eszik 6-körül, így fürdés után is szoktam még egy kicsi tápszert adni neki, ha nem tud elaludni. Fél7-7 között fürdünk, de már akkor álmos szokott lenni. Utána, bemegyünk, leengedjük a redőnyt, bekapcsolom az altató zenéjét, kislámpáját és ő kézben sétálva alszik el. Általában 5-10 perc és már alszik, ágyba teszem és kb. 4 óra múlva eszik. Éjjel még 2-szer szokott enni, kicsiket eszik egyszerre, ezért még éjjel is eszik. Hát ez van. Nincs lelkierőm sírni hagyni. De már a születése után sem tudott visszaaludni, ha a szopinál nem aludt vissza. Szétüvöltötte a fejét a csecsemőosztályon, önmagából kikelve 2 naposan, ki is hoztam azonnal, senki sem nézett rá, majd megszakadt a szívem, folyt még a könnye is.
2010. szept. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

De édesek vagytok, hogy leírtátok! Mosolyogtam ahogy olvastam őket, szinte láttam magam előtt :) Köszönöm!!

Mi 1-én leszünk 7 hónaposak. Eddig én 8kor fürdettem, öltözés és utána rögtön cici, közben lekapcsoltam a villanyt. (úgy gondoltam így majd megszokja, hogy sötétben nem kell félni és ilyenkor aztán tényleg aludni kell) Volt, hogy elaludt szopi közben és betettem a kiságyba, volt, hogy nem aludt el, de bettettem és ott lassan elszundikált. Most egy-két hét alatt annyira lecsökkent a teem mennyisége, hogy attól tartok nem is lakik jól (már napközben sem) Fogalmam sincs mit is adjak neki??? Eszünk 1x főzeléket és 1x vaniliás pépet, de azért még kellene folyadék is szerintem. Kicsit meg vagyok ijedve. Eddig reggelig aludt, most napok óta felkel éjjel is ...

2010. szept. 28. 21:50
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt mondják, hogy a Sinlac jobban telít, mint a pép. Talán próbáljátok ki.
2010. szept. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

8 hónapos a kislányom!

7-kor fürdés, felöltözés, egy kis játék, hancúr 8-ig apával, anyával, majd én megyek fürödni. Legkésőbb 20:15-kor már eszi a Milupa Jó éjszakát tápszert(nemrégen hagytuk abba a szopizást nem kellett neki)! A tv fényénél vagy sötétben eszik, és így alszik el általában, ha nem akkor belerakom a kiságyába és egy fél órán belül már alszik is! Jó alvó, nem kell fel éjszaka, általában 21:00-reggel 8:00-ig alszik.

Próbáld meg te is a jó éjszakát tápszert, laktatóbb mint a sima!

2010. szept. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!