Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is ennyire nehéz egy...

Másnak is ennyire nehéz egy egy évessel? Mikor lesz kicsit könnyebb már?

Figyelt kérdés
Néha annyira kivagyok idegileg, úgy érzem sokszor, hogy egyszerűen alkalmatlan vagyok anyának. Egy éve alig alszom valamit, nagyon kimerültem, a babám nagyon nagyon aktív egy pillanatra nem áll meg, lebontja a házat kb, karámban nincs el egyedül pedig pár hónapos kora óta szoktatom hozzá,semmit nem lehet mellette csinálni, házi munkát, főzést is csak ha alszik és nem alszik túl sokat. Éjjel egy éve alig alszom, segítségem nulla, az apukája rengeteget dolgozik a többi családtagom nem törődik velünk igazán. Az apja vigyázott rá néha mikor orvoshoz kellett mennem vagy ilyesmi de mióta meg van semmi pihenés, kikapcsolódás. Nagyon akaratos is és sikít üvölt, persze ahogy nevelem és nő javulgat de ha valamire nemet mondok sokszor még mindig csak annál jobban csinálja amit nem szabad. Imádom nagyon szeretem de annyira kikészít a nem alvás hogy egyszerűen megőrülök, türelmes vagyok vele meg minden de komolyan néha élni sincs kedvem a fáradtságtól csak a nap végét várom vagy azt sem mert éjjel sem alszom. Annyira szeretném tudni, hogy a sok boldog és kipihent anyuka facebookról hogyan csinálja??? Mi utazni, nyaralni sem mentünk mióta megvan mert nincs el az autóban, babakocsiban, kb sehol és idegileg meg mindenhogy annyira kimerítő vele utazni hogy inkább nem megyünk sehova. Eközben ismerősök mennek ő babáikkal külföldre meg minden, nem értem nekem miért nem megy. Én nem vagyok egy kis teherbírású egyén, egyetemeket végeztem, nem aludtam, kimerültem de ilyet még sosem éreztem mint most...Emellé krónikus beteg lettem, totál rossz vérképem, szerintem az is a kimerültségtől alakult ki, ami plusz állandó fáradságot eredményez és nagyon lassan akar megoldódni mert egy ördögi kör az egész.

2022. nov. 13. 12:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
7%
Nevelési tanácsadó.
2022. nov. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányommal is hasonló volt a helyzet. Most 1.5 éves és mostanában kezd jobb lenni. Már egyedül is eljátszik egész sokáig és most, hogy értelmesebb, már szófogadóbb is. De nyilván most is iszonyatosan fárasztó, nálunk is ugyanez a helyzet, hogy apuka heti 6 nap dolgozik, más rokon nem tud/akar segíteni. De mondom 1-ről 1.5 éves korára határozottan jobb lett, szóval én látom a pozitív változást, de most is nagyon nehéz.
2022. nov. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

Nevelési tanácsadó egy 1 évesnek?? Ne màr! A legtöbb amit a kérdező ír, teljesen életkori sajátosság. Feszegetik a határaikat, most jelent meg a sajàt akarat. És bizony sokan nem alusszák át az éjszakát. Kérdező vidd ki a szabad levegőre, nem baj ha hideg van, csodákra képes, órákig “ki tudja ütni utána.”


Illetve vannak korai fejlesztő központok, tsmt tornák ha szükséges amivel hamarabb érik az idegrendszer. Jerr reflex terapeuta is foglalkozik alvási nehézségekkel. (Az át

aludt éjszakát is sokszor idegrendszer érettség okozza.) szóval nevelési tanácsadó helyett, ezeket tudnàm ajánlani, és sok kitartást nyugi itt egy szintén rossz alvó 1 éves kisfiú anyukája. :-) ennek is vége lesz egyszer.

2022. nov. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Azaz igazság, hogy én imádom természetet azaz egy tart néha életben :D Mi naponta több órát vagyunk kinn sétálni vele, ma is mentünk reggel korán a hidegben már...nem is értem, hogy nem üti kinn, este is sétálunk tök sokat van kinn és ma is séta után még órákat pörgött...

Egyébként félreérthető voltam látom, nem a baba legnagyobb baj, mármint én nekem van súlyos alvászavarom betegség miatt, ő egy-kétszer kel aztán alszik tovább evés után. Nagyon fejlett agyilag korához képest, baromi okos és kíváncsi gyerek, mindent ért amit mondok neki és kérek. Nem neveléssel van bajom hanem azzal hogy Én vagyok kimerült a betegség miatt és a nem alvás miatt, neki pedig rengeteg energiája minden érdekli amit csinálok és nem tudom hogy tudnék pihenni kicsit hogy rendbe jöjjek ha senki sem segít, ráadásul nem sokára műtétem lesz és utána is egyszerűen kéne pihennem valahogy. :(

2022. nov. 13. 12:59
 5/14 anonim ***** válasza:
96%

Mikor apuka másnap nem dolgozik, nem tud helyetted felkelni, te pedig bevennél egy altatót, hogy végig aludd az éjszakát?

Én biztos, hogy ezt csinálnám, nekem is volt kialvatlan időszakom, csúnyán hangzik, de azt mondtam, én kiugrok az ablakon mostmár, tudom milyen rossz.

2022. nov. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Szedek hónapok óta altatót már nem tudom hány félét írtak, és apuka segít éjjel de altató sem hat már az a gond, orvos sem tud mit mondani csak hogy bírjam ki műtétig de ez már elég régóta húzódik, pont mire könnyebb lett volna a babával kezdődött...
2022. nov. 13. 13:09
 7/14 anonim ***** válasza:
35%

Nem csak facebookon van ilyen anyuka, a való életben is. Pedig nekik sem könnyű hodd el, de ez ilyem időszak, nem most van ideje a nagy kikapcsolodasoknak meg a nyugalomnak, majd eljon az is, én ezt elfogadtam.

Nekem sincs segítségem, csak rajtam aludt másfél évig, 3 éve nem aludt át éjszakát. Én is krva fáradt vagyok. Ha olyan napunk van, nem erőltetek semmit. De ahhoz, hogy "segítsen" házimunkaban mimdig kitalalok valamit amivel elvan addig, ez a kulcs szerintem. Mindig valami számára baromi érdekeset kitalalni és hatekonyan végezni a dolgod. Később jobb lesz.

Vele együtt kirandulj vagy vásárolj, bármit amihez kedved van. Nehezebb, idoigenyesebb de ez van, én se tudom de nem is akarom lepasszolgatni.

A hozza vezető kulcsra kell ratalalnod, te ismered a legjobban. Pelda. 3 hétig üvöltött mindem furdes előtt, kozben, mint akit nyuznak. Rastresszeltem, igy is veghez viszem ez van stb.. Aztán befujtam pár kisautojat borotva habbal. Alig várta hogy bemehessen a vizbe. Tehát mindig ki kell találni valamit.. Igen nagyon fárasztó. Olvass utána a tiéd hol jár a fejlodesben stb, próbáld megérteni mit miért tesz és mivel segithetsz. Ez sokat segít szerintem. A nem szót pedig kerüld, rogton ellenállást vált ki. Azt mond mit csinaljon helyette, szintén az elterelés vagy ha teheted, szuntesd meg a tilos dolgot. A környezet kialakitasa is nagyon fontos, minél kevesebb nem szabad dolog legyen. Hagy pocsoljon egy kis edenybe, fessen a kezével, zorogjon, ragaszgasson matricát a saját módján, kretazzon táblára stb stb.. És ne idegeskedj, felesleges, tőled tanul el mindent.

Az alvás passz.. Sajnos az enyém minimum 2x kel jobb napokon és cicizik is még. Megszokja az ember aztán talan javulni is fog, én probaltam már sok mindent, nem vált be semmi.

Találd meg ami feltolt. Engem pl a tanulás nagyon. 1 eves volt mikor egy képzést végeztem el, most egyetemre járok levelezőn. Igaz mar ovis és erre délelőtt tanulok, minden mást vele együtt csinalok.

Erős vagy, túl lesztek ezen is, nem kell befordulni.

2022. nov. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
Baby sitter, vagy bölcsi, más nem fog segíteni.
2022. nov. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Mintha az én lányom irtad volna le. Igaz ő most lesz 14 hónapos.


Éjjel 2óránként kel születése óta. Nappal 2x30perc max amit alszik.

Iszonyú akaratos. Ha valami nem tetszik neki, földhözvágja magát és veri a fejét a földbe. Ha kell ha nem, ordít. Mindenen. Most a legujabb, délután nem akar aludni, így az este 1 órán át sikitva sír.



Mondjuk mi simán tudunk vele menni, kocsiban és idegen helyen tök elvan.


Nekem sincs semmi segítségem. Mellette van egy 3.5 évesem is, ő is durván akaratos. Én lassan 4 éve nem alszok normálisan.


Én pl ma fogtam magam és a kicsi születése óta előszór az apja kezébe nyomtam és 2 órára leléptem. Feltöltött.

2022. nov. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
64%

Alvásra nekünk az együtt alvás vált be. Nem írtad, szoptatsz-e. Nekem megváltás volt, hogy ott van mellettem, ha fölébred, csak odahúzom, bedugom a szájába a cicit és 5 percen belül már alszom is. Vannak persze rosszabb időszakok, mikor nem működik, így se alszik, de azért általában kipihent vagyok.


A másik, amit próbálj ki, a hordozókendő, bármilyen típus, legjobb talán egy mei-tai, mert azt gyorsan megtanulod hátra is kötni. Így nem vagy rászorulva, hogy egyedül elszórakozzon a babád. Ha eleinte nincs el benne, kérj segítséget, menjetek el hordozós klubba, vagy hívj át egy ebben tapasztalt barátnőt. Valószínű, hogy csak nem jól van megkötve.


Utazára nekünk a tömegközlekedés vált be. Igaz, budapestiek vagyunk, itt elég jó a hálózat. Vonatút sokkal kényelmesebb babával, mint az autózás (hacsak nem alszik az autósülésben), mivel a vonaton nem kell beszíjazva lenni, utazhat ölben.

2022. nov. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!