Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a te babád is ilyen, hogy...

Ha a te babád is ilyen, hogy viseled?

Figyelt kérdés

5,5 hónapos a kislányom. Utálja az autót, a babakocsit és a kendőt. Nagyjából 10% az esélye, hogy nem torkollik ordításba minden egyes alkalom, amikor kitesszük itthonról a lábunkat. Kezdetben (első 2 hónapban) még az autóban elvolt, aludt, mostmár ott sem.

Nagyon nehéz ez, azt érzem, hogy megőrülök... Ha állandóan itthon ülünk, azért, ha menni kell valahova, akkor meg azért, mert üvölt és nem tudok segíteni. Kézben elvan, de nem vihetem mindenhova kézben. Egyébként meg hazaérünk, kicsit megvígasztalom kézben és mintha mi sem történt volna. Egy végtelenül nyugis, mosolygós baba.

Már nem szívesen megyek vele sétálni, boltba, sem sehova. Minek, ha ő végigordítja, én meg befeszülök és az a vége, hogy egyikünknek sem jó? Annyira kivagyok már emiatt és egyszerűen nem tudom megfejteni, hogy mi a baj. :(


2022. nov. 13. 22:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
47%
Csatos hordozó?
2022. nov. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanilyen volt a lányom is, nem viseltem jól :) Mindig próbálkoztam, hátha, de nem lett jó vége általában, csomószor kézben hoztam haza. Viszont azt tudom tanácsolni, amit az első, próbáljatok ki többféle hordozót. Ha a kendő nem jött be, akkor meitai, csatos, karikás...mi kaptunk kölcsön többfélét, és végül a karikás kendő megmentette az életemet. Pont 5 hónapos volt, amikor kaptuk, és kb. 2 hónapig, amíg nagykabátos idő lett, csak ebben jártunk mindenhová, itthon is felkötöttem, amíg főztem, vagy a férjemmel társasoztunk egyet. A lányomnak a többi nem tetszett, csak ez. Aztán a megváltást az hozta, amikor 9 hónaposan végre egyedül ült, és nézelődött. Most már imádja a babakocsit, pedig másfél éves múlt. Nagyon átérzem, kitartás, hamarosan jobb lesz!
2022. nov. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Milyen kendőt utál?


Nálunk nem volt ilyen gond, de sokáig hordozóban volt.

2022. nov. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Sportban van már? Nekünk akkor volt ez az állandó cirkusz, mikor már igénye volt egy kis változatosságra. Sport ülésbe tettük át, majdnem fektetett poziban, és menetiránnyal szembe fordítva. Csatos hordozóban pedig háti baba lett. Mondjuk elöl már én sem láttam tőle 😂
2022. nov. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Egy rugalmas kendőnk van, abban néha elvan 5,5 percig itthon, kint zavarja. Hátra nem tudom kötni, egyedül nem vagyok elég bátor hozzá. :)

Van egy csatosunk is, nem tudom a márkáját, kölcsön cucc. Itthon kétszer vettük fel kipróbálni, akkora üvöltés lett belőle, hogy ilyet én is ritkán hallok tőle. Valamiért többnyire nem egy "belémbújós" baba. Szereti, ha lát mindent, szeret kézben lenni, de a hozzámsimulást köszi nem.

Az autós hordozó teljesen lutri, de 90%-ban már amint beleteszem kezd vonaglani és tekeregni, meg nyafogni benne. Ha időben felkapom és elkezdem lóbálni hordozóstól, akkor kicsit megnyugszik, ha nem, akkor akár vetkőzhetünk is, mert akkor már nem kérdés, hogy egész úton ordítani fog. Néha valami isteni csoda folytán csendben elnézelődik belőle. Főleg a boltban, ott sok a látnivaló. Tart ez addig, amíg a kasszánál be nem állunk a sorba. Bár ott legalább így általában előre szoktak engedni... :'D Nekem ez is fura, mert a pihenőszéket pl. imádja és szinte ugyanaz a szög.

A mózest egy kezemen megtudom számolni hányszor használtuk, a hordozót próbáltam fordítva is feltenni a babakocsira, hátha jobban tetszik neki ha nem csak engem lát. Nem jött be. A sportot még nem mertem kipróbálni, de lassan már bevezetjük, kezdi szépen tartani a hátát. Illetve hamarosan már a normál gyerekülést is (67 cm+).

Annyira jól esne, csak egy félórás, egyszerű séta csendben, nyugalomban. :(

2022. nov. 13. 23:32
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Oh az én fiam is ilyen típus volt. Szörnyű volt, nem tudtunk sétálni menni, bevásárolni se, egy 10 perces autózást sem bírt. Amúgy is idegrendszerileg éretlen volt, feszes izomzattal. Amolyan semmi sem volt jó baba volt. És borzasztóan irigyeltem mikor anyukák babakocsival ültek egy fagyizó vagy kávézó asztalánál és beszélgettek.

A két legfeleslegesebb dolog amit vettünk a babakocsi volt, meg a kiságy... 😅

Nagyon nagyon nehezen viseltem. A csatos hordozó egyébként nálunk is megváltás volt. Több mint két éves koráig használtuk. Aztán mikor már tudott ülni az is sokat javított a helyzeten.

Tudom, hogy nehéz most, de tarts ki, el fog múlni. Az én fiam már 4 éves, de nem sírom vissza a babás korszakot. Persze jó visszanézni a képeket, de mikor eszembe jut hogy amúgy milyen nehéz volt az első év én bizony örülök, hogy már okos értelmes nagyfiú.

2022. nov. 14. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes többféle hordozót kipróbálni, vagy pedig a sport részt. Én 5 hónaposan már mindkét gyereket abba tettem, a mózes szűk volt és nem szerették, mert nem láttak ki belőle rendesen. A sport részt természetesen döntve használták, de úgy is jobban kiláttak belőle és szerették.
2022. nov. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Ha le lehet tenni fekvőbe a sportot próbáljátok ki. Az én fiam is sikított a mózesben, a sportban órákat is el volt.
2022. nov. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Én a fiam 7 hónapos korig csak alva tudtam berakni, úgy viszont általában nem kelt fel. Ha időre kellett menni valahova (orvos, védőnő) akkor ordított.
2022. nov. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Igen, annyira bezárva érzem magam. Irigylem azokat, akiknek csendben alszik a babakocsiban a babájuk, betudnak ülni valahova, vagy akárcsak eltudnak intézni egy bevásárlást nyugalomban. Én akkor tehetem ezt meg, ha egyedül megyek és ez nagyon rosszul érint. Főleg hogy itthon, vagy bárhol a négy fal között tényleg a világ legtüneményesebb kislányáról beszélünk, alig sír, átalussza az éjszakát, egy nyugis, jól fejlődő mosoly baba. Csak ne akarjam betuszkolni semmilyen hordozó/szállító eszközbe. :(

Pedig sokat utazunk, olyan helyen élünk, hogy mindenhova autóval kell menni. Levegőzni mennénk babakocsival, de már inkább nem is megyünk telken kívül sétálni, csak stresszforrás. Egyelőre nem sok bizodalmam van a sport részben sem, hiszen teljesen vízszintben abból sem lát ki. De meglátjuk, hétvégén kipróbáljuk.

2022. nov. 14. 08:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!