Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mekkora az ideális legkisebb...

Mekkora az ideális legkisebb korkülönbség két vállalt baba közt?

Figyelt kérdés
Megjegyzem a kérdést nem provokáló céllal tettem ki, csupán kíváncsi vagyok a véleményetekre, hogy szerintetek mekkora "kis" korkülönbséggel nem lesz idegroncs szerintetek a szülőkből.

2022. nov. 15. 11:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

Ez nem a korkülönbségtől függ.

Némelyik szülő idegroncs lesz akárhány év korkülönbség esetén is, sőt egyetlen gyerektől is. Tesómék meg 3 gyereket neveltek fel, születési idejük: 2000. (lány), 2002. (fiú), 2008. (fiú).

Köszönik szépen, rendben vannak az idegeik, ami nem azt jelenti, hogy nem voltak gondjaik a gyerekekkel.

2022. nov. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

3,5-4 év.

Ez alatt én nem tudom elképzelni idegronccsá válás nélkül.

Egy 2-2,5 éves gyerek erősen dackorszakos, hisztizik mindenen, "élmény" lehet mellette nagy hassal terhesnek lenni. Pláne, ha valami probléma miatt feküdni kell.

Ellenben ha már többé - kevésbé beszokott a "nagy" az oviba, akkor az anya tud úgy foglalkozni a kicsivel, hogy ő is kapjon napi pár óra 100%os figyelmet. Kecske is jóllakik, káposzta is megmarad, ebéd után még mindig haza lehet vinni a nagyot és hármasban (apával négyesben) tölteni a délutánt - estét.

2022. nov. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs ideális korkülönbség, amit általánosságban lehetne elmondani. Még a számomra ideálisat is nehezen tudnám meghatározni. Először 1-2 évre gondoltam, családi példa alapján. Aztán úgy 4-5-re, mert rájöttem, hogy egy szülőnek sokkal több türelmet kell gyakorolni, mint ahogy kívülről látszik. Most olyan 3-mat (nálunk 3,5 év, ezt jónak találom), mert azóta arra is rájöttem, hogy hiába nagyobb egy gyermek, semmivel nem kell kevesebb türelem vagy energia hozzá.

Ha még számításba vesszük, hogy minden gyerek más, még két testvér is, és azt, hogy tök mindegy, ki mit tart ideálisnak, mert a gyerek nem rendelésre jön, tök fölösleges ezen agyalni.

2022. nov. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minimum 3 év. Mi 2 év korkülönbséggel vállaltunk, de még a nagy is kicsi volt, borzasztó nehéz volt. Legalább óvodás korú jobb szerintem. A maximumban nincs tapasztalatom, de úgy gondolom, legfeljebb 5-6 év jó. Egyébként mindennek van előnye és hátránya is.
2022. nov. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
3-4 év múlva vállaljuk a következőt, én tudom magamról, hogy nekem szükségem van ekkora korkülönbségre, hogy ne bolonduljak meg. Önismeret, őszinteség önmagunkhoz a kulcs.
2022. nov. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
Követem, mi kis korkülömbséget szerettünk volna alapvetően, tehát a 2 évet tűztük ki. Most lett egy éves a lányom, és lassan ugye itt lenne az idő próbálkozni, de egyre jobban elbizonytalanodom, hogy várni kellene-e inkább még.
2022. nov. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem olyan 3 éves kor az ideális, tehát amikor a nagyobb már oviba megy. Akkor még nem túl nagy a korkülönbség, de több idő jut már a kicsire is.


Ettől függetlenül nyilván sokan azért vállalnak kicsi korkülönbséggel gyereket, mert nem biztos, hogy visszaveszik őket a munkahelyükre és akkor inkább jöjjön hamar a második, akkor rá még járnak a támogatások, és csak utána kell munkahelyet keresni.

2022. nov. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 év van a gyerekek közt, nekünk így ideális. Nem ezen múlik.. 1.5 évet terveztünk, de lassabban jött össze. Nem tudnám elképzelni őket nagyobb különbséggel. Az idegroncsság nem ezen múlik.
2022. nov. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet így megmondani.



Szülőtípus, lakáshelyzet, gyerekek jelleme, apa mennyire vesz részt.. egyéb segítség van-e.


Később pedig idegroncaosság szempontból mindegy mennyi.

Anyagilg a kicsi különbség megterhelő lesz ( minden intézményben közel azonos időben kezdenek, járnak, mondjuk egyetemre)

2022. nov. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9-es, egyetértek veled, de pont a kicsi korkülönbség előnye, hogy kicsi korban együtt tudnak játszani, nagyobb korban meg közös baráti körük lehet, vagy hasonló dolgokat együtt tudnak csinálni.

Én 1 évvel jártam lejjebb, mint a bátyám. Érettségiig ugyanoda jártunk iskolába, vagyis a szüleinknek kicsi korunkban csak egyfelé kellett óvodába, iskolába vinnie. Egyetemre nem ugyanoda, de ugyanabba a városba mentünk tanulni. Rengetegszer tapasztaltuk az előnyét, hogy bármikor egymás segítségére lehetünk.

Mi ugyan koleszosok voltunk, de ha mondjuk albérletben kellett volna laknunk, ott is előny lett volna, hogy együtt tudunk lakni.


Szóval a gyerek szempontjából gyakorlatilag csak előnye van a minél kisebb korkülönbségnek, de a szülő szempontjából is sok előnye van.

2022. nov. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!