Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hetes növekedési ugrás...

6 hetes növekedési ugrás kinek mikor kezdődött? Ki hogy vészelte át? Mi segített.

Figyelt kérdés

A babám 5 hetes és szerintem épp benne vagyunk.

Az enyém kis matrica, megterhelő hogy csak a mellkasomon hajlandó aludni és még így is többször felsír.


2022. nov. 22. 22:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
4-5 hetes kor között. Az segített, hogy pár nap után vége lett, nem kellett külön trükk az átvészeléshez. Vagyis talán akkoriban vettem átmenetileg magam mellé az ágyna, természetesen a biztonságot szem előtt tartva. Én az első itthoni éjszakánkon kaptam majdnem sokkot, mert szó szerint nem lehetett letenni. Másnaptól az apja altatta egy darabig. Tőle könnyebben ment az elválás. Próbáljátok ki, ha nem opció, akkor sajnos ez ilyen. De elvileg nem tart tovább pár napnál. Az enyém most 11 hónapos, és most vannak olyanok, hogy napközbeni alvásnál nem tudom letenni.
2022. nov. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A férjem éjszakás így az altatás rám hárul, és sajnos ő is velem alszik, majdnem a kezdetektől mert a kis ágyban üvölt. Csak napközben hajlandó benne aludni.
2022. nov. 22. 22:34
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem olyan este 6 és éjfél között ellenkezik a kisággyal?
2022. nov. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Igen, és körülbelül éjfél volt az a pont amikor feladtam a próbálkozást.

Próbáltam zenét fehér zajt, a szobában nincs sötét, és közvetlen az ágyam mellett van, mégsem hajlandó ott aludni.

2022. nov. 22. 22:51
 5/14 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem ez gyakori jelenség 😂 Meg ne kérdezd mi az oka. Nálunk is mindig csak éjfél és 1 óra között lehetett "megszabadulni" tőle. De általában az az a pont, ahol a legtöbben feladják, és magukon/maguk mellett altatják. Érdekes :)
2022. nov. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Úgy alszom mellette mint egy bot, úgyhogy nem áll fent a veszélye hogy almában megütöm. Sőt a szoptatás is kényelmesebb így. De hogy én jól alszom e?! Az már már kérdés.
2022. nov. 22. 23:10
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A 3 hetes annyira borzasztó volt, hogy észre sem vettem szinte a 6 hetest. 7 hetes kora körül volt pár iszonyat nyűgös matrica napja, de komolyan nem viselt meg semennyire. A 3 hónapos sem. Most a 6 hónaposban vagyunk szerintem, hát ez komoly. Két napja fél-egy óránként kel, semmi nem jó. Ha leteszem ordít, de a kezemben is csak ideig-óráig jó, cicin is nyűglődik, ha kiegészítést kap, azzal is csak szenved. Játék nem érdekli, nem tudom elterelni a figyelmét, tényleg semmi nem jó egyszerűen. A második semmit nem alvós éjszaka után én ma közöltem a férjemmel, hogy nem bírom tovább. Leléptem 2 órára itthonról. Jobb lett a lelki világom kicsit, de ma is most altattam harmadszor... Nehéz, de az a tudat nyugtat, hogy pár nap és javulni fog.
2022. nov. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
56%

Nálunk volt egy 3 hetesen (akkor kezdődött a brutál hasfájás is),meg 5 hetesen.Tökre emlékszem,hogy az 5 hetes után kezdett mosolyogni,meg könnyezve sírni,elvileg ilyenkor mindig tanulnak valami új dolgot is 😊.

Nálunk a hasfájás miatt nem tudtam letenni magamról napközben,én feladtam és magam mellett altattam 2 hónapos korától,így legalább mindenki aludt valamennyit (a napközbeni egész napos üvöltéstől legalább éjjel aránylag jól aludt,de nappal nem).Egyszerűen ő ilyen baba,jobban igényli a testkontaktust,mint mások.Én elfogadtam ezt nálunk és utána sokkal könnyebb volt,mint küzdeni,hogy külön aludjon.Azóta amúgy már a saját ágyában alszik el,most 2,5 éves,simán át tudtuk szoktatni,mikor megérett rá.

2022. nov. 23. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
56%
5 hetesen volt. Nem segít semmi...csak az idő. Tudom elcsépelt, de tényleg nincs semmi, amitől könnyebb lenne. Túl kell élni azt a pár napot. 2 hónapos korától már kicsit gördülékenyebb lesz minden.
2022. nov. 23. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
2 gyerekem van, de én csak itt gyakorin hallottam erről
2022. nov. 23. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!