Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első utazás babával. Miket...

Első utazás babával. Miket pakoltatok, mi volt felesleges? Mi hiányzott?

Figyelt kérdés

Hétvégén elutazunk picit pihenni családilag, 5 hetes a babánk.

Egyelőre úgy érzem, legszívesebben bepakolnám az egész babasarkot úgy, ahogy van a kocsiba... :D

Próbáltam összeírni, miket használunk napi szinten, mikre van szüksége, de elég káoszos még a helyzet. Ezért szeretném a segítségeteket kérni, ti hogyan pakoltok utazásokra, hogyan szelektáltok mi kell, mi nem?


Autóval megyünk, így lényegében súlyhatár nincsen, pakolhatok szabadon.


2022. nov. 24. 15:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen kicsi babának túl sok mindent nem vinnék, sőt! Az én fiam is 5-6 hetes lehetett amikor először utaztunk. Napi szinten használt dolgokat vittem ezenfelül lázcsillapítót mindig vittem magammal + egy esetleges megfázásra a felszerelést. Ennyi.
2022. nov. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%

Kérlek.


ruha (body, rugdalózó, meleg ruha sétához, sapka)

fürdetős cucc (törölköző, mosdókenőcs vagy amit használtok, mosdókesztyű, esetleg babakád vagy egy lavór)

pelenkázáshoz pelenka, popsitörlő, krém, pelenkázó alátét (én sima tetrapelenkán csináltam)

szoptatáshoz nekünk kellett bimbóvédő és sok tetra büfiztetéshez, kislámpa éjszakára, melltartó betét neked

alváshoz kistakaró, hálózsák, cumi, összecsukható kiságy, ha melletted alszik, vízhatlan lepedő

babakocsi vagy hordozó

babarádió, esetleg légzésfigyelő

iratok, gyógyszerek, orrszívó, körömolló


Hagytam ki valamit?

2022. nov. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát én sosem toltam túl.

Anyatejes volt.

2 rongypelus, ruha, pelenka, popsitörlő, gyógyszer. Babakocsi.

2022. nov. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%

Nálunk utazóágy+matrac ha ott nincs, légzésfigyelő, babakocsi, hordozókendő.

Pelenka, törlőkendő, popsikrém, pelenkázó alátét, fürdetőkrém, lázmérő, vízhőmérő, lázcsillapító, orrszívó, körömcsipesz, körömreszelő, hajkefe, hajgumi, 1-2 kedvenc jaték, játszószőnyeg vagy egy pléd.

Törölköző, textilpelus, ruhák, pizsama.

Útlevél, iratok, magamnak szoptatós tea, melltartóbetét.

Ezeket vittem, mindet használtuk.

2022. nov. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
A melled, meg ruha kell kb egy 5 hetesnek.
2022. nov. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%
Ez pl attól is függ jogi szállodába megyünk ahol biztosítanak kiságyat ágyneművel, fürdetőkádat, vízforralót pl vagy magánszállásra ahol kb nincs semmi. De éjjeli fény ami nekem nagyon fontos volt jogi mindig ott legyen.
2022. nov. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
65%
Mell, ruha, babakocsi.
2022. nov. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!