Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csemetém 4 hónapos, szépen...

Csemetém 4 hónapos, szépen tartja a napirendet, viszont mostanában fél6kor mindig felébred és lehetetlen visszaaltatni. Mit tegyek, hogy valahogy kihúzzam még 2 órát, hogy fél8kor legyen nála reggel?

Figyelt kérdés
2010. szept. 30. 01:05
 1/7 anonim ***** válasza:
az én babám is ugyanilyen és ennyi idös. én játszok vele még éjszaka is hogy kifáradjon mert nem akar vissza aludni. amikor altatni akarom elkezdi a sirást és nem haggya abba. még igy ébren van éjszaka 2 ora hosszákat!!!!
2010. szept. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
mi is így voltunk 2hete, én meguntam és hajnali 5körül ha kelt, akkor magam mellé tettem, addigra apa már elment, igy aludtunk még egész 9ig-10ig
2010. okt. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt, aztán 5 hónapos korától átalussza az éjszakát. Pont ahogyan Te szeretnéd.

Szerintem várj türelemmel. Meg fog érni a hosszabb alvásra.

2010. okt. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

attól is függ, hogy mikor teszed le aludni. én úgy emlékszem, hogy amikor ennyi idős volt a lányom, kb 9-fél 10-kor fektettük le és úgy aludt kb 6-ig, majd hetekkel később már 7-ig, majd 8-ig. viszont később, úgy 7 hónapos korától drasztikusan lecsökkent a nappali alvása, így nem tudott fennmaradni 9-ig, ezért fokozatosan korábban kezdük fürdetni, de ettől még mindig 7-8 között kelt. most 8,5 fél hósan ott tartunk, hogy 8-kor már alszik, előtte fürdés és vacsi, és reggel 7 körül kel, néha hamarabb néha később.

szóval én azt javaslom, hogy később fürdessétek, illetve később fektessétek, így elképzelhető, hogy később is kel reggel. de az is lehet, hogy vársz pár hetet, és ő is később fog kelni, mert nappal kevesebbet fog aludni.

2010. okt. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
szia, nekem ugyanezt csinálja a fiam, 4,5 hónapos, van hogy a 4 órai szopi után fent akar lenni, dumál, én most már magam mellé veszem, és akkor hamarabb visszaalszik, és soha nem játszom vele, mert akkor azért fog felkelni, mert tudja hogy játék van.Igy reggel fél 7 és fél 8 között kel.
2010. okt. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

az én kisfiam 11 hetes de már 3 hete minden éjjel igy van:

este fél 7kor fürcsi, aztán cici, és legkésöbb 8kor alszik, éjjel 4kor kel, megetetem kis klámpánál, csendben, nem is nagyon beszélek hozzá, pelus, puszi és visszateszem a kiságyba, lámpa lekapcs és kimegyek, kb10 perc mulva elalszik reggel 7ig. néha nem, de ez van, sztem ne játsz vele, ne dumálj hozz és ne nagyon csinálj fényességet, mert külömnen azt hiszi reggel van.. nekem ez bevállt, egyébként nappal nem tudom letenni, csak rajtam log, nem marad el, igy neke mez fura hogy éjjel igy el van:)

2010. okt. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ma már minden a régi volt :) Lehet csak a hidegfrontot érezte. A 20:44-es válaszoló hasznos volt nagyon, ugyan ezt csinálomk és veszem is észre a változást! 9kor alszik jelenleg, és ma már fél8kor keltünk :)

nagyon sok köszönet mindenkinek!

2010. okt. 5. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!