Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Könnycsatorna elzáródás?

Könnycsatorna elzáródás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


11 hetes kislányomnak nagyon valószínű, hogy könnycsatorna elzáródása van:-(

Születése óta könnyezik, és csipásodik a kis szeme, kaptunk eddig kétféle szemcseppet, ami csak átmenetileg használt.

Két hét múlva megyünk a gyerekorvoshoz, és szerintem be fog utalni , hogy átmossák a kis szemét, de én még várnék vele :( Ha nagyon kell, akkor persze elvisszük, de nincs valakinek valami jól bevált "tapasztalata" ötlete?

Minden tanács nagyon jól jönne most, amit előre is nagyon köszönök!


2010. szept. 30. 12:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Én is húztam, halasztottam, szemcseppeztem. Hol enyhült, hol rosszabbodott. Aztán egy na meguntam, s elvittem átmosatni. Ekkor már majdnem 4 hónapos volt. Olyannyira el volt rázódva, hogy utána 1 hét múlva ismét el kellett vinnem átmosatni. Sokkal jobban tettem volna, ha újszülöttként elviszem. Nagyon sok pár napos babát láttam ott.

A babáknak nem fáj, csak kellemetlen, hogy lefogják őket!

Ha gondolod, kezelgesd még, de ha a gyermekorvos is javasolja, akkor vidd el gyermekszemészhez!

2010. szept. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ne várj vel, hidd el megoldja neki. Nem segít semmi, nekünk is ez volt. Én húztam halasztottam és annál rosszabb lett. Addig csináltasd meg, míg a kicsi nem tud tiltakozni ha a szeméhez nyúlnak. Ha már nagyobb, erősebben tiltakozik és többen lefogják. Én végigsírtam kint a beavatkozást, de megérte mert egy hétre rá semmi baja nem volt a szemének.
2010. szept. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamnak is el volt záródva a könnycsatornája. Én minden nap többször maszíroztam neki, illetve porszívós orrszívóval szívtam rendszeresen az orrát. 4 hónapos korára megoldódott a probléma, és azota is minden rendben van. (Elmúlt 2 éves már) Örülök, hogy nem engedtem meg az átmosást!
2010. szept. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nálunk is ez volt,szemcsepp,masszírozás,nem múlt 2 hónapos volt,mire elvittem,kb 2 perc alatt kimosták neki,még fel sem ocsudott,hogy sírjon,nyöszörögni is csak azért nyöszörgött,mert lefogták.pikk-pakk megvolt,nem fájt neki,é azóta sincs vele semmi gond.vidd el mihamarabb,azzal rendbejön.nem nagy dolog,pedig én is féltem tle
2010. szept. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Az én kisfiamnak is váladékos volt a szeme, használtunk szemcseppet, nem ért semmit. Elvittem szemorvoshoz, azt mondta az átmosást már csak végszükség esetén alkalmazzák, régen egyből mosták, volt hogy többször is. Javasolta a masszírozást, 4 óránként kellett 1 percig.Nekünk elmúlt, így nem kellett átmosni.
2010. szept. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat!már csak annyi lenne a kérdésem, hogy pontosan hogyan kell helyesen masszírozni?
2010. szept. 30. 13:40
 7/8 anonim ***** válasza:
13:09 vagyok.a szemzugnál körkörösen.nekünk az sem használt,hetekig csináltam.bánom,hogy nem vittem hamarabb
2010. szept. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A 3. válaszoló vagyok. A maszírozást a védőnő meg tudja mutatni. Ha esetleg nem, akkor vidd el a szemészetre, és ott a doki megmutatja. Nem elég csak körkörösen maszírozni.
2010. okt. 1. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!