Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan csinálják a könnycsator...

Hogyan csinálják a könnycsatorna átmosását kicsi babáknál? Hogyan kell masszarozni a szemnél, hogy felszabaduljon az elzáródás?

Figyelt kérdés
Azthiszem a babámnak elzáródása van. Nem vinném rögtön mosásra. Először homeopátiával és masszírozással próbálkoznék.
2009. nov. 17. 13:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én babámnak is volt, eleinte kmillával borogattam, de nem használt. Heim Pál kórházba vittük, ott lefektették, és azt mondták nekem nem kell néznem, ha nem akarom.

Egy injekciós tűvel mosták át, lánykám ordított, de állítólag nem fájt neki, 7 hetes volt akkor.

Én nekem jobban fájt.

Inkább mossák át egyszer, minthogy sokáig úgy legyen a kis szeme.

Vidd el átmosásra, hatásos. Hidd el...

2009. nov. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez a baj.Mekkora a babád?Mi 3hónaposak vagyunk.és 2hónapja nem használ semmi,talán a kamillától szebb valamivel,és Tobrex meg Ciloxan szemcseppet használtunk/használunk.Masszírozni úgy kell,hogy TISZTA kézzel,a szemei közt az orrcsontáját vagy mi az:)ott felül,azt "nyomkodod"masszírozod.Remélem segít de a kamilla tényleg jó.
2009. nov. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia. Lányom 8hónapos múlt, 8hetes kora óta van könnycsatorna elzáródása, kéthavonta visszük szemészetre. Azt mondta a doki, hogy ha nem múlik el egy éves korára, akkor mossák át a szemét, de akkor már altatják. Nekem maszíroznom kell naponta legalább 8-10alkalommal, úgy hogy a könnycsatornát hozzányomom az orrcsonthoz és körkörös mozdulatokat csinálok a kisujjammal az óramutató irányával megegyezően. Homeós szereket nekem is ajánlottak, de nem sok haszna volt(máskor jó volt, pl fogzás,hasfájás), pulsatilla 15ch napi 1x5golyót és argentum nitricum 9ch napi 2x5golyót ajánlott az orvos. Mellette kamillás lemosás,szemcsepp is volt, de csak rosszabb lett. Egy hónapja sima forralt-hűtött vizzel mosom és maszírozom, most valamivel jobb. Remélem elmúlik és nem kell átmosni, de ha más megoldás nem lesz akkor kénytelenek megcsinálni. Félek tőle én is..
2009. nov. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én kislányomnak születése óta váladékos volt a szeme. A Doktornő azt mondta 3 hónapos koráig kitisztulhat, ha addig nem, akkor kell átmosni. Nekünk nem használt a kamilla, a masszírozás és a különböző szemcseppek sem. Már annyira csúnya volt a szeme, hogy szinte nem is látott, mert az a rengeteg váladék mindig ellepte, hiába csináltunk vele bármit. Aztán 6 hónaposan el is vállalták a kórházban (addig sajnos nem, mivel nyár volt és kevesen voltak)egy injekciós tűvel fecskendeznek a szemük sarkába valami folyadékot. Ez tényleg nem fáj nekik, csak azért sírnak, mert lefogják őket. Itt Győrben a szülőket nem engedik be, én ennek örültem is, bár így is nagyon rossz volt hogy hallottam sírni, bár tényleg éppen hogy csaj felsírt, úgyhogy tuti, nem fájhatott neki. Azóta nagyon szép a szeme, egyáltalán nem váladékozik neki.
2009. nov. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
8 hónapos a babám. Neki még nem gennyedzik, csak néha csipás és egy kis pukli van ott, vakargatja (gondolom feszíti) és néha pirosas a bőr. Nem nagyon engedi, hogy "piszkáljam, hiába akarom masszírozni.
2009. nov. 17. 15:59
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó válaszoló volnék. Nem biztos, hogy könnycsatorna elzáródása van a babádnak, bármilyen fertőzés miatt is lehet csipás a szeme. Mutasd meg a háziorvosnak és először úgyis írnak fel valamilyen cseppet, nem egyből a csatorna átmosással kezdik. Ja és ahhoz hogy átmossák a szemét a babának beutaló szükséges, anélkül nem végzik el. De én a helyedben nem egyből a mosással kezdeném, hátha a csepegtetés beválik, feleslegesen nem vinném a babámat átmosásra. Reméljük nem lesz nektek rá szükség. Minden jót. 7,5 hónapos kicsilány anyukája
2009. nov. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!