Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Könnycsatorna-elzáródás...

Könnycsatorna-elzáródás esetén milyen szemcseppekkel "kísérleteznek" az orvosok, s mennyi idő után döntenek az átmosás mellett? Nálatok hogy volt?

Figyelt kérdés
Ha segített vmi, azt is írjátok meg légyszi! Köszönöm!
2010. márc. 10. 16:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk olyan a doktornő, hogy legtöbb esetben nem mossa át, csak ha egy éves korig nem múlik el. Kaptunk brulamycin cseppet és még egy másikat, sajnos a nevére nem emlékszem, de egyik sem volt jó, rosszabb lett tőle. Én sokszor maszíroztam, amikor csak el tudtam kapni a lányom..., és 11hónapos korára elmúlott. Sok helyen már pár hónapos korban átmossák, dokitól függ. Én örülök hogy vártunk és hogy elmúlott.
2010. márc. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi úgy jöttünk haza a kórházból, hogy valamilyen fertőzés volt a kisfiam szemén. Valószínűleg szülés közben kapta, a kórházban is kezelgették neki. Mikor hazajöttünk kapott valamilyen antibiotikumos szemcseppet (sajnos nem emlékszem rá, már régen volt, 1 éves a fiam), amit 10 napig kellet használni, majd egy újabb adagot, ami szintén nem használt Úgy össze volt ragadva a szeme, hogy nem bírta kinyitni) és így mi már 2 hónaposan vittük és átfújták neki.Borzasztó volt átélni (nagyon sírt, de nekünk azt mondták ne is nézzük, mert nem szülőknek való látvány, de elvileg nem fáj, csak azért sírnak, mert lefogják. Hát én nem tudom, de tény, hogy nagyon hamar megnyugodott utána.) Nekünk azt mondták valószínűleg ezentúl "szemes" lesz a gyerek, de szerencsére azóta semmi problémánk nem volt vele. Kopp-kopp-kopp. :) Bár tény, hogy azt is mondták, hogy ez újra kialakulhat,összezáródhat és akkor újabb tortúra. Nekünk nem kellett. Hallani mindenféle verziót, mi ezt tapasztaltuk.

Neked mennyi idős a Babád? Mióta "kísérleteznek" szegénnyel?

2010. márc. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
1 hetesen kezdett el váladékozni az egyik szeme.Kapott patikai kevert cseppet,Brulamycint,Floxalt 7 hós koráig,majd voltunk átmosáson,ahol kiderült nincs elzáródás.Végül 8 hósan a Tetran szemkenőcs 2-3 nap alatt megszüntette a dolgot,azóta sem volt gond ezzel(kopp...).
2010. márc. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Születésétől váladékozott az egyik szeme a kislányomnak,már a kórházban kapott bele antibiotikumos kenőcsöt,majd mikor hazajöttünk,elmentünk vele szemészetre.Azt mondták,kamillával semmiképp nem szabad mosni,mert kiszárítja a szemét,csak egy szemcseppet váltottunk ki a javaslatára(vény nélkül)és azt mondta csak akkor menjünk vissza,ha fél éves korára sem múlik el,vagy ha nagyon összeragad a szem.


Egyik napról a másikra tűnt el a szeméről.

2010. márc. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól emlékszem mi oftamox ot vagy valami ilyesmit használtunk.

nekünk segítet 4nap alatt,pedig előtte 3hónapig beteg volt a kis szemecskéje

2010. márc. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi megúsztuk, pedig 2 hetesen már a szemészeten voltunk vele.Masszírozni kellett fenn az orrtövénél napi 5*.

2010. márc. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok,2 hós korára múlt el.
2010. márc. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Bocs az offért, nálunk is könnycsatorna-elzáródás van, nem ragad össze a szeme, de a pangó váladéktól folyamatosan gyulladt, kiütéses az alsó szemhéja. Esetleg volt valakinek a válaszolók közül ilyene is az összeragadáson kívül, amit a szemcsepp/kenőcs elmúlasztott?
2010. márc. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok!

Lányomnak sem ragadt össze, csak néha reggelre, neki is inkább folyamatosan váladékos volt és kimarta a szeme alsó részénél, és ott is ahol sokszor folyt a könny(arcán). Mi kaptunk rá egy gyógyszertári kevert krémet, este kellett vékonyan bekenni és az pár nap alatt helyretette.

2010. márc. 11. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Már írtam, nekünk a masszírozás mellett a köv. szemcseppet kellett használni, mert neki is gyulladt volt az alsó szemhéja: Tobbrex remélem jól írtam
2010. márc. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!