Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire stabil anyagi és...

Mennyire stabil anyagi és egyéb körülmények közé vállaltátok a babát? Hány évesek vagytok?

Figyelt kérdés
2010. szept. 30. 18:43
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Hamarosan szeretnénk majd babát, csak érdeklődnék, hogy ki milyen feltételekkel mert belevágni a gyerekvállalásba. Köszönöm előre is a válaszaitokat!
2010. szept. 30. 18:45
 2/17 anonim ***** válasza:

28 voltam, amikor az eslőt szültem, 37 amikor a másodikat.

volt illetve van egy régi családi házunk, volt/van autónk.

Amikor az elsőt szültem, csak gyes-t akaptam, mivel a minmálbér gyed-je kevesebb lett volna (2000-ben), amásodiknál majdnem max gyede-et kapok.

(már közalkalmazott vagyok)

Az elsőnél párom jól keresett, de keveset volt itthon most vállakozó, és sok kintlévőség, bár nem panszkodhatunk.

Jut nyaralásra, síelésre.

2010. szept. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Szia! 25 évesen szültem meg a kisfiam. Teherbeesésem előtt 7 hónappal diplomáztam, utána fél évet dolgoztam (pszichológus vagyok, egy családsegítőnél voltam). Sajna a várandósságom alatt az első hónaptól feküdnöm kellett végig, mert volt egy haematoma a méhemben, ezért nem dolgozhattam tovább.

A kedvesem hangmérnök, nyáron, amikor szezon van, jól keres, de a tél nem túl fényes, elég nehezen jövünk ki. Albérletben laktunk, egy szobásban, szülés előtt költöztünk át egy nagyobb albiba.

Nem volt tervezett baba, de minden összejött eddig, amire szükségünk van!:) Nem szenvedünk hiányt semmiben, nagyon boldogok vagyunk, h. lett egy ilyen kis csodánk!

1O hónapos kis Bajnok anyucija.

2010. szept. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
szia.én 27 éves voltam/vagyok mikor megszületett a kislányom.sose voltam,jó anyagi helyzetben,szüleim se,és valahogy éreztem hogy nem is leszek,és úgy döntöttünk a férjemmel ha arra várunk mikor lesz megfelelő egzisztenciánk egy gyermek vállalásához,talán sose lesz gyermekünk.vannak barátnők akiknek a gyermekeiknek több mindene van mint a mienknek,de azért ami szükséges abban a mienk sem szenved hiányt.tudom hogy a pénz nagyon nagyon fontos dolog,de egy gyermek a kincs és nem a pénz,meg lehet oldani nagyobb anyagi háttér nélkül is,és szerintem nem mi vagyunk az egyetlenek.
2010. szept. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
31 evesen szultem a kisfiam (29 evesen kezdtunk probalkozni es kozben volt egy vetelesem, ferjem jeleneleg 40 eves en 32. Sajat csaladi hazunk van hitelre (meg 8 ev van hatra a hitelbol). Van 2 kocsink ezeken nincs mar hitel. Nagyon keves feretett penzunk volt ami szinte el is ment mind a babas dolgokra. En logisztikan dolgoztam es ide is megyek vissza par honap mulva, ferjem mernokkent dolgozik mar 10 eve.
2010. szept. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

32, 1. gyerek, 34 2. gyerek. Azért ilyen kicsi a korkülönbség, mert nem akartam 40 évesen szülni. De előbb el kellett volna kezdeni, elég nehéz így.

3 éve megvolt már a házunk, kocsink, de még mindig van mire költeni, ezért vártunk még. Aztán azt mondtam, hogy ha arra várok, hogy minden meglegyen, sosem lesz gyerek. Úgyhogy belevágunk, szerencsére elsőre összejött mind a 2. Sajnos elég frusztráló, hogy nincs semmire pénz, pl. tetőt kéne cserélni, a melléképületek (garázs, pince) még felújításra szorulnak. De majd ha visszamegyek dolgozni.

2010. szept. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
25vagyok,a párom 32 a kicsink 4,5hónapos.8éve vagyunk együtt.saját lakásunk van(enyém,családom vette nekünk), 2 kocsink, hielünk nincs.fősuli mellett is dolgoztam már 4, majd 2008óa 8órában.párom szakmunkás,de jól keres azzal ami jól csinál. sosem szenvedtünk hiányt semmiben, mindig mentünk nyaralni,városlátogatásokra,fesziválokra,bulizni stb. ezért félretet pénzünk nincs,ill minimál(500.000alatt)de most h itt a baba átértékelődtek a dolgok és már igenis spórolunk.
2010. szept. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
én 23, párom 25. 1 hónapja voltunk együtt, mind2en melóztunk már...de hát a nagy semmire válltuk :S azóta a héten ünnepeltük a féléves házasságit, és egy csodálatosan gyönyörű 3hós kisfiam van :) szerencsésen alakult a helyzetünk, mert imádjuk egymást,boldogok vagyunk!!!
2010. szept. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

29 éves vagyok, a férjem 32. Lakás deviza hitelre és egy 15 éves autó. Viszont amire figyeltem, hogy jó munkahelyről menjek gyed-re. Szerencsére sikerült és vissza várnak!

A kislányom 7 hónapos.

2010. szept. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
25 voltam a párom 30. megismerkedésünk után hamar teherbe estem. semmink nem volt:) dolgoztam, amíg bírtam és ő is rengeteget azóta is. jól keres, min.800 eurot havonta, (plusz amit én kapok) így lett kocsi, állandóan költözünk, most a 3. lakást csináljuk:) szóval fedél is van a fejünk fölött, megvan kb mindenünk, persze sok hitel is, de a nehezén már túl vagyunk. 28 hónapos a manónk.
2010. szept. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!