Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem tudják sokan, hogy...

Miért nem tudják sokan, hogy nem illik negatív véleményt nyilvánítani a szülők által választott névről?

Figyelt kérdés

A második babánkat várjuk, kérdezgették már néhányan, mi lesz a neve. Megmondtuk - semmi extra, egy közepesen népszerű név, szóval nem egy Brájen, de nem is Bence -, és mindenki egyből ezzel kezd, hogy "jaaaj, ne már, nekem nem tetszik", hívják már máshogy, ez a név nem olyan jó, satöbbi.


A szülők is pampognak, meg barátok is, amúgy bánom már, hogy elmondtuk, másnak nem fogjuk. De ugyanez ment az első gyereknél is, pedig neki is átlagos neve van, de amikor még az elején soroltuk, mely nevek tetszenek, már ott sopánkodtak, hogy nekik az nem tetszik.


Én nem értem, csak nekem ilyen alap, hogy ha valami megmondja a gyereke kiválasztott nevét, nem állok neki magyaràzni? Nem mondom, hogy nem tetszik, jaj, legyen már más a neve, mert szerintem semmi közöm hozzá és bunkónak érezném magam.


Ti szoktátok kritizálni más névválasztását? De miért?



2022. dec. 7. 19:09
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
73%

Szólásszabadság van...


Én csak akkor mondom meg véleményem, ha konkrétan kérdezik miután elmondták. ha nem kérdezik, de nem tetszik a név, csak azt mondom hogy értem.

2022. dec. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
79%
Hát nem mindenkiét, de akivel olyan a viszonyom, pl.húgom terhes, az ő névválasztásait tök őszintén kommentálom. Nyilván nem úgy, hogy “fúj, ez ocsmány”, de simán megmondom, ha nem tetszik. Aki nem áll hozzám közel, de nem tetszik, azt viszont nem szoktam megmondani.
2022. dec. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
84%
Mi is megkaptuk mindkét lányunk esetében. Sőt, a nagyszülők folyamatosan traktáltak minket a saját ötleteikkel. De minket ez hidegen hagyott. Már jóval előbb eldöntött dolog volt a gyerekeink neve, minthogy egyáltalán megfogantak. És okkal választottuk mindkettőjüknek a nevét.
2022. dec. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
44%
Lehet, csak segíteni akarnak, hogy ne legyen egy Tank Aranka vagy Benke Lenke. Megnéztétek a hangzását, Lehet, nem a névvel van bajuk, hanem a vezetéknévhez hangzana nagyon rosszul.
2022. dec. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Persze, ez is eldöntött dolog. Csak olyan rossz, amikor elmondod a nevet, amit választottatok, és akkor elkezdik lényegében sz*rozni, mintha olyan borzasztó lenne majd a gyereknek, hogy így hívják.


Valahol felháborít ez a bunkóság, legalábbis én annak érzem, mert magamból kiindulva senki választását nem szólnám le akkor sem, ha nem tetszik. Minek, hogy rossz érzést keltsek benne?


Nincs fura hangzása vezetéknévvel sem, meg semmi.

2022. dec. 7. 19:31
 6/30 anonim ***** válasza:
32%
Ha annyira normál név,miért nem írod le?
2022. dec. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem egyenesen illetlenség leszólni a választott nevet. Sokan pont azért nem közlik előre a nevet a rokonokkal, mert tudják, hogy így viselkednének. Szerintem ne foglalkozzatok az ilyen megjegyzésekkel, vagy találjatok ki valami frappáns választ és ennyi.
2022. dec. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
63%
Te miért kritizálod a Brájent és a Bencét?
2022. dec. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk februárban érkezik Benjámin.

Anyukám csípőből lesza.ozta, mondtam neki, hogy akkor mondjon jobbat, de úgyis Benjámin lesz :) Közölte, hogy amúgy nem tud jobbat, de ez sem tetszik neki.

Apukámnak mindegy volt.

Anyósom nem szólt rá semmit, csak megkérdezte, hogy “azt hogy becézik?”

A sógornőm pedig szintén fikázta, és elkezdte sorolni a “jó” fiú neveket.. Neki megmondtam, hogy ne értse félre, szeretem, kedvelem, de majd a saját gyerekét úgy nevezi el, ahogy akarja, nekünk ez tetszik.

Mostmár mindenki beletörődött.


Barátnőmnek nyáron született lánya, segítettem neki ötletelni a neveket illetően, de egyiket sem szóltam le, hiába volt olyan, ami nem annyira tetszett. Az ő gyereke, az ő döntése. (na meg a párjáé)

2022. dec. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
64%
4. vagyok, hiába pontozol le, én csak írtam egy okot. Nem mondom, hogy helyes, csak lehet, hogy ezért teszik. Random ismerősnek vagy távolabbi családtagnak én se "kritizálnám" a névválasztását, viszont, ha kérdez egy közeli személy, megmondanám, hogy szerintem nem a legjobb választás, ellenben azt csinál, amit szeretne, és akkor is szeretem a gyereket, ha mindjárt Belzebubnak hívják.
2022. dec. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!