Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem tudják sokan, hogy...

Miért nem tudják sokan, hogy nem illik negatív véleményt nyilvánítani a szülők által választott névről?

Figyelt kérdés

A második babánkat várjuk, kérdezgették már néhányan, mi lesz a neve. Megmondtuk - semmi extra, egy közepesen népszerű név, szóval nem egy Brájen, de nem is Bence -, és mindenki egyből ezzel kezd, hogy "jaaaj, ne már, nekem nem tetszik", hívják már máshogy, ez a név nem olyan jó, satöbbi.


A szülők is pampognak, meg barátok is, amúgy bánom már, hogy elmondtuk, másnak nem fogjuk. De ugyanez ment az első gyereknél is, pedig neki is átlagos neve van, de amikor még az elején soroltuk, mely nevek tetszenek, már ott sopánkodtak, hogy nekik az nem tetszik.


Én nem értem, csak nekem ilyen alap, hogy ha valami megmondja a gyereke kiválasztott nevét, nem állok neki magyaràzni? Nem mondom, hogy nem tetszik, jaj, legyen már más a neve, mert szerintem semmi közöm hozzá és bunkónak érezném magam.


Ti szoktátok kritizálni más névválasztását? De miért?



2022. dec. 7. 19:09
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
Én sosem szoktam leszólni ha valaki elmondja milyen neve lesz a gyerekének. Nyilván az ember magában gondolja hogy fura vagy valami de nem kezdem el fikázni vagy más neveket sorolni helyette. Mi is megosztó nevet választottunk (Natasa), legalábbis ahogy a gyakorin láttam elég vegyesen reagáltak az emberek. Nálunk anyósnak nem tetszett a név meg a sógornőmnek sem. Úgyhogy el is kezdték sorolni, hogy milyen neveket kellene adnunk helyette. Azóta is feltűnt hogy inkább sokszor csak azt mondja a kislánynak hogy Baba csak hogy ne kelljen a nevén szólítani. Pedig én úgy gondolom hogy egy teljesen vállalható és becézhető név. Az a fontos nektek tetszik, másra még nem kell hallgatni. Így is nehéz olyan nevet találni ami mindkettőtöknek ugyanannyira tetszik.
2022. dec. 9. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Annyit nyugodtan mondhat,hogy nem tetszik. Alapvető joga. Ha nem vagy kíváncsi negatív véleményre,akkor ne hozd szóba a nevet.
2022. dec. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
26%

Ha MINDEN ismerős tiltakozik a választott név ellen, akkor valószínűleg a névvel van a baj.


Gondolom, nem véletlenül nem írod ki ide sem!


Tudod,mikor mindenki szembe jön az autópályán......

2022. dec. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

23-as, az Erik a választott név, írtam, hogy semmi extra, vállalhatatlanra nem kell gondolni.


De szerintem tök irreleváns, milyen nevet választottunk, szimplán nem kell véleményt nyilvánítani, ha nem kérdezzük és kész. Engem kérdeztek, mi lesz a neve, nem én másoktól, hogy tetszik-e nekik a név.


Most pl. majdnem második gyereket Nolennek hívnak, szerintem rettentő, de ha megkérdezném egy terhes baràtnőmet, hogy fogják hívni a gyereket, és ezt a nevét mondaná, eszembe nem jutna akkor sem, hogy ilyeneket írjak, hogy úristen, ne már, meg elkezdjek más neveket ajánlgatni.

2022. dec. 9. 12:17
 25/30 anonim ***** válasza:
100%

Én max elmondom, hogy bennem kelt-e valamilyen negatív érzést, mert mondjuk volt az oviban egy Bence aki mindig húzta a hajam, így negatív képet társítok hozzá. Alapvetően ha nem kérdezik magáról a névről a véleményem csak azt szoktam megjegyezni hogy szerintem passzol-e a vezetéknévhez vagy sem hangzásilag (SZERINTEM!) , de nem az én gyerekem. A mieinkkel ugyanez volt, a fiunk Csongor a lányunk Olívia, de mind a kettő nevet vétózta a fél család, főleg a férjem húga, bár érdekes mód mégis Csongor lett a második neve a gyereküknek attól független hogy fújtak ránk, hogy milyen ocsmány név..


SzVSz: ha megkérdezik a véleményem kendőzetlenül elmondom hogy tetszik-e vagy sem, de nem mások elvárásai alapján kell gyereknek nevet adni. Ha valaki vállal neki is van lehetősége úgy elnevezni ahogy akarj, mindenki élje ki a saját gyerekén a névválasztás lehetőségét. Kész

2022. dec. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az ilyen átlagos és közismert nevekkel, mint az Erik, Csongor vagy Olívia, maximum annyi lehet mások "baja", hogy nekik nem tetszik. Mindhárom (és még ezer másik) teljesen vállalható név. Ha valaki ízléséhez nem passzol, az az ő dolga, de ha valaki közli, hogy Eriknek fogják hívni a gyerekét, bunkóság rögtön leszólni. Én pl. sosem szoktam. Ha tetszik a név, megjegyzem, hogy nagyon szép, ha nem tetszik, akkor csak nyugtázom, hogy oké, értem. Ennyi szerintem kulturált emberektől elvárható.
2022. dec. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
Tök szép az Erik és nem túl illedelmes a családod ebben én úgy gondolom. Gyerekekkel foglalkozom, sok számomra fura nevet hallok és nem teszek rájuk megjegyzést sosem. Aztán meg is szokom szépen az összeset és a cuki gyerekek miatt akik viselik meg is szeretem egy részét ezeknek a neveknek. A Nimród számomra a legnehezebb egyébként, mert nagyon sok van belőle és számomra ez a szó egy sértésnek hangzik. Ezt viszont soha senkinek nem mondanám aki ezt a nevet választaná, mert fel tudom fogni, hogy az én gondolatom ellenére ez egy normális név.
2022. dec. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
Lepontoztok mert leírtam nálunk hogy volt? Szánalmas de komolyan hogy ez a szórakozása valakinek
2022. dec. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
85%
Mond nekik hogy igazuk van, átgondoltátok, és hála nekik nem Erik lesz a gyerek hanem Töhötöm Maximusz. Aztán meg mikor megszületett közölhetitek hogy jaa mégis Erik. Hidd el pezsgőt fognak bontani:-d
2022. dec. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
63%

Én/mi ezért nem modntuk meg elöre a gyerekek neveit, csak amikor megszülettek, akkor közöltük, hogy megszületett X vagy Y nevü gyerekünk.

Sokkal kevesebb vita meg megjegyzés született, mintha elöre közzé tettünk volna öket.

2022. dec. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!