Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem tudják sokan, hogy...

Miért nem tudják sokan, hogy nem illik negatív véleményt nyilvánítani a szülők által választott névről?

Figyelt kérdés

A második babánkat várjuk, kérdezgették már néhányan, mi lesz a neve. Megmondtuk - semmi extra, egy közepesen népszerű név, szóval nem egy Brájen, de nem is Bence -, és mindenki egyből ezzel kezd, hogy "jaaaj, ne már, nekem nem tetszik", hívják már máshogy, ez a név nem olyan jó, satöbbi.


A szülők is pampognak, meg barátok is, amúgy bánom már, hogy elmondtuk, másnak nem fogjuk. De ugyanez ment az első gyereknél is, pedig neki is átlagos neve van, de amikor még az elején soroltuk, mely nevek tetszenek, már ott sopánkodtak, hogy nekik az nem tetszik.


Én nem értem, csak nekem ilyen alap, hogy ha valami megmondja a gyereke kiválasztott nevét, nem állok neki magyaràzni? Nem mondom, hogy nem tetszik, jaj, legyen már más a neve, mert szerintem semmi közöm hozzá és bunkónak érezném magam.


Ti szoktátok kritizálni más névválasztását? De miért?



2022. dec. 7. 19:09
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
84%

Én sem értem az ilyen embereket. Ha nem kérdezik a véleményem, de tetszik a név, akkor medicsérem, ha nem akkor nem alkotok véleményt róla. Ha kérdezik pl.: itt gyakorin vagy más élőben akkor próbálok elvonatkoztatni attól hogy nekem tetszik-e és azt nézni mennyire könnyű/nehéz vele élni.

Egyébként tesómnak vagy közeli barátnőnek megmondanám azt is hogy nekem nem tetszik ha úgy van, de ott van olyan a viszony, hogy nem sértődünk meg.

Én mondjuk direkt megkérdeztem mindenkit a választott névről, mert tudni akartam hogy viszonyulnak hozzá az emberek mert nem olyan gyakori, hanem régebben divatos név. Mondjuk engem nem érdekel az se ha másnak nem tetszik.

2022. dec. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
84%
Egyszer alkottam véleményt,amikor ismerős Dömpernek akarta nevezni,akkor is csak annyit mondtam,hogy ezt gondolják át még egyszer...
2022. dec. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
70%

Nem szoktam kritizálni, csak ha kérdezik hogy tetszik-e.

Barátnőm megkérdezte a véleményem hogy az X vagy y tetszik jobban, így mondtam hogy egyik se, cigány nevet szerintem ne adjon, meg olyat se ami szörnyen hangzik a vezetéknévvel, de nyilván ők döntik el.

2022. dec. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
85%

"Miért nem tudják sokan, hogy nem illik negatív véleményt nyilvánítani..."


Mondjuk azért, mert lehet. Nem csak tömjénezni lehet egy nevet, hogy milyen csodálatos, hanem el lehet mondani azt is, ha nem tetszik. Neked meg el kell fogadni.

2022. dec. 8. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
62%
Nálunk pl anyósomék nagy kritikusok, első gyereknél is kardoskodtak,hogy mindenképp az apja nevét kapja, nos megkapta de csak a Párom miatt de csak 2. Névnek, morogtak is egy sort, második gyereknél annyira kritizálták kb minden nevét, hogy el se akartuk mondani aztán valamikor Párom elejtette egy mondatban mik az ötletek,rögtön vérszemet kaptak,hogy lehet ilyen nevét, szóval direkt megvártuk még megszületik addig nem mondtuk el a véglegesen, most a 3.nál is persze jöttek az ötletek meg a nevek szidása,kritizálása, így csak az utolsó előtti hónapban mondtuk el mi a végleges. Persze megint hallgattuk hogy jaj valahogy megszokás de az előzőt is nehéz volt. Amúgy a gyerekek nevei nem azok a Brendon, Kevin stb de nem is egy András, Balázs, szeretjük a ritkább ám szép neveket. Nekem elmondhatja mindenki a véleményét, mert úgyis azt adjuk amit ketten szeretnénk. Amúgy még senkivel sem találkoztam aki nem lett volna oda milyen szép neve van a gyerekeinknek, anyósekat kivéve.
2022. dec. 8. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
84%
*megszokják
2022. dec. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
88%
Én direkt meg sem kérdezem soha senkitől élőben, mert az arcomon látszik a véleményem :D
2022. dec. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
87%

Csak a gyakorin szoktam kritizálni ilyesmit. Egyetértek veled, hogy amúgy nem illik, persze nyilván közeli rokon elmondhatja - teszem azt egy nagyszülő - hogy neki az nagyon nem tetszik, de távolabbi rokon, ismerős, barát részéről nem túl tapintatos lépés.

A gyakorin meg ugye direkt kérdezik, hogy mi a véleményünk egy-egy névről.

2022. dec. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
Mi mindenkinek azt mondtuk, hogy a Nauzika vagy a Channel lesz a befutó, még nem döntöttük el. Mindenki megkönnyebbült, amikor megtudták, hogy Viktória lett.😃
2022. dec. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
82%
Nekem nagyon komoly érvek jöttek egy magyar névre: hosszú, nem fogja megtanulni a gyerek. Illetve hogy becézni fogják, ő előre szólt. Igazából mi is becézzük őt màr most. Remélem, azért meg fogja tanulni a nevét :D Különben át kell keresztelnünk Pálra, de a Pali meg olyan hosszú😒🤣🤣
2022. dec. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!