Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől van az, hogy 4 hónapos...

Mitől van az, hogy 4 hónapos babámnak krémesen híg zöld széklete van?

Figyelt kérdés
1 hónapja az orvosunk javaslatára ehet zöldséget, gyümölcsöt, azóta zöldes a széklete. Azt mondta a védőnő, hogy túltáplált. (8,54 kg). Tápszerből 150 ml-t, tejpépből 65 gr-ot, bébiételből is az üveg 1/3-át eszi meg. Mennyiségre nem eszik többet, mint kellene. Sőt tápszerből is lassan 180gr-ot kellene. Viszont 4 órát nem bír ki kaja nélkül. Vagy van köze ahhoz, hogy jön a foga? (2,5 hónapos korától folyik a nyála, piszkálja az ínyét, nyűgös) Köszönöm a válaszokat! Enikő
2010. okt. 1. 10:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még nem emészti meg rendesen a hozzátáplált ételeket, és ez okozza ezt az állagú székletet. Félig emésztetlenül jön ki.
2010. okt. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt ilyen, és nekünk coli-baktérium miatt volt! először pár napig zöld volt a széklete aztán már véres is..:S gyógyszert kapott, plusz cipelhettem az ÁNTSZ-hez a székletmintát, meg kérdezgettek, hogy hol vettem neki enni és mit.. stb. :S
2010. okt. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
köazi:) De viszont ezt leszámítva semmi baja, nem hány, nem lázas semmi. Aggódok nagyon, nehogy baja legyen. Azt mondta az orvos, hogy azért egyen már 3 hónaposan, mert a súlyából adódóan nem elég neki a tápszer. Illetve, hogy nagyon egészséges.
2010. okt. 1. 10:37
 4/14 anonim ***** válasza:

Jól értem, 3 hónapos még csak a pici, és az orvosotok azt mondja, hogy tápláld hozzá?????


ne haragudj, de ez agyrém. A picinek egyszerűen még éretlen az emésztőrendszere, nem tudja megemészteni a felnőtt kaját, nincsenek meg hozzá az enzimjei. A hozzátáplálás megterheli a veséjét, a beleit, teljesen feleslegesen. Nagyon a teáztatás ellen vagyok, de azt mondom, most inkább teával telítsd meg a gyomrát, mint zöldséggel.


Valamint a helyedben sürgősen gyerekorvost váltanék. :-(

[link]

2010. okt. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Legjobb orvoshoz járunk. Egyetemen ő tanítja a gyerekorvos tanhallgatókat.
2010. okt. 1. 11:20
 6/14 anonim ***** válasza:

LOL, jót nevettem azon, hogy tápláld hozzá a babát, mert NAGYON EGÉSZSÉGES. Van kicsit egészséges baba is? :o Főleg, hogy 3 hónaposan.


Viszont ha ilyen okos a dokitok, akkor ne itt kérdezgess, hanem menj hozzá.

2010. okt. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
enyém sem volt se lázas, se nem hányt.. semmi tünete nem volt, csak a zöld, majd véres széklet :S
2010. okt. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Bocs az offért, de hány kiló a baba?
2010. okt. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
8.54kg
2010. okt. 1. 11:44
 10/14 anonim ***** válasza:

"Egyetemen ő tanítja a gyerekorvos tanhallgatókat."

Akkor gondolom, már nem mai csirke, és a nézetei is kb 60 évesek. Vajon mennyire olvassa a legújabb kutatások eredményeit a szaklapokban, vagy akár csak a WHO ajánlásával mennyire van tisztában, hogy az első 6 hónapban CSAK anyatej vagy tápszer?


Az én orvosom is hozzátápit javasolt nemkakilásra 4 hónaposan, aztán egyik fülemen be, a másikon ki. 6 hónapig csak anyatejet kapot, és a kakigond megoldódott alma nélkül is.


Te döntesz, nem én, de a te babádnak zöld a széklete a zöldségektől, nem az enyémnek.

2010. okt. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!