Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Terpeszpelenka?Hosszú lesz,eln...

Terpeszpelenka?Hosszú lesz,elnézést.

Figyelt kérdés
Akinek esetleg kötött csípő miatt kellett terpeszpelenka,ott mekkora eltérés volt?A 90 fokos Lorenz abductio 80 fok lett,ortolani tünete viszont negatív mindkét oldalon. Emiatt tornáztatni kell alaposan minden pelenkázásnál,plusz terpeszpelenkát kell hordania,hordozom is,alapból járnia kell Dévény tornára más miatt(már csak 1x),de ott is tornáztatták pluszba azért az elmúlt hetekben. Most kell majd kontrollra menni,nem csináltak uh-t,mivel azt mondták,ha erre nem javul, majd akkor most. Korábban is jött picivel,így a korrigált kor szerint kellett mennie addig csak a háziorvos és a fejlődésneurológus nézte,de ők ezt nem is észlelték. Másoknak mekkora eltérés volt és javult e hamar?Hordja éjjel nappal a pelenkát,kivéve a heti 1x 30 perces tornán,viszont az éjszaka nagyon nehéz azóta,nem bír a hátán aludni csak rövid ideig,utána fordulna az oldalára,ami nagyon nehéz a pelenkától,de ha sikerül is a levegőbe van az egyik lába,hiába támasztom ki. Gyerekorvos mondta pici időre vegyem le éjjel,ha belezavar nagyon az alvásba. Úgy szoktam,hogy első körbe ringatom,stb,ha sehogy sem,akkor leveszem oldalra fordítom és azonnal megnyugszik és alszik,megvárom míg elalszik mèlyebben,ébresztőt is szoktam nehogy elaludjak,és álmában visszateszem,észre sem veszi. Viszont kis idő múlva újra ez van,és biztos,hogy ez a gond,mert azóta van ez,és ha lekerül és oldalra tud fordulni azonnal semmi baj nincs,alszik is. Azóta a nappali alvása is borzasztó,akkor nem szoktam levenni pici időre sem,cserébe alig alszik,délutánra túlfárad. Azelőtt már átaludta az éjszakát,nappal is jókat pihent. Napközben is forogna,és ezzel nagyon nehezen csinálja(tornán ügyes nélküle),behergeli magát,de eltudom terelni ott legalább a figyelmét. Azt hittem megszokja,de ez már egy hónapja van sajnos. Annyira reménykedem,hogy lekerülhet róla és hogy nem rosszabbra cseréljük,pl. a kengyelre. Tudom,másoknak sokkal nagyobb problémáik vannak,és ez az ő érdeke és mindent meg is teszek ennek érdekében mégha nehéz is,csak kíváncsi lennék másnak hogy alakult. Tudom,sok hasonló kérdés volt már. Köszönöm.

2022. dec. 16. 19:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Oh en legalabb a nappali alvasra levennem, ha ugyis rajta van 0-24, az a par ora talán nem szamit,beszeld meg a haziorvoss. Az en nagylanyomnak is volt. De o hanyatt aludt vagy hason, igy ot nem zavarta az alvasban.
2022. dec. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod. Jövőhéten kontroll,bízok a legjobbakban,ha esetleg kellene még akkor újratervezek,hogy hogy lehetne ezt kényelmesebbé tenni neki még jobban,vagy nem tudom.:/
2022. dec. 18. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!