Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 és fél hós babám keveset...

9 és fél hós babám keveset gagyog, jelezhet ez bajt?

Figyelt kérdés
Nem a tipikus babababa, gagagaga gagyogás van, hanem szótagokat mond, pl “káku” és ilyenek, de ezt sem sokszor.

2022. dec. 20. 10:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg 10 hónapos korig normális, ha nem indul be a ciklizálás, tehát a klasszik babababa stb. gagyogás.

Korábban rendesen gagyogott, és most kevesebb csak? - ez lehet pl. fogzás miatt, vagy mert épp a nagymozgásokban van nála változás?

Hallása rendben van? Hallásprobléma okozhatja azt, hogy egyre kevesebbet gagyog.

Azért oda-vissza tudtok beszélgetni, válaszol babanyelven?

2022. dec. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk hallásprobléma miatt volt így. Vártuk, hogy beindul, de 1 éves korára már látszott, hogy valami nem okés. Most várunk az első hallókészülékre.

Remélem, nálatok nincs semmi, akár még normális is lehet. Ezt csak azért írom le neked, hogy ha felmerül a gyanú, hogy nem hall jól, ne várj, hanem menj el. Utólag vagyok csak én is okos, de jó lett volna ha nálunk is hamarabb kiderül

2022. dec. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát az én fiam se volt nagy gagyogó. Majdnem 1 éves volt mikor elkezdte a szótag ismétlést. Másfél évesen úgy beindult neki hogy 2 évesen már kerek összetett mondatokban beszélt. Most 3 éves és a szókincse veri a kortársaiét.
2022. dec. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mikor megszületnek, csinálnak hallásvizsgálatot, olyankor nem derül ki hogyha rossz neki a hallása?
2022. dec. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
4 nem feltétlenül
2022. dec. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kettes válaszadó, nektek milyen árulkodó jelek voltak?
2022. dec. 20. 12:25
 7/11 anonim ***** válasza:
87%

Nem gagyogott, legalábbis nem úgy, ahogyan kellett volna. Zajokra se nagyon reagált, de az még a védőnő se szerint volt feltétlenül baj, mivel van egy nagyon eleven és hangos nagytesója. Aztán az 1 éves státusznál már kellett volna hallgatnia a nevére, megmutatni dolgokat, ha kérdezem. De semmi. Aztán az volt az utolsó csepp a pohárban, ami egyértelművé tette a bajt, hogy egyszer nagypapára hagytam 2 órát, hazaértem és hiába szólítottam emelt hangon is, nem fordult hátra a hangomra. Aztán meglátott és boldogan jött hozzám, tehát egyértelműen örült neki, hogy megjöttem. Csak a hangomat nem hallotta.

Amúgy a maga módján, mutogatással nagyon szépen kommunikál, mindig megmutatja, mit szeretne, látszik, hogy amúgy minden másban szépen fejlődik.

Amúgy volt újszülöttkori hallásvizsgálat, 5 alkalommal is. Ebből az első 4 1 hónapos kora előtt. Mind szar eredménnyel. Elküldtek további vizsgálatra, ahol egy 2-3 perces vizsgálattal "megállapították", hogy minden rendben van. Most már tudjuk, hogy ott volt a hiba. Nem voltak elég alaposak és nem is a megfelelő vizsgálatot végezték (amit laikus szülőként honnan kellett volna tudnom?) Szóval ha nincs ez a csodás félrevezetés, már 1 éve lehetne készüléke

2022. dec. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 9-10 hónapos koráig szinte alig "beszélt", a szótagismétlős és az "anyanyelvi hangzókészlettel halandzsázik" időszak teljesen kimaradt nála, ahogy az is, amikor a szavaknak csak az elejét vagy a végét mondja. Azóta viszont folyamatosan beszél és korához képest kifejezetten jól. Szóval nem biztos, hogy gond van, de lehet. Nálunk is nézték a hallását, hogy lehet-e azzal gond.
2022. dec. 21. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia, beindult jobban a gagyogas azota?
2023. máj. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Szia! Igen. Nem sokkal rá elkezdte a ciklizálást.
2023. máj. 23. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!