Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nap közben keveset eszik a...

Nap közben keveset eszik a babám, emiatt ébred 1x éjszaka is enni. A doki szerint többet kéne ennie, hogy éjjel ne legyen éhes. De hogyan?

Figyelt kérdés

7 hónapos a fiam. Nap közben 5x eszik, de nem nagy mennyiségeket.

A gyerekorvos szerint nem kellene éjszaka ennie, hanem nappal többet. Na de nem tömhetem meg. Mit csináljak? Vagy hagyjam békén, majd ő tudja?


Egyébként általában így eszik:

Éjszaka 180 ml tápszer.

Reggel 8-fél 9 körül vagy tápszer (120-150 ml), vagy gyümölcs, de abból max.50 gramm.

Dél-1 körül ebédel, főzeléket eszik, hússal. Ebből átlagosan 120-150 gramm csúszik.

Uzsonna gyümölcs, vagy tápszer. Gyümölcsből 100-120 gramm, tápszerből is max.150 ml.

Vacsorára tejpép, de nem eszi meg a 150 ml adagot. Olyan 120 ml vízből szoktam csinálni, az elfogy.

Lefekvés előtt tápszert eszik. Nagyon max.180 ml, de inkább 120-150 ml.

Ha nem eszik tejpépet, akkor több tápszert eszik este, de akkor már fél 1 körül sír, hogy éhes. Ha tejpépet eszik, akkor később. Bár mostanában így is már egyre korábban éhezik meg, ma pl.fél 3-kor evett.

Lehet, hogy a tápszer nem jó neki? Start tápszert eszik, a doki szerint az teljesen jó.


2022. dec. 20. 09:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

És biztos, hogy éhes azert kel fel?


Nekem a 14 hónaposom is kel a mai napig 3x. És hamár fenn van, kell neki inni (már nem szoptatom, mást nem kap éjjel).


Pedig nappal iszik/eszik rengeteget.


Fiam 3.5 éves, ő is kel a mai napig inni

2022. dec. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

szerintem sem feltétlenül azért kel mert éhes. lehet szomjas, kezdődik lassan a szeparációs szorongás, fogzás, stb.


alvása napközben milyen?

2022. dec. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy éhes. Egyébként sosem sír, de ha éhes, akkor igen.

És próbáltunk már mindent. Inni nem is iszik olyankor. Próbáltuk visszaaltatni is, de esélytelen. Ha eszik, akkor meg 2 perc múlva alszik.

Nappal 2x alszik, délelőtt másfél-2 órát, délután fél-1 órát.

2022. dec. 20. 10:24
 4/9 A kérdező kommentje:

Most volt itt a védőnő, ő azt javasolta, hogy sima tejpép helyett Jó éjszakát tejpépet adjak neki.

Egy időben azt kapta, de elfogyott, és azt a fajtát nem is tudtam azóta venni. De nézek neki másmilyet. Hátha. Az a baj, hogy nem emlékszem, mikor fogyott el, és mikor kezdett éjszaka is enni. Lehet, hogy összefügg. :)

2022. dec. 20. 10:35
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ennyi idősen még az enyém is evett egyszer éjjel. (Aztán egyik napról a másikra már nem.) Ezért én nem tömném meg nappal. Hadd egyen amennyi jólesik neki.
2022. dec. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Mondtam is a védőnőnek, hogy oké, hogy nappal keveset eszik, de megtömni nem lehet.

Pedig aztán megcsinálom neki tápszerből a 180-at, hogy hátha. De mindig megmarad.

Még megpróbálom a Jó éjszakát pépet. Volt egy időszak, amikor hajnalban kelt csak enni, olyan 5-6 körül. Lehet, hogy akkor pont azt kapta. :D

2022. dec. 20. 11:01
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

7 honapos. Az orvost se ertem mit var tole. Nyilvan ha 4 evesen kel enni ejszaka, az nem normalis, de 7 honapos babakent? Ne szorakozzunk mar, hogy ez is baj!

Kerdezo, etesd meg, ha ehes, kesz.

2022. dec. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk a védőnő aranyos, ő totál nem csinált belőle problémát. Annyit mondott, hogy hát igen, ennyi idősen nem kellene, de ha eszik, hát eszik. Azért mondta, hogy próbáljam meg a Jó éjszakát pépet, mert abban lassabb felszívódású gabona van, hátha attól jobb lesz.
2022. dec. 20. 13:00
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan már, kelnek a gyerekek még akár 1,5-2 éves korokug is ha éhesek éjjel. Ha nem éhesek úgy is, van ilyen. Így van, próbalgass más vacsorát adni neki, hátha.
2022. dec. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!