Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet bevonni a...

Mikortól lehet bevonni a házimunkába az apróságokat, és milyen tevékenységekbe?

Figyelt kérdés

Mindenhol ajánlják, hogy vonjuk be a teendőkbe a kicsiket.

Milyen idősen miket tudnak “segíteni” a gyerekek?

10 hónapos a babám, nem tudom, hogy van-e valami amibe bele lehetne-e vonni, illetve mikortól mibe :)


2022. dec. 24. 16:54
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Amikortòl nyitott rà. Van, aki màr 10 hònapsan szennyest pakol, van aki sokàig nem èrdeklődik egyàltalàn. 7 èves gyerekem most kezd èrdeklődni, ismerős màsfèl èvese adogatta teregetèshez a ruhàkat.
2022. dec. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
30%
10 hónaposat? Vicces vagy.
2022. dec. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
80%

10 hónapos max inkább csak szétpakol és lassítja a munkádat, de persze ezzel kell elkezdeni.

Aztán majd szép lassan mehet majd a zoknipárosítás, portörlés, seprés, rendrakás.

De az, amíg tényleges segítség lesz, az bizony majd évek múlva.

2022. dec. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
89%
10 hónapost úgy tudod bevonni, hogy pl fözésnél pakolgathat pár dolgot, takarításnál szintén engedd, hogy utánozzon valamennyire - eleinte inkább több munkád lesz emiatt, de másfél évesen már nem fog hátráltatni, két és fél évesen meg már tényleg segít is.
2022. dec. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

1 évesen már ezt azt "segített". Nyilván a saját szintjén. De ezt ne úgy képzeld el hogy ő azt jön és fixen csinálja mindig.

Most 3 éves és mindig kérdezem ha valami olyat csinálok hogy jön-e segíteni. Ha nem hát nem. De van amire ő jön hogy segíteni akar.

2022. dec. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
72%

A ruhák beszedése, tál kivétele a szekrényből, saját szennyes elpakolása, mosógébe ki-be pakolás, sütés- cukor darálasa, forma szaggatasa, tesztafőzés

A két éves ezeket szokta, még mindig kicsit lassítja munkát, de nagyon aranyos

2022. dec. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Persze idézőjelben gondoltam a segítést :)

A kis babaruhákat el tudja hozni a mosógépehez :)

Inkább játék, mint segítés :)

Csak ötleteket akartam gyűjteni, mert pl a ruha elhozásáról se gondoltam, hogy képes rá.

Nehogy lemaradjak arról, hogy pl 1 évesen már rég meg tud csinálni valamit csak nem próbáltam mert nem jutott eszembe :D


Ne vegyétek ilyen komolyan, csak több helyen olvastam, hogy ez nagyon jó ha be van vonva a gyermek. Első baba és rajta kívül nem is láttam másikat, nem tudom hogyan és milyen ütemben fejlődnek.

2022. dec. 24. 17:50
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
Mindent amit elér, és nem veszélyes. Segítsen bepakolni a tálba a krumplit, adogassa a kezedbe a pucolni való répát, utána rakja a másik tálba, nyomja meg a gombot a mosógépen, a szennyes be rakja a saját ruhaját, tegye a helyére a fésűjét, stb. Igen, lassítja a munkát, de negyon kis lelkesek tudnak lenni ha érzik hogy szívesen veszed a segítségüket. Adj a kezébe egy tiszta rongyot mikor port törölsz, ő is törölgessen, együtt fogjátok meg a tejes dobozt, segítsen önteni, nyomja meg a kávéfőző gombot (felemeled), segítsen a kanalat berakni a fiókba (felemeled), stb
2022. dec. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
1 éves kora körül már elbabrált egy zokni kitegeretésével, amíg én kiteregettem mindent. Vagy "elkevergetett" egy edényben néhány kupakot, száraztésztát, meg amit találtam, amíg megfőztem valami egyszerűt. Megrágta a saját "portörlő rongyát", amíg letöröltem a port, és ilyenek. Nyilván ez nem segítség, de én már bevonásnak éreztem. Segítség még nagyon sokáig nem lesz, de egyre jobban lefoglalható majd ilyenekkel. :)
2022. dec. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
A lányom 13 hónapos, törölgetni szokott, kihúzgálja a ruhákat a mosógépből, leszedi a szárítót. Persze inkább hátráltat, meg plusz munkát ad, de annyira cuki, meg élvezi is. Majd belejön, és akkor tényleg segítség lesz.
2022. dec. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!