Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet bevonni a...

Mikortól lehet bevonni a házimunkába az apróságokat, és milyen tevékenységekbe?

Figyelt kérdés

Mindenhol ajánlják, hogy vonjuk be a teendőkbe a kicsiket.

Milyen idősen miket tudnak “segíteni” a gyerekek?

10 hónapos a babám, nem tudom, hogy van-e valami amibe bele lehetne-e vonni, illetve mikortól mibe :)


2022. dec. 24. 16:54
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk inkább 1 évesen volt, de a ki és be pakolás volt az első a mosógépbe.


15 hósan használta a szelektívet. Ezt inkább elleste tőlünk.


Most másfél évesen már használja a felmosót, a seprűt. Ez a 2 kedvence. Tereget. Elpakol. Elvisz dolgokat. Adogatja a zöldségeket. Keveri a folyósabb ételeket pl süti tésztát.

2022. dec. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
2%
Én nem szívesen bíznék a gyerekre semmilyen munkát. Jobb az ha én saját magam elpakolok, megcsinálom. A gyerek nem lesz olyan alapos, még több munka lesz utána.
2022. dec. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%

13 hónapos a kisfiam, már kidobja a szemetet a kukába (szelektívbe a papírt vagy a műanyag vajas dobozt), imádja. A második szava a kukka volt. 😅 Ha ledobja a játékot vagy bármit, amit a kezébe vesz, azt megkérem, hogy vegye fel, általában együtt szoktuk megtenni. Apával már csavarozták ki az elemtartó fedelét (apa fogta a kezét a csavarhúzóval együtt). Megnyomhatja a kv.főző gombját (apa tartja).

Szereti fogni a partvist és söpörni, eteti a kutyusokat (általában a saját nasiját osztja Nekik 😅). Szokott játék kockát főzni velem.

2022. dec. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
8%

De miért kell egy gyereknek házimunkát csinálni?

Az egy dolog, ha odajön és akar valamit. Azt csinálja, ha nem veszélyes és nem zavar/tart fel vele.

De direkt minek csináltatni vele. Majd ráér felnőttként.

2022. dec. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%
A kisfiamat olyan 2 évesen tudtam elkezdeni úgy igazán bevonni a házimunkába.Ő szokta betenni a mosogatógépbe a tablettát,becsukja és be is kapcsolja 😊.Illetve a kipakolásban is segít,amit eltörölgetek,beteszi a helyére 😊.Ruhákat is adogatja,ha pakolunk.Szóval ő ennyi idősen már tényleg segít,nem csak szétpakol 😅.De ez szerintem gyerekfüggő is.
2022. dec. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem érti. Ez a gyereknek is játék amellett, hogy tanulási folyamat is. Amíg én beteszek egy mosást, vagy megfőzök, addig jön és "segít". Együtt töltjük azt az időt, "beszélgetünk" közben, nem leteszem a mese elé, hogy legyen 20 perc nyugtom egy teregetésre. Ő élvezi, én haladok a dolgomnal, tök jó.

Nyilván, ha alszik, nem ébresztem fel, hogy irány kipakolni a mosógépből, de ha igényli, hogy foglalkozzak vele, nekem meg lenne éppen más dolgom is, akkor ez egy jó kis játékos, kompromisszumos megoldás és pl. fejlődik is azzal, hogy megtanulja/el tudja lesni mit hogy kell csinálni (keverni az ételt, teregetni, mosogatni, stb). Értem ez alatt, hogy mit hogy kell és tud megfogni, feltenni, odébb rakni, beleönteni, stb.

2022. dec. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

Négy gyerekem van, ebből 3 már tizenéves, egész kicsi koruk óta "segítenek", így odáig jutottunk, hogy már Magukra mosnak és takarítják a saját szobájukat. (Mindenki Fiú nálunk.) 😅


Szerintem semmi baja nem lesz egy gyereknek, ha látja a folyamatot...


#13.

2022. dec. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

"Az egy dolog, ha odajön és akar valamit. Azt csinálja, ha nem veszélyes és nem zavar/tart fel vele.


De direkt minek csináltatni vele. Majd ráér felnőttként."



Na pont ez a legkárosabb hozzáállás. Az ilyen szülők gyerekei lesznek az életképtelen felnőttek, hiszen sosem tanulták meg ellátni magukat, mert "anyu jobban tudja, ne zavarj, ne koszolj, ne moss, mert csak elrontod"

Nem egy ilyen ismerősöm van. Sokan 30 felett is küzdenek ezzel, mert ilyen idősen ciki azt mondani, hogy "azért nem tudom rendben tartani a környezetem, mert amíg otthon laktam, anyám mindent kivett a kezemből, és a kedvem is elvette attól, hogy megtanuljam".

2022. dec. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%

#18.


Minden szavaddal egyetértek! 🤗


#13. és #17.

2022. dec. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
21%
Juj látom aki nem ért egyet, hogy a gyerek házimunkát csináljon, az rögtön le van pontozva. Nem tudom ha ti szeretitek, hogy koszol, mocskol akkor hajrá. Nekem nincs gyerekem, nem is tervezek, de ha mégis akkor sem csináltatnék vele semmit. Maga után tartson rendet ez alap, de nehogy már takarítson basszus…
2022. dec. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!