Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szóval akkor kell napirend...

Szóval akkor kell napirend vagy nem?

Figyelt kérdés

Szakértők beszélnek ellent egymásnak ebben a témában 😬

Van aki azt mondja, hogy kell napirend.

Van aki szerint kell napirend de legyen rugalmas. Viszont legyenek tényleg fix pontok.

Van aki szerint ne legyen napirend, mert azzal csak mindenki szív, irányításon teljesen a baba.

Van aki azt mondja a dolgok sorrendje legyen fix(ami nem tudom mit jelent), de az óra teljesen mindegy.


10 hónapos a kisasszony, eddig nem volt napirend, mert 3-4 alvással kivitelezhetetlen h kb ugyanakkor legyen valami.

De most már kellene kezdenem valamit magunkkal, mert az evés is és az éjszakai alvás is kész katasztrófa.

Kezdek nagyon frusztrált lenni a folyamatos kimerültség mellett, amihez társul a tehetetlenség és a semminemmegyjól érzés.



2022. dec. 26. 13:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
23%
4-es kérdező, a kajaadagokkal is következetesnek kell lenni, attól is függ az alvás. Nemcsak a mennyiségre, hanem arra is gondolok, hogy szopik-e még, mikor, szilárdat/pürét mikor kap, stb. Nem lehet ossze-vissza ezt se.
2022. dec. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Én még sehol sem olvastam ilyet, hogy egyáltalán ne kellene napirend, csak azt, hogy nem óraműpontos és igazodjon a gyerek igényeihez.

Azt, hogy a gyerek beállítja magának se úgy kell értelmezni, hogy semmit nem kell tenni érte.

Meg kell "támogatni" a gyereket abban, hogy kialakulhasson valami, mégpedig úgy, hogy kereteket adsz.

Kezdetben pl: annyi a napirend, hogy kb. ugyanakkor fürdeted, majd altatod (először az éjszaka folyamán).

Lehet "órát állítani" a sétához is. Pl: megyünk tízórai után. Hogy ez most a te reggelid/tízóraid vagy a gyereké, tökmindegy. Ha jellemzően elalszik a babakocsiban, akkor rögtön "fix" napirendi ponttá válik ez is, lehet építeni köré.

Aztán nem ördögtől való reggel felébreszteni azt a gyereket fixen, ha magától nem akar még körülbelül se beállni rá. Második gyerektől úgysincs olyan luxus, hogy bármeddig alszotok, mert be kell érni oviba, suliba.

Nekem ezzel "szerencsém" volt, első gyerekem ha megfeszültem se aludt 6-nál tovább, így hiába akartam volna aludni, indult a nap. Utána igazodtam az alvásaihoz. Ezzel az egy fix ponttal megvolt, hogy kb. mikor alszik legközelebb. S bár ahogy nőtt mindig borult kicsit, lehetett igazodni.

10 hónaposan kétszer aludt, egyszer délelőtt, ami fokozatosan tolódott egyre hátrébb, és egyszer délután.

"Annyi ritmus van h kb 3 óra ébrenlét után van nappali alvás"

Ezzel már bőven lehetne mit kezdeni egy nektek tetsző reggeli ébresztővel

2022. dec. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
A dolgok egymásutánisága számít elsősorban, hogy tudja, mi után mi következik. Már legkisebb kortól. Óriási biztonságérzetet ad az ismétlődés, ez is az egyik "lába" a jó alvásoknak.
2022. dec. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az elején egy fix pont volt, az esti fürdetés. Utána már csend volt, sötét, nem kapcsoltunk villanyt. Nagyon gyorsan megszokta, hogy akkor van a nagy alvás.

Ahogy nőtt, úgy alakult szépen a napirend. Ami nem azt jelenti, hogy óramű pontosságú minden. Hanem hogy sorrendben nagyjából követik egymást a dolgok.

Reggel felkel 7-kor, elvisszük a nagyot suliba. Hazajövünk, kicsi játék, evés. Evés után megint játék, aztán alvás.

Alvás után játék, játék után ebéd, ebéd után játék, megint alvás.

Délután ha felkel, akkor megint ugyanez, játék, evés, játék. Csak ott már nincs alvás. Hanem fürdés, evés, alvás.

A sétával szoktam variálni. Amíg pici volt, az nyáron volt, iszonyat meleg volt napközben. Olyankor 6 után mentünk sétálni.

Most, hogy korán sötétedik, vagy délelőtt megyünk, ha keveset alszik délelőtt, vagy ebéd után. Ilyenkor vagy alszik babakocsiban, vagy ha hazaérünk utána.

Mondjuk az nekem is fura, hogy 4x alszik nap közben a kicsid. A fiam 7 hónapos, kb.3 hete állt át a 2 alvásra. Néha becsúszik estefelé egy harmadik, 20 perces, de az ritka.

Nálunk mindig a sorrend volt a fontos, hogy tudja, mi miután következik. Időben nincs kőbe vésve, mert pl.hétvégén nem kell a nagyot vinni iskolába, akkor van, hogy fél 8-ig is alszik a kicsi. Vagy van, hogy délelőtt nem alszik nagyot, csak kicsit.

2022. dec. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Már nem alszik 4x, úgy értettem addig nem gondolkoztam napirendjén, amíg 3-4-et aludt :)

Előfordul még h 3x alszik 30 percet

☺️

2022. dec. 26. 16:23
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fontos a napirend, a gyerekeknek is,plane ha van több gyerkőc, nyilván kell benne rugalmasság de ha kb meg vannak az evés, fürdés, séta/ egyeb program idők akkor az már jó.
2022. dec. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Sztm a második a jó, de kinek mi.
2022. dec. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Időben is van állandóság nálunk 7 hónapos babával, amit néha átállít magától, de nagyjából állandó. 8:30-9:30 között kel valamikor. A következő alvása 10:30-11:30 között indul. Eddig ez 3 hónapos kora óta így van. Két hete állt át 2 nappali alvásra, ez igazából nála azt jelenti most, hogy a korábbi délutáni két alvását egyben alussza le, vagyis ez egy hosszabb alvás délután 2 körül mostanában. A fürdés fixen este 7 körül van.

Az időbeliség és egymásutániság nekem abban segít, hogy fixen tudom miért nyűgös.

Az egymásutániság pedig abban segít, hogy tervezhető legyen a napunk, ami nekem is egy biztonságérzetet ad. Reggel akkor kelek, amikor ő. Amikor hallom, hogy ébredezik, akkor gyors mosakodás, beágyazás, redőnyök felhúzása és megyek hozzá. Levesszük a hálózsákot, kicsit beszélgetünk, megölelgetem, aztán pelus csere, cici. Ha evett, akkor leül mellém a pihenőszékbe a konyhában, eszek én is, megiszom a kávémat. Utána felöltözök, majd felöltöztetem, kicsi játék, mászkálás, mosás berakás, stb. és amikor kezd nyűgösködni, megyünk aludni, cicin alszik el. Ha kel, akkor elkészítem az ebédjét (hozzátáplálás egy hónapja megy), addig játszik a konyhában mellettem. Megetetem, utána felöltözünk és kimegyünk egyet sétálni. Utána játszunk, majd megint jön egy alvás, szintén cicin alszik el. Alvás után megint ht, ilyenkor kisebb adagot kap csak egyelőre, aztán játék. 7 körül megyünk fürödni, utána cici, majd mivel nincs elég tejem már, tápszer. Ebbe bele szokott szundítani egy 20 percre. Utána ébred és játék játék játék. Ha tótágast állok sem alszik el este 11 előtt (ez is így van születése óta), szóval addig fárasztjuk egymást. Minnnnden áldott napunk így néz ki. :D Az egymásutánisághoz ragaszkodom, mert nekem is rendszert ad, nem felejtek el semmit. Az időhöz kevésbé tartom magam, de arra próbálok odafigyelni, hogyha lehet az alvások ne csússzanak nagyon el.

A napirend kialakítása szerintem egy "összjáték". Figyelem a kislányomat és figyelem a saját igényeimet is. Ebből megpróbáltam összerakni egy olyan rendszert, ami mindkettőnknek vállalható. Ez nem arról szól, hogy percre pontosan aludnia kell, mert abban úgysem lesz partner. Inkább az a lényeg, hogy keretet adjon a napunknak. Amikor a hozzátáplálás bejött, az pl. tök nagy vakon lövöldözés volt eleinte, hogy hova tudom beszúrni, amikor éhes, nem fáradt és vevő rá. Néha megbordul, de akkor újrarendezzük az egész napirend dolgot, a férjemnek meg külön itinert írok, ha kettesben hagynám őket, hogy most éppen mi a napi rendszer. :D

2022. dec. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok gyereknevelési kérdés lesz még, ahol elolvasol 100 cikket, és az egyik 50 tudományos(nak tűnő) érvekkel cáfolja a másik 50 cikket.

Úgy csináld, ahogy a te családodnak jó.

2022. dec. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!