Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szóval akkor kell napirend...

Szóval akkor kell napirend vagy nem?

Figyelt kérdés

Szakértők beszélnek ellent egymásnak ebben a témában 😬

Van aki azt mondja, hogy kell napirend.

Van aki szerint kell napirend de legyen rugalmas. Viszont legyenek tényleg fix pontok.

Van aki szerint ne legyen napirend, mert azzal csak mindenki szív, irányításon teljesen a baba.

Van aki azt mondja a dolgok sorrendje legyen fix(ami nem tudom mit jelent), de az óra teljesen mindegy.


10 hónapos a kisasszony, eddig nem volt napirend, mert 3-4 alvással kivitelezhetetlen h kb ugyanakkor legyen valami.

De most már kellene kezdenem valamit magunkkal, mert az evés is és az éjszakai alvás is kész katasztrófa.

Kezdek nagyon frusztrált lenni a folyamatos kimerültség mellett, amihez társul a tehetetlenség és a semminemmegyjól érzés.



2022. dec. 26. 13:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképp kellene napirend. Sokkal könnyebb nekik egy adott sémát megszokni. Nyilván rugalmasnak kell lenni, és alkalmazkodni kell a babához is, azonban ez a kis csoda a Ti életetekbe jött, őt kell bele illeszteni a kirakósba.
2022. dec. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk van napirend. Nem mondom, hogy szigorúan, percre pontosan be van osztva de azért mindennek meg van a sorrendje. Pont szombaton ahogy mamánál voltunk karácsonyi ebéden, kimaradt a déli alvás és csak fél 4-kor aludt el. Mikor fél 5-kor keltettem, hogy azért éjjel is aludjon volt olyan hiszti és sírás, hogy csak na. Most nyilván ilyenkor nem kelünk korán, mint amikor bölcsi van és csúszik a napunk de azért tartjuk a megszokottat 😊 egyébként meg nem esek kétségbe, ha este 9 helyett mondjuk 10-kor fekszik le aludni. 2 éves most.
2022. dec. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok ugyan szakértő, de egyetemen nekem azt tanították, és én a saját gyerekeimen is azt látom, hogy igenis kellenek a keretek, a szabályok, és ezzel együtt a napirend is, hogy ők jól érezzék magukat. Nem kell szerintem sem foggal-körömmel ragaszkodni percre pontosan az aktuálisan soron következő dologhoz, de a gyereknek is és neked is könnyebb, ha kábé ugyanabban az időben a nap folyamán ugyanazok a dolgok jönnek. És igen, a sorrendiség, a gyerekeket megnyugtatja ha tudják, mi után mi következik- pl hogy fürdés után alvás vagy hogy ébredést követően egyből peluscsere meg ilyenek. És az meg neked könnyebbség, ha ezek _nagyjából_ ugyanakkor vannak- szóval kb ugyanakkor kezded el az esti rutint, ugyanakkor adsz ebédet, stb.


Nálam a lányoknál az első 6 hónap volt eléggé hektikus, a hozzátáplálásnál volt az, hogy jó, mostantól rendszer van. Nagyjából ugyanazokban az időpontokban ültettem magunk mellé őket, és nagyjából ugyanakkor kaptak enni minden nap. Ez meg hozta magával a többit- az ebéd utáni szopiba bealudtak, szóval akkor jött egy nagy alvás. Aztán uzsonna után mindig kimentünk játszótérre, majd vacsi után egyből kezdtük az esti rutint, és így tovább. 10 hónaposan már határozottan jól követhető napirendjük volt (a kicsinél persze már csak amiatt is, mert a nagyhoz kellett sokszor igazodni, szóval nála már hamarabb eljött ez). Ha azt láttam, hogy hamarabb álmosodnak a szokottnál vagy valamilyen programra mentünk, akkor előrébb hoztam valamelyik étkezést+alvást, szóval nem estem kétségbe, hogy nem pontban délben, hanem csak 11-kor volt az ebéd, de a lényeg az megvolt. És ez működött.


Szerintem nem árt az, ha irányítod az eseményeket, sőt, az sosem jó, ha mindig a gyerek/baba irányít. Te vagy a felnőtt, neked kell megadnod a kereteket számukra, igénylik is, még ha időnként ellent is állnak (lásd: dackorszak, kamaszkor). Akkor érzik magukat biztonságban, ha kiszámítható a világuk, márpedig ebben sokat segít a napirend is. Szóval szerintem igenis jó az, ha van. Főleg, hogy úgy nem lehet élni, ha teljes káoszban vagytok, és te se tudod, éppen mikor mi történik, mire számíts. Így tényleg könnyű belebuggyanni.

2022. dec. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Egy hónapja vezetem az alvásnaplót és őskáosz.

Van, hogy fél8kor kel, van h 9:40kor.

Van h 3mat alszik , de olyan is h 1et.

Van h 21:00-kor alszik el és van h 23:30-kor.

Van h 3 falatot eszik egész nap és 5x eszik éjjel, van h jobban eszik napközben és 2x eszik éjjel.

Van h 5x eszik tápszert napközben, van h 2x.


Szó szerinti őskáosz.


Annyi ritmus van h kb 3 óra ébrenlét után van nappali alvás és 4,5 óra ébrenlét után éjjeli alvás…

2022. dec. 26. 13:50
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a család és a baba habitusától függ. Nálunk kellett, kedves ismerősöméknél nem volt és nekik úgy volt jó.


Nálunk viszont megnyugtató a fiamnak, ha tudja mi következik, és mire számítson, nekem meg könnyebb volt e köré szervezni a napunkat.

2022. dec. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a nappali ritmus elég hamar beállt.Olyan 3-4 hónapos kora között és akkor szokott kicsit változni mikor egy egy alvással kevesebb lett.De fixen 6-7 között kelt és este fél 9 környékén aludt el.Nalunk az éjszaka volt szar,mert 1000* kelt.10 hónaposan (nekem fura hogy a tiéd meg 4*is alszik)az enyém pld akkor már stabilan csak kettőt aludt.Kemeny 30 perceket 😅
2022. dec. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
70%

Szigorú napirend nem kell, de napi ritmus igen. Semmi ördöngösségre nem kell gondolni, a gyerek nem gép, nem ugyanakkor ébred meg ilyenek, de a dolgoknak attól még lehet sorrendjük.

Pl.reggel kel amikor kel, akkor reggeli (gondolom még a cici/tápszer), utána matatás, felteszed az ebédet, utána kap gyümit, kimentek sétálni, ilyesmi. Ez akkor fog csak teljesen beállni, amikor már csak egyet alszik napközben ebéd után, de törekedni lehet rá, neked is jobb, ha nem csúszik ki a kezedből a nap.

Az éjszakai alváson mondjuk ez nem segít, nekem mindkettő rosszul aludt éjjel, pedig napközben tök jó napirendünk volt.

Ja, és ha eddig nem volt, akkor csak az ünnepek után kezdjetek neki. Ilyenkor azé is borul, akinek van.:)

2022. dec. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Ja és igen élhető napirend szerintem kell.Mi alapvetően azt fogadtuk el ahogy a gyerek beállt,mert illett a mindennapjainkhoz,de nálatok ez nem igazán működik valahogy kicsit át kellene alakítani.
2022. dec. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Hát igen, van aki azt mondja h a gyerek egy idő után magától beáll egy rendszerre.

Nálunk ez nem így alakult :)

2022. dec. 26. 14:16
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk úgy nagyjából volt/van.

Ugy értem, hogy megvolt/van, hogy mi mi után következik. Pl hogy ébredés, aztan reggeli. Délben ebéd. Es a 7óra KÖRÜL vacsi, makd utana egyből fürdés, mini játék, majd altatás.

Ezek születésük óta fixek nagyjábol.

Ezen kívül az alvások voltak mindig azok, amik beálltak, de ezt mondjuk a gyerekek alakították ki. Pl lanyom még 2x alszik. 10 és 15óra fele. +/- 1 óra.

Vagy pl a délután udvar. Az fix. Ha esik, ha fagy.



Mivel minden nap van valami program, így fixre. Pl ha 12.00van akkor azonnal asztalhoz, na ezt nem akartam.

Így van is és nincs is.


De nálam mind a 2 gyereknél kb 3 hónapos korukra tök beállt ez a rendszer.

Nekik is könnyebb, nekem is.


(Most 1 és 3 évesek)

2022. dec. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!