Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vajon milyen betegsége lehet...

Vajon milyen betegsége lehet a babám arcának? Kb mennyi idő alatt múlik el? Nyom nélkül gyógyul? Kiújulhat? Van hatékonyabb kezelési módszer? Ha nem tudjuk kifakasztani a göböket, milyen következményekkel járhat?

Figyelt kérdés
Kisfiam most 3 hetes;kb 1,5 hetes korban kezdődtek az arcán kiütések,melyek terjedni kezdtek a nyak,mellkas felé.Ezek a kiütések piros alapúak,közepén sárga pattanásszerű hólyaggal.Gyermekorvosunk diagnózisa:pemphigoid bőrgyulladás;Zinnat nevű antibiotikumot írt fel,valamint helyi kezelésre azt ajánlotta,hogy alkohollal átitatott pálcikával próbáljuk a sárga hólyagokat kifakasztani,majd hexacloroph.-es hintőporral púderezzük be.
2008. dec. 26. 14:02
 1/3 anonim ***** válasza:
szia! Ha úgy gondolod vidd el a babát a Heim kórházba a bőrgyógyászatra. Nem kell beutaló, mehetsz ott van rendelő, a földszinten be kell jelentkezni és vetnek reá egy pillantást. Abból még nem volt baj ha két orvos látta a kicsit!! Amúgy ilyen betegségről nem hallottam még a ismerőseim körében csak ennyivel tudlak segíteni. Sok sikert!
2008. dec. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]


ezt találtam még neked.

2008. dec. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nem vagyok orvos, de az ujszulott babakon sok kiutesfele van. az altalad leirt hasonlit ahhoz, ami az ijszulotteken szokott lenni, mivel gyenge meg az immunrendszeruk. az en kisfiamon is van, de nekem a vedono nem irt fel semmit mondvan, h ez termeszetes. piszkalni, nyomkodni barmilyen kiutest azonban szigoruan tilos, mert ugy hagy nyomot. szerintem kerdezd meg az orvost, mert ez a szakszo sokunknak nem mond semmit.
2008. dec. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!