Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem hajlandó, csak cumisüvegbő...

Nem hajlandó, csak cumisüvegből inni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kislányom 15 hónapos lesz, és csak cumisüvegből hajlandó inni. Se csőrös pohár, se szívószál, se pohár. Próbálkozok rég, volt idő mikor szívószálas ivólét ivott, de egy ideje semmi. Meglátja és elfordítja a fejét, inkább nem iszik.. mit tudnék tenni? Meddig oké, hogy csak cumisüvegből iszik? Illetve hiába adok kanalat a kezébe evés közben csak rágja. Úgy érzem én cseszem el, mert mindenhol olvasom, hogy az anyukának kell mutatni, mit-hogy, úgy tanul, és hiába mutatom, mondom, semmi.

2022. dec. 27. 00:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én hagynám, mert előbb-utóbb úgyis leszokik róla, ahogy nő és kisgyerekesedik, látja a környezetét, azt pedig nem lehet engedni, hogy ne igyon. Nincs kistesó?
2022. dec. 27. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Nem ráér még? 15 hónapos! Ne siettesd. Még 1.5 éves sincs.
2022. dec. 27. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
A poharat szerintem is hagyd. A kanalat és villát meg hagyd ott neki. Ne ettesd, hanem nyugodtan egyen kézzel. Próbálkozzon. Előbb-utóbb a kanalat vagy villát is ki fogja próbálni.
2022. dec. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A lányom is sokáig ivott cumisüvegből. Aztán másfél évesen ment bölcsibe, onnantól csak az esti tejet itta cumisüvegből, de azt sehogy se akarta elhagyni. Majdnem 2 éves volt, amikor vetetett a DM-Ben csőrös poharat. Előtte is próbáltam sok félét, egyik se kellett, de gondoltam mivel ezt ő választja, jó lesz. Jó is volt, de kb.2 hétig használta, aztán leszokott róla, és pohárból ivott.
2022. dec. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nincs kistesója. Védőnő cseszeget ezekkel állandóan, igyon pohárból meg egyen egyedül kanállal. De akkor még ráér :)
2022. dec. 28. 00:10
 6/11 anonim ***** válasza:
Ne hagyd magad! Semmilyen ártalom nem származik belőle, ha a gyerek a maga tempójában halad. Így is, úgy is ugyanoda jut, konfliktusmentesen.
2022. dec. 28. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Hát azért láttam 2 évest, akit az anyja kanalazgatva etetett. Azt már nem lehet "a maga tempójának" hívni, amit egyébként már meg tudna csinálni, képes lenne rá, de még anyuka segíti. Az kényelmesség.
2022. dec. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2 évesnél se extrém. De óvodában egészen biztosan nem fogják etetni.
2022. dec. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
37%
De, szerintem extrém. 2 évesen egyen már maga. Mert már rég meg tudná csinálni. Érett rá, csak a környezete (anyja pl) visszahúzza azzal, hogy megcsinálja helyette...
2022. dec. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A kérdezett esetben a legkevésbé se erről van szó.
2022. dec. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!