Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg káros a tévé a kicsiknek?

Tényleg káros a tévé a kicsiknek?

Figyelt kérdés

Kicsi lakásunk van még, a kicsi itt lesz nálunk a szobában kiságyban. Azért gondoltam, hogy napközben menjen a tévé (rajzfilmek), hogy ne legyen síri csönd a lakásban, hanem szokjon hozzá a “zajhoz”.

Vagy ez rossz ötlet?


Első baba, nagyon tájékozatlan és tapasztalatlan vagyok még. 🙂


2022. dec. 30. 15:54
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
56%
Jujj ezt a kérdést itt kár feltenni. Egyből jönnek a szuper anyák akik egész nap csak a természetben vannak ès mókusokkal énekelnek.
2022. dec. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
66%

Babakorban még elmegy, csak ne legyen hangos és zajos.

Aztán ha már nézi a környezetét, akkor legyen úgy rakva, hogy ne lássa a tv-t.

Aztán amikor már rendesen érdekli és nézni akarja, elég akkor kikapcsolni végleg.

Utána még egy ideig működik, hogy fülhallgató, tablet.

Aztán már azt se lehet nézni mert akkor már nagyon oda kell figyelni rá.


Tudományos tény, hogy mit tesz a gyerekek idegrendszerével a képernyő.

Nem kitaláció, ez mérhető tény.

Ahogy azt is tudjuk, hogy a föld nem lapos.


Nem mennék bele, bárki elolvashatja vagy megnézhet róla egy youtube videót.


Azért a mai tévéket ne hasonlítsuk össze a 30 évvel ezelőttiekkel.

Sokkal kisebb volt a képernyő, kevésbé volt éles, fényes, a műsorok nem villogtak így.

Lassabbak voltak a filmek, a mesék nem pörögtek így és nem is mentek 0-24-ben.

Teljesen más volt az egész, mint ma.

2022. dec. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
92%

Babakorban sem megy el, sőt, akkor a legkárosabb, a szakértők 3 éves kor alatt (!) 0 képernyőidőt ajánlanak.


Egy pici baba nyilván nem nézi még a tévét, de ha folyamatosan megy a háttérben, az nagyon leterheli az idegrendszerét. Amikor nézed, nem érzékeled, de valójában a tévé fénye nagyon durva villódzás. A hangoknál inkább a hirtelen zene, lövöldözés, ilyesmi, ami káros az idegrendszer fejlődése szempontjából. Emellett a folyamatos kék fény, amit a tévé kibocsát, szintén megzavarhatja a babát (egyébként a felnőtteket is).


"nem hiszem,hogy karos lenne nekik...vannak akik szerint az"

Ezzel csak az a baj, hogy ez nem vélemény, hit, meg "szerintem" kérdése, hanem tény, hogy káros.


[link]

2022. dec. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
86%

"Amikor itt olvasgatok, akkor azért mindig eszembe jut, hogy 20-30 évvel ezelőtt nem akadtak fent az anyukák azon, hogy mennyit nézi a gyerek a Tv-t, a komp is elég elterjedt volt"


Ez egyébként nem igaz, kb 25 éve voltam gyerek, és az óvodában, iskolában is mindig mondták a pedagógusok, hogy mennyire káros a tv. Az, hogy az anyukák mennyire voltak fennakadva rajta, nem tudom, de nálunk is be volt szabályozva hogy egy nap mennyit nézhettük.

A kompról a szakértők már rég tudják, hogy nem jó, vagy épp a kengururól, csak a köztudatba ezek mindig megkésve kerülnek be.

2022. dec. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
84%

11 ezen jót röhögtem:D de nálunk pl konkrétan NINCS tévé, és szerintem ez a 21. században azért már nem olyan ritka. Ha és amennyiben nézünk valamit, azt laptopon, este, altatás után. Mi se tévén nőttünk fel és eszünkbe se jut, hogy kéne. Itthon voltunk a kisfiunkkal 16 hónapos koráig (előbb én 10 hónapot, aztán a férjem 6-ot), soha fel se merült, hogy síri csend lenne - mi is beszéltünk a gyerekhez, ő is gügyörészett stb, néha szólt zene...


Már leírtam egy másik ugyanilyen kérdéshez, de leírom újra: MINDEN szakember egyetért benne, hogy a képernyőztetés KÁROS, akkor is, ha csak a háttérben szól és nem fordul felé a baba. Minél kisebb a gyerek, annál jobban megterheli az idegrendszerét.

2022. dec. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
17%

Mindenki csinál, amit akar! Mit kell itt a másikat kioktatni..

Nálunk is megy a tv és? A lányom sokszor nem is nézi, rajzol, játszik, segít nekem.

Ettől függetlenül az udvarra is magától megy ki és foglalkozom vele eleget!

Káros, ha brmságokat néz!

2022. dec. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
6%
És nem, nem a más véleménnyel van a baj, hanem a kioktató stílussal!
2022. dec. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
100%

“A lányom sokszor nem is nézi…”

Akkor még egyszer: attól, hogy direktben nem nézi, az idegrendszerének nem tesz jót elsősorban, tartalomtól függetlenül. De a kérdésben BABÁRÓL volt szó, egy babának pedig még károsabb.

Egy nagyobb gyereknél nyilván nem tragedia, ha megnéz egy nap pár korának való mesét…


A kérdezőnek: a síri csend ellen teljesen jó a rádió, zene, podcastek vagy hangoskönyvek, de egész nap az sem jó, ha megy, kell duruzsolásmentes nyugi is a babának.

2022. dec. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
7%
18 semmi baja nincs a lányom idegrendszerének. Köszi. Foglalkozni is kell ám a gyerekkel, persze h kell a csend is, egy szóval nem írtam, h nem.
2022. dec. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
100%

"semmi baja nincs a lányom idegrendszerének"

Ezt mondjuk nem tudhatod, mert sokszor csak iskoláskorban jön elő ilyesmi (figyelemzavar, magatartászavar stb). Másrészt nyilván nem okoz mindenkinél ugyanúgy, ugyanolyan problémákat (ld. van, aki 70 éves láncdohányosan is makkegészséges, más meg cigi nélkül is tüdőproblémákkal küzd).


"persze h kell a csend is, egy szóval nem írtam, h nem."

Ez nem neked, hanem a kérdezőnek szólt. :)


De látom, téged egyáltalán nem érdekel, hogy a szakértők mit mondanak. Soha nem fogsz találkozni olyan pszichológussal, neurológussal, pedagógussal stb, aki szerint rendben van, ha egy csecsemő mellett egész nap megy a tv. Ettől függetlenül a te döntésed, úgy csinálod, ahogy szeretnéd. :)

2022. dec. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!