Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ennyire sok az autista kisgyer...

Ennyire sok az autista kisgyermek a mai világba hogy minden x-edik anyuka ettől fél?

Figyelt kérdés

Ti ihlettétek a kerdésemet!


Sorba rakja a játékokat,lábujjhegyen jár,felébred éjszaka( de amugy jön a foga)eddig aludt

Ezek a kérdések voltak nem.is olyan rég



2023. jan. 1. 17:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem inkább az autizmus titokzatossága miatt van. Mármint hogy ez van a közfelfogásban. Nálunk tele van a család autisztikus tüneteket mutató rokonokkal, én egy percig se aggódtam ezen. A súlyos autizmus azért eléggé ritka, az enyhével meg simán együtt lehet élni, főleg ha valaki támogató családban nőtt fel.
2023. jan. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Saját munkatapasztalatom alapján azt mondtam volna, hogy kb. 100-ból 1-2 gyerek. Most megnéztem a statisztikákat, és kb. 100-ból 1 ember. Akiket diagnoztizáltak, úgyhogy ennél azért több lehet. De manapság sokakat diagnosztizálnak felnőttként is, tehát úgy nőtt fel, hogy nem tudott róla, csak problémái voltak, és megnehezítette az életét.
2023. jan. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%

1, tipikus "Esőemberen" szocializálódott válasza.

Az autizmus tünetegyüttes. Pár autisztikus vonásnál egy csöppet több. Nulla valós tapasztalattal könnyű mondani, hogy megbírkóznál vele. Az autisták nagyon kis százaléka könnyen kezelhető, többségük egyáltalán nem zseni, jellemzően értelmi fogyaték is társul hozzá. Az Asperger a legritkább. A legtöbb ember mégis azzal azonosítja az autizmust.

Egyébként kifejezetten bosszantó ez a sok kérdés, aminek 99 %-a arról szól, hogy teljesen neurotipikus gyerek mellett aggódik az illető pusztán amiatt, mert nem veszi azt a fáradtságot, hogy utána nézzen a tipikus fejlődésnek, fejlődési mérföldköveknek.

2023. jan. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Én speciel 1et nem ismerek, akinek ilyen baja lenne, pedig rengeteg ismerősünk (akiknek gyerekeik vannak) van.


Viszont barátnőm itt a helyi általanosban elsős tanító néni.

17 gyerekből 11 saját nevelési igényű. (Nem mind autista, de van benne az is nem 1)

2023. jan. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
52%

Egyet nem ismerek.

Ez itt a Gyakorin divat, pedig sajnos sokkal tobb pl. a rakos gyerek, mint az autista.

Fura, miert nem attol rettegnek ?

2023. jan. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Énse ismerek szerencsére max 1 2 gyereket ..de igen itt gyakorin nagyon nyomják a betegségeket...
2023. jan. 1. 18:06
 7/16 anonim ***** válasza:
86%

Kettőt ismerek.

Óvodában dolgozom, lassan 9 éve, ez kb. 100 új gyermeket jelentett, ennyi gyermekből a két kisfiú volt nálunk, egyikük enyhén, a másik súlyosan autista volt.

2023. jan. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

5-os vagyok, gyerekkorhazban dolgoztam 2 evig, egy autista sem volt.

Nem olyan gyakori, itt valahogy mindig sok van, kb. mint a vedekezes melletti terhesek 😆

2023. jan. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én is óvónő vagyok, a 10 évem alatt egyetlen autistának diagnisztizált kisgyerek volt a csoportomban. :)
2023. jan. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Talán mostanában ez került be a köztudatba, és minden újabb dologtól jobban félnek az emberek. Persze régebben is volt de akkor nem beszéltek róla ennyit. Mostmár autizmus világnapja
2023. jan. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!