Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ennyire sok az autista kisgyer...

Ennyire sok az autista kisgyermek a mai világba hogy minden x-edik anyuka ettől fél?

Figyelt kérdés

Ti ihlettétek a kerdésemet!


Sorba rakja a játékokat,lábujjhegyen jár,felébred éjszaka( de amugy jön a foga)eddig aludt

Ezek a kérdések voltak nem.is olyan rég



2023. jan. 1. 17:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Bocs a gyerek elküldte a választ. :D

Szóval mindenféle tévéműsorok foglalkoznak vele, cikkek stb.

Amúgy én ismerek tágább ismerősi körömből 1 rákos kisgyereket (már jól van), 2 aspergerest, 1 autistát. Ezeken túl a vátosban látásból még 2-t szoktam látni aki szerintem az lehet. Szóval nálunk nem olyan ritka. De ez is olyan lehet mint a neveknél hogy hiába a lista elején van a Bence én egyet sem ismerek, pedig országos szinten a leggyakrabban adott vol évekig.

2023. jan. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
En meg a neten,fb on csak ebbe futok bele. Rengeteg auti,szenzoros adhd hiperaktív serult gyerek van. Szerintem rengeteg van, csak nem viszik el a szulok, mert nem akarnak szembesulni vele vagy legyintenek, hogy majd kinovi. Az enyemnek 1,5-2,5 ev kozt sok tunete volt,lidtat irtam, a 10 tunetbol most egy maradt. De mar azt se lattam kb egy honapja. Remélem kinotte. Razta a fejet,neha racsapott a homlokara, illetve forgott es oldalra nezett közben szeme sarkaba. 3 evesen azert ezeket msr nem kene. Nekunk egyelore beszedfejlodes elmaradás van, de szeoen fejlodik . Mar mondtokban beszel,de 2,5 evesen nem sok szava volt meg. Most fel ev alatt rengetegen fejlodott. En azt látom,ami ijesztő az autizmusban, az az, hogy onnantol vége a normalis napi eletnek.heti 3-4 fejlesztes, suli,ovi utan,fizetos rengeteg plusz energia es penz. Allando cirkusz bno koddal a suli,ovi kereses. Ebbe szoktak belefaradni a szulok. Oszinten,en sem birnam, videki oviba jar a gyerek helyben, en busszal be a varosba, 16 re busszal vissza erte. Most akkor megint busszal vissza harmadjara a varosban fel otre beerek a buszallomasra. Onnan meg helyi jarattal ki tudja mennyi ido a szakszolgalathoz elbuszozni. En meg is mondtam a szakszolgalatnak, hogy nem tudom megoldani. A naggyal itthon tanulni kell,meg o is alsos,nem maradhat egyedul, a ferjem meg 19 ig dolgozik. Ki akartak irni 1 tsmt es 2 logopediat, naokozben,munkaidoben. Az heti 3 nap kieses. Mert ha elviszem napkozben, vissza mar az oviba nem vihetem, nem erti meg, de meg se fordulnek delig. Konkretan fel kene mondanom, mert heti 3 nap nem tudok dolgozni menni. A logopedus meg csak hapogott. Mondtam utazo gyógypedagógus,oviba? Oldjak meg hogy ott napkozben megkapja a fejlesztést. Jaah az nem, ok nem utazgatnak, en vigyem be munkaidoben. Hat kosz,nem tudom. Ennyiben maradtunk. Szoval szar ag egesz.
2023. jan. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
56%
#12. Pedig létezik utazó gyógypedagógiai ellátás. Kérd az óvodában, mert úgy emlékszem a vezetőnek kell jelezni a szakszolgálat felé az igényt. (Most GYED-en vagyok, nem tudom, hogy változott-e a jogszabály.) Beviszed a szakvéleményt és az alapján jár.
2023. jan. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

"Az enyemnek 1,5-2,5 ev kozt sok tunete volt,lidtat irtam, a 10 tunetbol most egy maradt. De mar azt se lattam kb egy honapja. Remélem kinotte"


Az autizmust nem lehet kinőni.

Amit ki lehet, az az idegrendszeri éretlenség, ami autisztikus tünetekkel jár.

A több területen megkésett gyerekek sokszor mutatnak erősen autisztikus tüneteket anélkül, hogy azok volnának.

Fejlesztéssel szépen elhagyják ezeket.

2023. jan. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Utolso,igen, idegrendszeri eretlenseg biztos van. Ugyanis fekudtem a 4. Honaptol a vegeig! 0 mozgassal es mindenhol olvasom h a magzatnak a fejlodeshez mennyire fontos az anyai mozgas. A vesztibulacios terulet nem fejlodott. Porgeti forgatja, stimulalja magat,keresi ezeket a helyzeteket. A nogyogyaszok meg csak fektetnek nyitott mehszajjal. Illetve vegigbogtem stresszeltem az egeszet. Ez is lehet. Lila volt,nem sirt fel idoben,pedig csaszaros volt.
2023. jan. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én 2t ismerek, egyik igen súlyos, a másik valahol középen állhat a spektrumon. Nem értek a dologhoz, de őket elnézve pontosan tudom és érthető miért félnek ettől ennyire.
2023. jan. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!