Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány évesre meritek rábízni a...

Hány évesre meritek rábízni a babátokat, kisgyermeteket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudjátok, nagyon-nagyon szeretem a pici babákat, kisgyerekeket, és nagyon szívesen vigyáznék is rájuk. A baj az, hogy még eléggé fiatal vagyok hozzá, nyilván nem fognak egy gyerekre rábízni egy kisgyereket. Már 6 éves korom óta pici babák között vagyok legjobb barátnőmnek köszönhetően (lettek húgai), illetve jelenleg csecsemő-és kisgyermek gondozás szakkörre járok,amin a vörös kereszt által összerakott könyvből tanulunk így tudom mit csinálok.

Kérdésem az lenne, ti hány évesre bíznátok rá kisgyermeteket?

Normális válaszokat köszönöm szépen



2023. jan. 6. 17:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Lányomra 3 éves kortól unokstesoja 15 vigyázott néha, nem volt gond.

De ha idegenről van szó, akk 18 minimum és papír.

2023. jan. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Az is segítség, ha úgy vigyázol rá, hogy közben a szülő is otthon van. Ilyen lehetőséget is megpróbálhatsz keresni. A tesómnak nagyon jól esett, mikor meglátogattam őket, és szórakoztattam egy órát a féléves babáját. Addig ki tudta szellőztetni az agyát a gügyögéstől, pedig el se ment otthonról.


Egyébként 15-16 évesen már vigyáztam egyedül a kistesómra, aki még nem volt óvodás akkor. Egy ismeretlen 15-16 éves viszont nem ugyanaz.

2023. jan. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

2. Vagyok

16,5 voltam amúgy amikor 4 éves gyereket megkaptam 1 hétre


Anyukámék éjjel otthon voltak velünk

De napközben én főztem, takarítottam, játszottam vele.

Plusz jogsiztam is, akkor anyu du vigyàzott rá.


(1 hetet nálunk nyaralt az unokatesóm gyereke)

2023. jan. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
A szomszéd fiára vigyáztam 13 évesen, valami s.o.s volt anyának(nem emlékszem nem most volt úgy 30 éve😁), de a legrosszabbkor, mert semmit nem aludtam éjjel, de túléltük ovis volt olyan 4 éves kb
2023. jan. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

A bébiszitterünk 17 évesen kezdett az akkor 4 éves lányomra vigyázni.

De baráti társaságból jól ismertük a lányt, a szüleit is, és a házat is, mert náluk vigyázott rá. Azóta évek teltek el, imádják egymást.


Őszinte leszek, nálam ez nem feltétlenül korfüggő, idegenre nem bíznék sosem kicsi gyereket, valahogy nem tudnék nyugodt lenni

2023. jan. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
18 évnél fiatalabbra nem bíznám jogi okokból.
2023. jan. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!