Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baja lehet a babám kicsi...

Baja lehet a babám kicsi fejecskéjének? Vigyem ügyeletre vagy túlreagálom a dolgot? Milyen jelei lennének, ha baj lenne?

Figyelt kérdés

Hasaltattam a picit, ahogy a védőnő mondta. Egy vastagabb plédet használtam (még nem jött meg a habtapi), amit kétszer félbehajtottam, tehát 4 réteg volt alatta. Kiböfizett egy kicsit, textilpelenkáért nyúltam, hogy letöröljem a száját. Mire visszafordultam, a hátán feküdt. Egy kicsit sírt, ahogy hasaláskor mindig szokott. Utána kézben már nem sírt, rendesen evett is, fektetéskor kicsit mosolygott is talán. Aztán elaludt, ahogy általában ilyenkor szokott aludni délután fürdetés előtt. Félek, hogy beverte a fejecskéjét (első babánk, ezért még ilyenekben nincsen tapasztalatom). Lassan 4 hónapos, de még biztosan nem tud átfordulni, nem csinált korábban sosem ilyet. Ezért félek, hogy csak átdőlt a hátára. Többször olvastam itt is kérdésben a megrázott baba szindrómát. Ugye ennyitől nem lehet baja? Védőnőnek érdemes szólni?

Védőnő mondta, hogy keményen hasaltassam, úgy jobban fejlődik, mint puha matracon. Mit kellene máshogy csinálnom?



2023. jan. 11. 16:38
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! Lesz még rosszabb is! Amikor tanul járni, vagy százszor elesik naponta.
2023. jan. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
"biztosan nem tud átfordulni, nem csinált korábban sosem ilyet" - az azért tiszta, hogy mindig van egy első alkalom?
2023. jan. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Könyörgöm, ne vedd el az időt és az energiát az ügyeleten az olyanok elől, akiknek valóban szüksége van rá.
2023. jan. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Hogy csináltad, hogy csak négy hónaposan “ütötte” meg magát először ? 🤔


Az én gyerekem nagyon akaratos, ha mozgásról van szó mikor tanulta emelni a fejét rendszerint a földbe( pokrocba) fejelt mert nem birta még tartani magát de csak azért is próbálkozott😅

2023. jan. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Multkor a 9 honapos fiam fordult meg az uszopadlon.semmi nem volt alatta,es koppant a feje...nemhogy sirt volna,de nevetett rajta....eszembe se jutott,hogy baj lenne belole,es nem is lett.

A te babad alatt volt pokróc,es meg csak nem is sirt keservesen...ne parázz ilyeneken...mi lesz veled ha jarni fog tanulni?gumiszobaba zarod nehogy megseruljon?

2023. jan. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
#5: A következő 16 év meg a gyereknek lesz nagyon cudar ilyen túlféltő anya mellett.
2023. jan. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!