Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj,ha "túl gyorsan" fejlődik...

Baj,ha "túl gyorsan" fejlődik a baba?

Figyelt kérdés
Babám 5 hónapos, és megfordul mind2 irányba, kúszik kezdetlegesen, és fel akar ülni. A védőnő szerint ez túl gyors, nagy baj? Valamint, hogy vigyázzak, hogy előbb másszon majd, és utána üljön fel. Kicsit megijedt
2023. jan. 12. 20:53
1 2
 1/13 anonim válasza:
83%
Minden baba a saját tempójában fejlődik. Vannak babák akik gyorsabban fejlődnek és vannak akik lassabban. Illetve, szerintem te nem tudod megakadályozni, hogy előbb másszon mint üljön. Ha a babád felakar ülni akkor nem tudsh rászolni, hogy nem szabad. Legalábbis szerintem. De javítsatok ki nyugodtan ha nincs igazam!
2023. jan. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
Ülnie először mászásból kéne. Arra mondják, hogy nem jó ha "hasizmozik", úgy próbál felülni. A pihenőszékes babáknál elég gyakori probléma. Meg kell próbalni lekötni hasonfekvésben. Gyakorolja inkább a kúszást.
2023. jan. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudom miért gyors 3 hónapos mult a lányom mikor hasra fordult 4,5-5 hónaposan már kúszott és négy kézlábra állt egy hónappal később mászott. Aztán lelassult mindent begyakorolt már azt hittem sose fog ülni erre 8 hónaposan felállt meg leült ugyan azon a napon 🤷‍♀️ másban meg sokkal lassabban halad pl borzasztó lassan halad a hozzátáplálás… látom, hogy a gondolkozós része sokkal lassabban megy neki. Ez se nem dicsőség se nem rossz egyszerűen ő így fejlődik, majd utoléri magát.
2023. jan. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Úgyse fogod le hogy most ne mássz vagy ne ülj..nem értem miért ijesztgetnek..ha felállna lekéne nyomni??
2023. jan. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%
Én csak azt nem értem, ha "még csak" kúszik, hogy akar felülni? Milyen technikával?
2023. jan. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

8 honapos fiam mar felall,maszni mar maszott 6 honaposan,es ra talan ket hetre mar ult is...forogni mar 4 honaposan forgott..

A lanyom anno az ellentettje volt...11 honaposan allt fel,ulni csak 9 honaposan tanult meg,kuszni nem is kuszott,maszni kezdett egybol.

Minden baba mas,nem kellnezen aggodni...en meg olyat nem ia hallottam,hogy bajblenne,hogy tul gyorsan fejlodik.

2023. jan. 13. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nagy baj, vidd el orvoshoz.
2023. ápr. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Elvittem, de elzavartak, mert téged vártak, kedves utolsó.
2023. ápr. 13. 20:09
 9/13 anonim ***** válasza:
A túl gyors ütemű mozgásfejlődés ugyan olyan káros, mint a megkésett. A legtöbb ADHD-s gyermeknél fellelhető, hogy korábban csinált mozgásformákat. Néhány autistánál is. Fejlődés neurológus és Dévényi tornász lássa, mielőtt jönnek vele a problémák, óvodás korában. Tanulási nehézség később stb
2023. ápr. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem vagy te normális, kérdező!
2023. ápr. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!