Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés után évekkel is kiderül...

Szülés után évekkel is kiderülhet, hogy oxigénhiány/ szülési sérülés volt?

Figyelt kérdés

14 hónapos a kisfiam. Indított szülés volt, és most olvastam egy cikket, arról amiket nálam alkalmaztak, hogy káros lehet, és oxigénhiányt okozhat a babánál. (Terminus túllépés miatti indítás, sok oxitocin, hosszú kitolási idő, hasbakönyöklés.)


Igazából mindig le vagyunk maradva mozgasfejlodesben, hipoton baba. Az apgar egyébként 9/10 volt, de elgondolkodtam, ha később másban is lemaradunk pl szavak, honnan lehet tudni nem történt e szülési sérülés?


2023. jan. 15. 22:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó neurológus megmondja.

Gondolom jártok, ha hipotón. Már ha annyira hipotón.

Az oxigénhiánynak egyértelmű idegrendszeri jelei vannak, amit egy neurológus lát.

2023. jan. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%

Nalunk igen problemas lett a gyerek. Figyelemzavaros pl.

Ö is mindig mindenben le volt maradva

2023. jan. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%
A hipotónia lehet ennek a következménye, bár ahogy látom gyakorlatilag az elhúzódó vagy komplikált szülés bármilyen kimenetele vezethet hipotóniához sajnos, nem kell ehhez indítás, semmi. Nekünk "csak" a mozgása maradt el, nem bizonyítottak egyértelműen oxigénhiányt, de se nem volt indítás, se nem volt könyöklés, pusztán csak baromira hosszú és lassú volt a szülés mekoniumos magzatvizz.
2023. jan. 16. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
48%
Akik azt írják, hogy le volt maradva a gyerek, mi számít nektek lemaradásnak?
2023. jan. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
79%

4: nálunk hat hónaposan nem forgott, csak egyik oldalára. Hason egyáltalán nem maradt, hiába kínoztam vele. Tenyér támasz szerintem 9 hónapos korában lett meg. 9 hónaposan kúszott, 11 hónaposan ült fel spárgával, 13 hónaposan mászott. 15 hónaposan állt fel. 18 hónaposan indult el, de nagyon bizonytalanul volt sokáig. Minden gyógytorna, Dévény, tsmt mellett. Amikor bármelyiket abbahagytuk, rögtön visszaesés vagy fejlődési megrekedés lett a következménye.


Most két és félévesen látom hogy a hasonló korú gyerekekhez képest még mindig nem olyan ügyes.


Beszéd rendben van, finom motorika téren pedig koránál előrébb jár.

2023. jan. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
77%
5: én úgy gondolom, ez azért nem olyan súlyos mértékű megkésettség, főleg, ha minden más területen "jól" teljesít. Nem kell mindenkinek 9 hónaposan menni. Sőt, legalább sokat kúszott-mászott.
2023. jan. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
54%

6: persze, én sem azt mondom hogy valami brutális lemaradás, csak a határon billegett és billeg azóta is. Fél is sok mozgáos szituban, most kezd el igazán bevállalós lenni. És ugye első körben semmi nem volt szabályos, mindent korrigálni kellett. Nem akartam megvárni míg még jobban elmarad, ráadásul mindenhol b....sztattak minket hogy nem jó ez így, az ember bestresszel a végére.:-)


Van sajna összehasonlítási alapom hogy milyen ahol tényleg gond van valódi klinikailag is jelentős oxigén hiánnyal. (Ott mondjuk feszességgel indult a dolog, ez jellemzőbb is, az csapott át hipotóniába.). Annak már születés után bőven van jele.

2023. jan. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen mindegy, hogy mi okozza a zavart. És ha szülési sérülés akkor mit csinálsz? Az én lányom beszedfogyatekos és én is rákérdeztem több hozzáértő embernél, hogy mi okozza, mindegyik mást mondott, vagy azt, hogy fogalmuk sincs.
2023. jan. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
87%
Kedves utolsó! Tőled is megkérdezhetem, hogy mi számít beszédfogyatékosságnak? Nagyon súlyos szavakkal dobálóznak már manapság. Tudom, hogy régen más világ volt, de konkrétan én is beszédfogyatékosnak számítottam volna akkor, és azért hozzátenném, hogy örülök, hogy nem bélyegeztek meg!! Nyelvész lettem, és mindig kiemelkedő voltam beszéd- és szövegértésből. Nem dicsekvés, félre ne értsd! 🖐️ Több, mint 3 voltam, mikor az ELSŐ szavamat kimondtam. Hú, manapság ezért már autizmus kódot is kapnék...
2023. jan. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
77%
Jò a kèrdès kilences, ez engem is èrdekelne. Manapság már szinte nincs is olyan baba, gyermek, aki ne járna tsmt-re, Dèvènyre, ne lenne auti gyanú, valamilyen zavara, problèmája ne lenne beszèdben, viselkedèsben stb. Nem furcsa ez kissè? Mi miatt lehet ez ìgy?
2023. jan. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!