Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem engedi letenni a gyereket...

Nem engedi letenni a gyereket a földre?

Figyelt kérdés

Megbolondulok a páromtól. Van egy hét hónapos kúszó, de mostmár inkább mászó, ülő, kapaszkodva felálló gyerekem akit lehetetlen egy helyben tartani és van egy borzasztó parás apja, akivel folyamatos harcokat kell vívnom a világon minden miatt, de ez már a tűrő határom vége, hogy nem lehet letenni a gyereket a földre (parketta, szőnyeg, gyereken vastag nadrág, hosszú vastag body meg pelenka, 25 fokos panel) mert megfázik. Vagy adjak rá még egy réteget amikor így is szakad róla a víz, vagy ne tegyem le egyáltalán. Ha meglátja, hogy a földön van azonnal felkapja.

Ha nincs itthon egész nap a földön sőt a kövön jön-megy a gyerek, de sajnos nagyon sokat van itthon, olyankor kb egész nap az ágyban kell vele lennem vagy magamra kötni, cipelni… Segíteni persze nem segít pl föl le öltöztetni az ágy-föld között, mert az ágyban meg nyilván meleg van oda le kell vetkőztetni, az öltözés pedig egy iszonyatos pankráció, sírás, ordítás, amire meg rohan be, hogy mit művelek a gyerekkel, mintha bántanám.

Rá fogok menni erre teljesen úgy érzem.


2023. jan. 17. 10:23
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Jesszus


Vidd magaddal a védőnőhöz/ orvoshoz státuszra


21,5

Hideg járólap


Sima macinaci.. úgy ment mind a 2 gyerek


Már ovisak..

Oviig 1-2 alkalommal voltak betegek, kicsi többet, mert a nagy már a végén hazahozta

2023. jan. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Azt lefelejtettem, hogy a védőnő is szólt, hogy látszik a lábtartásán, hogy sokat van puhán, nyugodtan hagyjuk a földön- simán a parkettán is jönni menni, nem lesz beteg a 25 fokos lakásban, ez hatott úgy 2 hétig aztán visszaállt minden a régibe…
2023. jan. 17. 10:30
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a párodat vidd el pszchihológushoz,ha nem változik.Erre tényleg rámész így,de az a baj,hogy a gyerek is.Nemhogy nem baj,ha lent van,hanem kötelező neki most kúszni mászni.A védőnövel közös beszélgetés jó ötlet.
2023. jan. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
96%
Tedd le ha felveszi fogja, te ne vedd át, így hátha rájön hogy barom
2023. jan. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
A parod nem szazas...mi az hogy legyel agyba a gyerekkel egesz nap...adnek neki olyat...tedd nyugodtan a foldre es hagy menjen az a gyerek
2023. jan. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
93%
Fú, később lesz itt még más is, ha már most ennyire flúgos. Én gondolkoznék a kiúton hosszú távon, ha nem akarsz megbolondulni. Hogy fogtok így pl. kimenni egy strandra?
2023. jan. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem is hagyd, ha felveszi, akkor fogja ő és cipelje, de te ne vedd fel, ha kéri. Hamar kinövi a paráját, ha rájön, milyen macerás :)
2023. jan. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
94%

7

Az ilyen embereknek nem egy parájuk van, amit kinőnek és aztán minden hepi. Ezeknek mindig van valami hasfájásuk. Sajnos saját tapasztalatból tudom, az én férjem is hasonló, még ha nem is ennyire súlyos eset.

2023. jan. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha ennyit otthon van és csak parancsolgatni tud, akkor mondd neki, hogy vegye fel ő, adjon rá plusz réteget ő. Orbitális kiosztást kapna tőlem, plusz így a baba mozgása sem fog úgy fejlődni, ahogy kéne.
2023. jan. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Úgy nem lehet megoldani, hogy leraktok padlószőnyeget, amíg ilyen kúszómászó? Vagy elkeríteni egy részt, és kirakni szőnyeggel/habszivaccsal/jógaszőnyeggel?
2023. jan. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!