Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mi a véleményetek arról h...

Mi a véleményetek arról h ovis, kisiskolás gyerekek este 10-ig fennt vannam, mert a szülő nem tudja letenni aludni?

Figyelt kérdés
Mi még messze vagyunk az ovitól,de ezt sosem tudtam megérteni. Nálunk 8kor takarodó volt. Meg is mondták nekünk h ha nem alszunk csak nézzük a plafont akkor is bennt maradunk szobába és kész. Mert holnap korán kelés, és ők meg akarnak nézni egy filmet még,mostmár nyugodjunk el. És igazuk volt!! Persze mindig hamar el is aludtunk. Attól h egy gyerek pörög és állítja nem álmos,attól még az,csak le kell nyugtatni,és kicsit ráparancsolni. Nem kell hagyni h mindig minden úgy legyen ahogy a gyerek akarja. Van ismerős aki panaszkodik h ők már aludnának de nem tudnak mert a gyerek 11ig fennt van.7éves. 🤔

2020. jan. 27. 06:37
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
63%

"..és ők meg akarnak nézni egy filmet még.."

Tehát ez róluk szól és nem a gyerekről.

Ugyan én még csak várom a babát, nem tartok itt, de azt gondolom, hogy minden ember más. Én például őszintén remélem, hogy a baba az apja alvási szokásait örökli, mert én pocsék alvó vagyok...mindig is az voltam.. Sokáig tart, sokszor felébredek, nyugtalan vagyok. Ez van. Ő meg lefekszik és fél perc múlva alszik.

A nővérem gyerekeinél is ez van. Az egyik nagyon jól alszik, a másik meg nem. Ha túlpörögnek, akkor meg nyűglődés van.


Az felnőttekre sem lehet ráhúzni a sablont, miért gondolom, hogy a gyerekekre lehet?

2020. jan. 27. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
81%
*gondolod
2020. jan. 27. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
95%
A nagyobbik fiam 4 éves lesz. Ha délben alszik akkor ő is 21-23 óra között alszik el. Esti mese olvasás után csend van, nem beszélgetünk, csak fekszünk. Ha nem alszik délben akkor 8 körül már alszik. És nem tudok mit csinálni. Egész nap mozog és mégsem fárad el. Állhatok a fejem tetejére is, akkor se fog hamarabb elaludni.
2020. jan. 27. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
93%
Az én ovisaim sem tudnak elaludni mióta oviban alszanak, hiába van meg minden körülmény
2020. jan. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

A fiam elsős,így ugye már nem alszik délutánonként.

Minden este 8kor ágyba van,szokta mondani hogy de nem fáradt stb de másnap reggel 7kor így is rá kell parancsolnom hogy ébredjen mert elkésünk.

És a szülőin a tanárnő is mondta hogy sok gyerek ásítozik,majd elalszik napközben úgyhogy legyenek szivesek korábban letenni a gyereket..majd lenyugszik az ágyában,elpilled.

Szóval oviban még oké,elnézi az ember de sulikor már muszáj

2020. jan. 27. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
96%

2,5 évesem van. Reggel 7 körül kel, délután ebéd után alszik1,5-2 órát. Fél kilenc körül viszem fel este, mese olvasás és villanyoltás, 9-fél10 mire elalszik. Nálunk sincs villany oltás után semmi, én is azt mondom neki, ha nem álmos nézze a plafont, de attól nem alszik el gyorsabban.

Ha nem alszok el vele (főleg most, hogy a tesót várom) akkor utána megyek le és vagyok az apjával kettesben.

Felvihetném 7-kor is, lehet hogy nyernék egy fél órát, de a gyerek az esti családi létből veszítene másfelet. Ha majd ovis lesz és nem kellhet akkor amikor kedve tartja lehet korábban elalszik este. Hamarosan kiderül.

2020. jan. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
64%
Az a véleményem, hogy közöd nincs hozza. Az én gyerekem alvaszavaros volt. 1 éves korától nem aludt napközben, 2 éves korától pedig éjjel 11tol reggel hatig aludt. 10 éves kora óta minimum éjfélig fenn van. Jelenleg 16 éves, általában 2 felé fekszik és 5kor kel. Koszoni jol van. En is. Nem vagyok xar szülő azért, mert neki kicsi Az a lvasigenye.
2020. jan. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
63%
Emlékszem nekünk is este 8kor takarodó volt, mert anyuék korán keltek. Ha nem ment az alvás mi tesómmal még csendben beszélgettünk, magunkban bárányokat számoltunk meg hasonlók. Ha felébredtünk mert pisilni vagy inni kellett meg tudtuk oldani magunktól, nem kellett felkelteni hozzá senkit. Kimentünk a wcre, az éjjeliszekrényen meg ott volt estére egy pohár víz. Nálunk az oviban már nem kötelező aludnia a gyerekeknek, de csendben kell lenniük, átviszik a nem alvókat másik szobába. Szerinrem is túlzás amit a mai szülők elszenvednek a gyerek alvása miatt. Az alvás igenis megtanulható, és nekünk kell őket megtanítani rá, nem pedig évekig kelni a gyerekhez. De az is ide tartozik, hogy hatalmasat változott az életmódja egy mai gyereknek.. Amennyi cukrot fogyaszt, kólát, akármit iszik akár lefekvés előtt, és még csak el sem fáradnak a legtöbben, nem mozognak eleget stb nem csoda hogy nem alszanak jól.
2020. jan. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk sosem volt túldramatizalva ez a kérdés, gyerekként sem.

Alszik amikor szeretne. Ha adott másnap a felkeles ideje és mégsem alszik el időben, az az ő baja, ő fog szívni másnap felkeleskor. Tanul belőle és kész.

De ha nem álmos este 8kor,akkor nem tenném kötelezővé, hogy már pedig aludjon.

Ennyi döntési szabadság jár szerintem már egy iskolás korú gyereknek.

2020. jan. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
77%

Nagyon egyszerűnek hangzik..

8-kor fürdés, 8:15 alvás

És van hogy 19:30-kor is altatás van még vagy nem alvás...


Pedig se játék, se villany nincs 8:15-től esténként.

/1,5 évesre hiába parancsolgatok/


2 hónapja nem értettem volna, hogy lehet..simán aludt

2020. jan. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!