Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálnak 1 gyerekkel...

Mit csinálnak 1 gyerekkel egész nap otthon? Méghogy semmire nincs idejük? Kellett neki 3 gyerek?

Figyelt kérdés
sogornőmnek 3 gyereke van 7,4 éves és egy 8 hónapos!anyosom minden nap hétfőtől péntekig ott van náluk,mert szegény nem bir a gyerekekkel!Na most elkezdődőtt az ovi meg a suli,igy csak a babával van otthon,de igy is ott van!Most mesélte hogy valaki megkérdezte tőle hogy mit csinálnak egész nap,hisz egy gyerek van otthon!az aposom meg egész nap csavarog mert nincs otthon a macska és cincognak az egerek!ja és az sogornőm már nem egyszer mondta hogy de jó ha nincsenek vele!
2010. okt. 3. 12:58
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
31%

Én értem, mire akarsz kilyukadni. Tök igazad is van, minek kellett neki a három gyerek. Én úgy vagyok vele, hogy ha valaki egyszer bevállalta, akkor vállalja azt is, hogy lehet, hogy mindhárom éppen "rossz" természetű lesz és nehéz is lesz velük. Azt pedig elvárni, hogy segítsen akárki is a mindennapokban. Hát én nem tudom. Most maguknak vagy az anyósnak szült? Persze, néha-néha jó, ha van segítség, de nem napi szinten másra támaszkodni.

Arról már nem is beszélve, ha a kedves anyósnak van más unokája is, nem csak ez az egy család.

2010. okt. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
83%
Azért van különbség az "elképzelt jövő a három gyerekekkel" és a "valóság a három gyerekkel" közt, csak szólok. Majd akkor törjetek pálcát más felett, ha ugyanabba az élethelyzetbe kerültök, addig csak okoskodni lehet, de tapasztalatból igazi véleményt mondani nem.
2010. okt. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
93%

Sziasztok,igaz nekem csak 2 gyerekem van,de nekem is jon minden nap az anyu.Naponta 2-3 otát itt van,

.Egész nap egyedul vagyok,a férjem késo estig dolgozik,a nagyobbik már iskolás,a kicsi 1 éves.Nem is azért jon márt,hogy segítsen,egyszeruen jo,ha valaki rám nyitja az ajtot,jon minden nap munka után.Van tobb unokája is,de már mind nagyok,ugy értem 15-13 évesek,de most hogy így itt olvasgatok,az én sogornoim is így gondolkodhatnak?

Azt még hozzá tenném,hogy az anyum otthon is egyedul volna,neki is jo,hogy valaki várja ot,nekem nagyon nagy segítség,mert így is délután otig egyedul vagyok a gyerekekkel,a kornyezetemben mindenki dolgozik,tényleg egyedul az anyum nyujt társaságot 5 után,na meg aztán a férjem este 8- korul,addigra meg az anyu hazamegy.

2010. okt. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
64%

3 kicsi gyerekem van, sose segit senki. Dokinál egy nagyi mesélte, hogy lányánál megvan a 2. gyerek, minden reggel megy és egész nap ott van segiteni, mert milyen nehéz dolog egy kicsi mellé egy újszülött... Sajnálkoztam bőszen, hogy szegény anyuka...

Számomra ez teljesen nevetséges.

Néha sok belőlük, de olyankor apa besegit 1-2 órára és kész, ennyi.

Én nem szeretem, ha máshol vannak a gyerekek, akkor hiányoznak. Nem mintha lenne hová menniük, a nagy 4 éves, ő szokott a barátokhoz menni néha. Nagyszülők "nem érnek rá" sajnos...

2010. okt. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
57%

nem értem a kérdést.

van 3 gyereke, anyós segít neki, megoldják, nem ?!


neked mi közöd hozzá?

irigykedsz anyós segítsége miatt ?

2013. ápr. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
85%

Nehéz 3 gyerekkel. Van aki megoldja segítség nélkül, mert kénytelen. De ha van segítség, nem értem hol a baj? Nem kötelező a nagymamának ott lenni, biztos örömmel segít. Hogy csavarog a nagypapa, mert nincs otthon a nagymama? Hát, ez elég nevetséges, ne ám, hogy egy nyugdíjas emberre vigyázni kelljen.

Nekem nem segített senki, de nem szólom meg azt, aki elfogadja a segítséget. Jó neki. Ennyi.

2013. ápr. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Néha tényleg jó lenne de ennek ellenére nem nagyon engedem hogy más vigyázzonrá!

Pl a lányom 5 éves koráig nem aludhatot a nagyinál közel lakik mind a kettő most meg már 7 éves és nem akar ott aludni szereti őket meg minden de nem. A kistesó még pici hogy a nagyszülőknél aludjon. De vész estén vigyáznának rá!

Anyám nem vigyázz két gyerekre mert megterhelő neki anyósom igen! Apósomra tuti nem hagynám rá mert felelőtlen egy kicsit akár csak a másik nagypapa!

A gáz az hogy azt hiszik hogy hangolom a gyereket de nem akart menni vidékre sem a legjobb barátjánál sem akar lenni most ez a korszaka van és kész!

2013. jún. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
de jó, hogy van aki menni tud hozzá! hogy van anyósa, másoknak meg anyja hogy menjen...gondoljatok csak bele hányunknak nincsen senki, akire számíthat...nekem anyám messze lakik tőlem és szegény már nem nagyon tud mozogni, inkább ő számít az én segítségemre nem én az övére...anyósom 70 éves, ő is örül, ha pár havonta egyszer ide tud utazni hozzánk, illetve mi megyünk, amikor tudunk. egyenlőre még csak egy gyerekem van, de még egyet biztosan szeretnénk, én csak álmodozom milyen jó lehet amikor van egy anyád, egy anyósod, akire számolhatsz és most nem mint segítség, hanem csak személy, aki jelen tud lenni....a családunk másik része külföldön él, szóval mi online éljük a rokonokkal a családi életet. én irigylem a sógornődet és téged is, hogy össze tudtok járni a családdal!
2013. júl. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
nem gáz, hogy ez egy 2010-es kérdés?
2013. júl. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Igen, én is ezt néztem, miért emelted ki?

Nekem egyébként az jutott eszembe, hogy neked ez rossz valamiért? Úgy érzed, hogy ők a kedvencek?


Egyébként nem egyszerű, főleg a korkülönbség miatt. Nekem ritkán van segítségem, de a nagy iskolás, a kicsi meg még itthon van és néha alig tudom kilogisztikázni, hogy mi legyen. Mert csak az időbeosztás miatt sem egyszerű. Különórák, házi, bevásárlás, alvásidő, az egyik sír, a másik hisztis, ...

Kellett neki 3 gyerek? Ezt meg hogy érted? És van valami fejlemény esetleg, megszületett nálad a második? Most már kezded esetleg érteni, mi a gond?

2013. júl. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!