Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy vészelitek át az ilyen...

Hogy vészelitek át az ilyen napokat?

Figyelt kérdés

A 8 hónapos kislányom minden különösebb ok nélkül arcon pörgött hajnali kettőig és utána is kelt óránként. Nyűgös volt, látszott rajta, hogy álmos, de egyszerűen nem tudtam elaltatani, már én is sírtam éjszaka vele. Meg utána mégegyszer hajnalban. Egyszerűen sz*r anyának érzem magam ilyenkor, nem tudok türelmes lenni vele, ha 1 óránál hosszabb ideig altatgatom és már mindent megpróbálok, de akkor sem jó semmi, csak forog a fejemben, hogy hogy lehetek akkora gáz, hogy nem tudom elaltatni a saját gyerekem és az esti műszak gyakran kétemberes, miközben már esik le a fejem. Kialvatlan vagyok, reggel minden porcikám azt kívánta bár nem is léteznék, amikor tudtam, hogy ez már olyan ébredés, ami után nincs visszaalvás. Megittam egy vödör kávét, a kislányom vigyorog, baromi jól érzi magát, én meg nem tudom. Képtelen vagyok mosolyt erőltetni a fejemre. Nagyon nehezen viselem lelkileg az ilyen éjszakákat, napokat. Ha beteg, vagy jön a foga, az nekem tök más, de egy ilyen ok nélküli nyűglődéssel nem tudok mit kezdeni és ugyanolyan sz*rnak érzem magam még mindig, mint éjszaka.

Persze majd összeszedem magam, de ti hogyan vészelitek át legkönnyebben ezeket a napokat? Van valami jó praktikátok? Hátha tudok valami ötletet lopni, hogy újra mielőbb embernek érezzem magam... :)


2023. jan. 18. 13:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
35%
Apuka hol van a storyból?
2023. jan. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
65%

Apuka lehet 12-16 órás szolgálatban van mert egyenruhás, vagy a fővárosban biztosít rendezvényt, meccset, vagy a képző központban 2 hétig mert oktató is.

Nálunk legalábbis ez volt, nem mindig 8 órás irodait végez az apuka.

2023. jan. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%

Idő a gyógyír mindenre. 2-3 évesen már biztosan át fogja aludni az éjszakákat. Utólag már pozitívabban fogsz visszagondolni erre. Felnőtt lányodnak már úgy fogod mesélni, mikor ő fog sírni a saját gyereke alvása miatt, hogy bezzeg te elejétől kezdve egész éjjel aludtál, játszottál, stb


🤣🤣🤣

2023. jan. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

A fiam is 8 hónapos, mostanában ő is ezt csinálja. Mondjuk ő visszaalszik, csak általában rajtam vagy az apján. Aztán megfelelő idő múlva vissza lehet tenni. Csak a megfelelő idő elég változó. Van, hogy 10 perc, van, hogy 50. 🙈😂

Mondjuk nála tuti a mozgásfejlődés a ludas. Mert amikor sír, akkor mozog ezerrel álmában. Nemrég tanult meg felállni és ülni. És álmában is csinálja.

Hogy lehet túlélni? Én általában szundítok egyet délelőtt, amikor alszik.

De éjszaka sokszor én is azt érzem, hogy türelmetlen vagyok. Amikor visszateszem, és azonnal feszíti magát, és jön a sírás meg a vergődés. Olyankor nem értem, hogy miért nem lehet békesség. 😂

Előző éjszaka 2 óránként kellett felvenni, de kb.15 perc után simán vissza tudtam tenni. Na most éjszaka még véletlenül se. Most hol a kanapén feküdtem vele, hol a fotelben a szobájában. A férjem is többször volt nála, mondjuk neki mázlija volt, cumit kellett visszaadni, meg pici simi, és nyugi volt.


Amúgy nekem az ilyen túlélős napokon az segít (már a délelőtti szundin kívül), ha kimegyek vele egy nagyot sétálni. Olyankor csak megyünk, ő nézelődik, nekem meg pihen az agyam. Tegnap is szép idő volt, elvittem a közeli parkba kacsát nézni. Nézte a kacsákat, én meg csak élveztem a napsütést.

2023. jan. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
45%

Elso valaszolo, nem mindenki fix. idoben dolgozo gyari munkas vagy 8 oras irodista.

Lehet pl. kamionos, vagy az en ferjem 2 orat utazik egy nap oda es 2 orat vissza a munkahelyere, kulfold, nagyvaros. Ezert 6 kor indul es este 9 re er haza pl.


Kerdezo, en ilyenkor babakocsiba beraktam delutan aludni ( mondjuk ehhez volt szoktatva, hogy barhol elaludjon ), es 2-3 orat setaltam vele a termeszetben. Nem tudtam elaludni :)

2023. jan. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
14%
Apuka miért nem sírt veletek?
2023. jan. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez hónapokig így ment, átérzem a fáradtságod. :(

Azokon a napokon inkább babakocsiba raktam és sétáltunk, vagy bekapcsoltam neki a Ringató cd-ket, azt szívesen hallgatta magában is, de az ott leírt ölbeli játékokat én is szívesen játszottam vele, addig se kellett nekem gondolkoznom, csak mondtam a szöveget és csináltam ami írva volt. A másik adu nálunk a játszótér volt, ott többnyire hintázni akart amikor ilyen pici volt, közben bambultam ki a fejemből, esetleg mondtam a már tudat alatt is tudott mondókákat hozzá. Tényleg olyan lehettem, mint egy zombi. Délután a férjem is besegített szerencsére, gyakran mentünk akkor megint babakocsizni, úgy nyugodtabban beszélgethettünk, amíg a pici bámészkodott vagy szundított egyet.

Azért a 3-as válaszolót sajnos picit cáfolnom kell, már 3 éves és kb havonta 2x alussza át az éjszakát. Most elvileg úton van a kistesó, remélem ő egy mormota lesz.

2023. jan. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
85%

Hagyjuk már ezt az apuka is sírjon dolgot...

Nálunk ha apuka kel hozzá, pl csak ront a helyzeten. Benne van a szepába a kisasszony, meglátja apát csak visít, jobban felkelti magát.

Egyébként vannak olyan apukák, ha hiszitek ha nem, akik pl éjjel dolgoznak. Vagy lenyomtak 12órát.


Nálunk ez 8hónaposan kezdődött. 15hónapos, még ma is tart. Óránként kel, emellett 4töl 6ig fennvan, majd 7kor végleg felkel.

Este is egy örökkévalóság elaltani, 10óra elött ritkán van, hogy alszik.


Én is rengeteget sírok egyedül, apuka nélkül. Apuka nem szokott sírni, ő ennél keményebb. Ő is fennvan velünk, de semmit nem tud hozzátenni, mert ahogy meglátja sír.


Én is kávén élek, túlélek. Extra vitamint szedek, sokat sétálunk, az feltölt

Nagy titok nincs erre sajna. Én azzal nyugtatom magam, egyszer csak felnőnek


(Mellette van egy 4évesem, ő is kel a mai napig. Most beteg, így 2gyerekkel virrasztok, mert betegem a fiamnak sem jó az apja)

2023. jan. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy gyakran kétemberes az altatás, gondoltam ebből egyértelmű, hogy apuka is besegít. Már tudjuk mindketten, hogy nekem max egy óra a türelmem, utána alkalmatlan vagyok, ilyenkor átveszi, amíg megnyugszom. Hajnalban is kel, ha szükséges de az egész éjszakát nyilván nem testálom rá, hisz ő reggel korán kel és nem szundíthat el 20 percekre, amikor éppen a gyerek engedi napközben. :) Sokat segít, nem lehet rá panaszom, de ettől még én lelkileg ezeket a napokat nehezen viselem és erre keresek megoldást.

Most pl. tökre önzőnek érzem magam, mert ő is sokat volt ébren éjjel, elment 7-re dolgozni és már 10 percenként nézegetem az órát mikor ér végre haza, mert a kezébe adnám a gyereket és befeküdnék a kádba kicsit idegszálat simítani, de ez most pl. vele szemben sem teljesen fair, mert ő is biztosan fáradt. Szóval azért nem említettem apát, mert teljesen elégedett vagyok azzal, amennyit és ahogyan segít, egyszerűen nem várhatok tőle többet. Inkább én nem vagyok alkalmas anya alany.

2023. jan. 18. 14:06
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Napokat? Hónapokat! Nehezen, de túléltük
2023. jan. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!