Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a teendő, ha nem tudunk...

Mi a teendő, ha nem tudunk megegyezni a baba nevén? Ti hogy jutottatok túl egy ilyen vitán?

Figyelt kérdés

Már vagy 10 éve van 3 kedvenc lány nevem és mindig úgy voltam vele, hogy majd a férjem választhat :D Na hát aki a férjem lett végül ő ebből a háromból kettőre azt mondta, hogy nagyon nem szereti ezeket a neveket, a harmadikra azt, hogy nem rossz, de azért annyira mégsem jó. Amilyen nevet ő szeretne az szerintem nem rossz, de azért nem kedvenc, meg talán van egy kis régies beütése, de lehet csak azért, mert idősebb nőt ismerek ezzel a névvel.


Fiú nevekkel hasonló a helyzet, nem is tudom mi lesz akkor ha fiú nevet kell keresnünk mert majd fiúval leszek terhes :D


Akiknek volt hasonló problémájuk, végül hogy oldottátok meg?


A két keresztnév nem annyira megoldás, mert úgyis csak az első szólítanánk.


2023. jan. 19. 13:48
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
31%
Nekunk nem sult el jol, az exem a csaszar utan bediktalta a nevet ami nekem nem tetszett... Par honap utan lelepett uj novel, en meg azota is depresszios vagyok a nev miatt, ennek mar sok eve.
2023. jan. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
96%
Mi kompromisszumos megoldásként olyat választottunk ami egyikőnk listáján sem volt fent, de mindkettőnknek “elment”. Később, pont a lányunk miatt megszerettük mindketten.
2023. jan. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Unokatesóm nevével is így voltak, mint a 2-es, senki nem érezte az igazinak, kompromisszumos név lett. Aztán azóta mindenki megszerette, mást el se lehetne képzelni neki.
2023. jan. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
75%

Ha mindkettőtöknek fontos, hogy az a név legyen, amit akar és nem tudtok egymást közt kompromisszumot kötni akkor mégiscsak a két keresztneves megoldás lehet a jó opció. Úgy rendezném a neveket, ahogy jobban csengene a sorrend.

Nálunk a férjem ragaszkodik hozzá, hogyha lányunk lesz az én nevemet is megkapja a baba, olyan szépen megindokolta a miértjét, hogy nem tudok belekötni. :) A másik név pedig az lesz, amit én szeretnék. A sorrend pedig, ahogy jobban hangzik a vezetéknévvel.

2023. jan. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
91%

Ha sehogy sem juttok dűlőre, akkor ne az eleve elgondolt neveken rágódjatok, hanem válasszatok egy teljesen másikat, ami mind a kettőtöknek tetszik.

Amúgy szerintem is úgy van ahogy a 2-es írja, hogy szinte bármilyen nevet meg lehet szeretni, ha egy olyan ember viseli, akit nagyon szeretsz.

2023. jan. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Listázzatok ki minden szóba jövő "elmegy" típusú nevét, és a közös halmazból szemezgessetek. Vagy egyikőtök engedjen a másiknak. Nálunk a férjem választotta az első lányunk nevét, bevallom mérsékelten tetszett, de legalább húsz másik név előrébb volt a listámon. Ma már elképzelni sem tudnám hogy máshogy hívják, annyira beletrafált a névvel.


Most a közös halmazos megoldást választottuk.

2023. jan. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
69%
Én felirtam 10 nevet a listára. Ferjem abból választott. Diána lett végül a lányunk.
2023. jan. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem is az a jó, ha az elöre elképzelt neveket kihagyjátok, mindketten összeírtok 5-10-15 olyan nevet, ami nektek belefér és ebböl keretek valamit közösen, vagy ha végképp nincs egyezés, akkor kisorsoljátok.
2023. jan. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
79%

Mind a két lányunknak olyan neve van, ami az egyikünk kedvence, a másiknak meg elmegy. Mázli, hogy ketten vannak. :D

A harmadjára született fiúnak egyáltalán BÁRMIT kitalálni, na az nehezebb volt.

2023. jan. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért ebben nem olyan nehéz megegyezni. Ha már közeledsz a várandósság vége felé, akkor rájössz, hogy rá kell bökni egyre, ha nem ott helyben akarod kitalálni szülés után a nevét.

Én fontosnak tartottam, hogy mindkettőnknek tetszen a neve, mindketten rábólintsunk, így végül egyikünk eredeti elképzelése sem nyert. Választottunk teljesen mást, ami nem túl gyakori, nem is ósdi és szépen cseng a vezetéknevével.

Márcsak azért sem erőltetnék egy-egy nevet, mert nem tudhatod milyen emlék fűződik hozzá. Én például felvetettem a Rékát, mire a férjem azonnal rávágta, hogy arról az egyik exe jut eszébe állandóan, nem lett jó vége, nem akarja. Nyilván nem fogom rákényszeríteni. Nekem is van csomó név, amiről eszembejut valaki és nem jó értelemben. Ilyet nyilván nem fogok a gyerekemnek adni, akkor sem, ha ez a férjem favoritja.

Arról nem is beszélve, hogy lehet nekem gyerekkorom óta kedvenc nevem, ha a leendő apa vezetéknevével nagyon hülyén hangzik, azt sem fogom választani. Normál emberek azért ezeket feldolgozzák és keresnek kompromisszumot.

2023. jan. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!