Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekcémás baba. Mi teendő...

Ekcémás baba. Mi teendő legyek a folytatásban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!



Sajna ekcémás a kisfiam, aki 6 hónapos. Kaptunk rá krémet (szteroidos). Úgy nézem jobb tőle egy picit, puhított rajta, igaz csak egy napja használjuk (1 hétig kell). Viszont terjedt is, mióta felfedeztük...


Kérdésem hozzátok, akik hasonló helyzetben voltak/ vannak: Milyen krémet, fürdetőt ajánlanátok?


Jelenleg Weledát használok, de olyasmire váltanék, ami ekcémás (száraz) bőrre optimális lenne. Tanácsok? Az igazat megvallva én semmivel sem kenegettem őt eddig, csak fürdető+olykor pici babaolajat tettem a vízbe. De eddig nem is volt gondunk a bőrével.


Olvastam épp itt több pozitív véleményt a La Roche-Posay Lipikar Baume AP+M testápoló balzsamról. Illetve a fürdetője is jó állítólag, de melyik az pontosan?


Köszönöm szépen, ha valaki tud segíteni nekem!



2023. jan. 11. 21:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
78%
Próbáld ki, hogy nem fürdeted meg mindennap. Az én lányom elég sokáig ekcémás volt (bár nem volt durva), és a szteroidos krém abbahagyása után újra és újra előjött. Aztán leszoktam arról, hogy megfürdetem minden este, ha kell, ha nem. Egyébként egyáltalán nem izzadós típus, így ezért sem éreztem problémának, ha egyszer-egyszer kimarad a fürdés. Nyilván a popsimosás elengedhetetlen, de az egész testét teljesen felesleges minden nap lemosni, főleg ha se nem izzadt meg, se nem koszolta össze magát. Nálunk ettől elmúlt. Azóta több anyuka is megerősített abban, hogy pl. az ő orvosuk sem javasolja a mindennapos indokolatlan fürdetést.
2023. jan. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm szépen!


Mi nem is fürdetjük minden nap, eddig csak azt mondta mindenki, hogy teljesen felesleges (szakemberek), illetve hát ugye nekünk felnőtteknek sem jó a minden napos fürdés, úgyhogy nem volt újdonság a dolog. Persze hozzátették, hogy rajtunk áll, ha a rutin miatt akarjuk, legyen, a mi gyerekünk.

2023. jan. 11. 22:20
 3/22 anonim ***** válasza:
67%

Én azért kivizsgáltatnám bővebben.

A barátnőm lánya pl. a tojástól lett mindig ekcémás. Szóval egy allergia/intolerancia vizsgálat nem ártana. Az is lehet, hogy a mosószerre reagál így..

2023. jan. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
67%
Belső okok okozzák legtöbbször, tojás, tej allergia. Amelyik baba ekcèmás, allergiás is lesz valszeg, asztmára is nagyobb lehet a gyanú emiatt, òvatosan kell a HT-nál, ezeket az infòkat kaptuk. Sajnos ìgy is lett, tojásra nsgyon magas lett, de már vezetem vissza neki hònapok òta eszi, mèg rántottat, főtt tojást nem.
2023. jan. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Ja ès amit mi kaptunk: Locoid krèm , ha rendbe jön csakis a Bioderma olajos fürdetöje, Intensive Baume krèmje pancsi után. Kaptunk mèg olajat is a vìzbe, Linola Fett Olbed a neve. Nagyon hatásosak ezek. Ja ès nem szabad minden nap fürdetni, nem túl meleg vìzben csak, inkább gyors zuhi. Citrusokkal, fűszerekkel òvatosan.
2023. jan. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Amit mi használunk Bioderma Atoderm fürdető és balzsam, 2-3 naponta fürdetem és kerülöm a tejtermékeket. Meg újabban a szóját is 😕
2023. jan. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
#3 Volt váltás (mosószer). Jelenleg Arielt, kisbabásat használunk, előtte nem. Viszont állandóan felvásárolják a neten, amit előtte használtunk, nem könnyű beszerezni. 😕 Gondoltam arra, hogy veszek vmi semlegeset, de lehet az a legjobb, amit ezelőtt használtunk. Viszont a váltás már szeptemberben volt.
2023. jan. 11. 22:57
 8/22 A kérdező kommentje:

Ezek lennének azok? Légyszi erősítsetek meg!


[link]


[link]

2023. jan. 11. 23:10
 9/22 anonim ***** válasza:
Igen, ezek.
2023. jan. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

A la roche az ez:

[link]


De ha épp nincs, akkor a Biodermát kérjük helyette, az is nagyon jó.



Hozzátáplálod? Mert sajnos ételtől is lehet, viszont nálunk volt már tusfürdőtől, naptejtől és öblítőtől is.

2023. jan. 12. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!