Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Névválasztásnál mennyire...

Névválasztásnál mennyire szempont a gyakorisága? Ha legjobban a leggyakrabban adott nevek egyike tetszik, minden szempontból megfelel, akkor csak a gyakoriság miatt elvetnéd?

Figyelt kérdés
2023. jan. 19. 22:15
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
25%

Igen


25 éve 10 éves koromban

Áron és Hanga volt a kezdvenc nevem

A Hanga maradt is.


De nem adnám a gyerekemnek a gyakorisága miatt.

2023. jan. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
91%
Fiam Levente. 2020-ban született. A műtőben azzal fogadtak,hogy az előttem császározott kismama kisfia is Levente lett. Utólag derült ki számomra,hogy abban az évben a legnépszerűbb név volt. De ha tudom ezt,akkor sem változtattam volna.
2023. jan. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
65%

Igen, ha eleve a leggyakoribb 50 névben szerepel akkor nem választanám azt. Ha évekkel később kapják fel és kerül be a top nevek közé akkor nem fogom emiatt rosszul érezni magam.

Nem csak az számított egyébként, hogy ne legyen gyakori, de ne is legyen csiricsáré, nyakatekert vagy erőltetett.

2023. jan. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
93%
16 voltam mikor eldöntöttem, hogy ha egyszer fiam lesz a Bálint nevet kapja, 29 éves voltam mikor megszületett, még az sem tántorított el, hogy 2 nappal a névnapja előtt született!
2023. jan. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
86%
Én úgy nőttem fel, hogy rendkívül gyakori nevet kaptam, 4-en voltunk az osztályban ezzel a névvel. Nagyon zavart. Inkább más nevet választanék.
2023. jan. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Miért csak én vagyok lepontozva🙃?


Pedig nem csak én nem adnám így.


Engem zavar ha 3 van vele együtt egy kisvàrosi csoportban.

Mi lesz az egyetemen.


Vezetéknevünk is tucat.


Volt egy másik nagyon kedves név, az meg oltári bután hangzik a nevünkkel.

Ez van..


Jó hogy az MTA lista elég hosszú

2023. jan. 20. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
46%
Nem. Nekem nincs feltűnési viszketegségem hogy az énkisdrágámnak különleges neve legyen:-D
2023. jan. 20. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire. Többször leirtam, a gyerekem Anna. A szuletese évében ez volt q leggyakrabban adott női név. Soha a 19 év alatt, amióta megszuletett egyetlen ilyen nevű nem volt a környéken sem. Az egyetlen, akit ugyanígy hívnak, egy nálam is idősebb nő.
2023. jan. 20. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
82%
Én adnám akkor is, de azért picit zavar, ha van egy új kedvenc nevem amit adnék a leendő gyerekemnek és benne van a top 10 ben :D Nekem nincs olyan gyakori nevem mégis jártam olyan osztályba háromszor is ahol ketten voltunk ezzel a névvel. Nem olyan jó buli de végül is túl sok hátrány nem ért belőle, csak nem mindig figyeltem oda, ha a nevemet mondták, mert lehet, hogy nem nekem szóltak.
2023. jan. 20. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
84%

7


A tucat( 20 fős csoportban pl 3 Zoé, felette lévőben 2 és alatta is 2)

és a “különleges” közt, azért akad pár 100 név még..

2023. jan. 20. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!