Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rabíznátok így a mamára?

Rabíznátok így a mamára?

Figyelt kérdés

Kisfiunk 8 hónapos. Nagyon keveset alszunk mostanában, nem igazán jók az éjszakák.

Múltkor volt itt a mama, mondta, hogy elviszi egy éjszakára, akkor tudunk pihenni.

A mama felnevelt 3 gyereket.

De a mi babánkkal nincs túl szoros kapcsolatban. Havi 1x találkoznak, kb.2 órára.

Olyankor játszik vele, felveszi, beszél hozzá.

De sosem pelenkázta, nem fürdette, nem igazán kellett megnyugtatnia. Sosem vigyázott rá még 5 percet se.

Éjszaka mindegy a babának, hogy melyikünk megy hozzá, de azért valahol idegen neki a mama.

Rábíznátok így?

Vagy előtte lenne valami feltétel? Pl.vigyázzon rá nap közben, altassa el?


2023. jan. 20. 08:28
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem. Inkább a férjemmel osztanám be az éjszakát, hogy x-ig ő, y-ig én kelek. Vagy egyik nap ő, másik nap én.
2023. jan. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Én előtte mindenkepp csinálnék egy próbát. Akár azzal kezdve hogy egy ideig talalkozzanak sűrűbben kicsit. Vagy hogy nappal el tudja -e altatni ilyenek.


Hirtelenséggel semmikepp nem bíznam rá, mert ha nem bírja elaltatni este akkor nektek is haza kell jönni és akkor ugrott a pihenés, meg a gyereknek se jó.

2023. jan. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
83%

"Éjszaka mindegy a babának, hogy melyikünk megy hozzá,"


Dehogy mindegy. Az illatodat is megérzi, és meg tudja különböztetni másétól.

Nem bíznám rá éjszakára még úgy sem, ha rendszeresen vigyázna rá napközben. Az esti lefekvésnek szertartása van, ha ott hiányzik neki anya, akkor senki se tudja pótolni.

2023. jan. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A semmiből nem váltanék át egész éjszakára ennyire drasztikusan. A mama kedves akart lenni, de szerintem nem jó ötlet. A férjeddel váltsátok egymást éjjel és inkább nappal vigyázzon rá a mama nálatok, amíg te alszol két órát. Ez a rövid idő is csodát tesz, mégsem kell éjjel aggódnia meg kapkodnia senkinek, ha rosszul alakul.
2023. jan. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Csak összeszokást követően, tehát huzamosabb ideig vigyázzon rá nappal, gyakrabban, és csak ezután.


Anyukám rengeteget vigyázott a gyerkőcre, és öthónapos kora óta előfordul hogy mamánál alszik, havi 1-2 alkalom. Szerintem óriási segítség, de nagyon fontos hogy teljes bizalom legyen a mama irányában a te és a gyerek részéről is. Ha havonta párszor látja, az nincs meg még.

2023. jan. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

A mindegy melyikünk megy részt úgy értettem, hogy mindegy, hogy a férjem vagy én. Ugyanúgy meg tudja nyugtatni mindkettőnk.

De én is azt mondtam a férjemnek, hogy így nem merném otthagyni. Ő úgy van vele, hogy majd csak megoldja valahogy a mama. 😅

De én nem lennék nyugodt, szerintem azt várnám, mikor csörög a telefon.

Barátnőm vigyázott már rá 1x úgy, hogy ő fürdette és fektette le este. De ő sokat van itt, többször vigyázott is már rá nap közben, amíg mi a férjemmel elszaladtunk egy fagyira, vagy sütire. Mondjuk neki sem ment pikkpakk a fektetés. A gyerek folyamatosan játszani akart, ahogy betette az ágyba, vigyorgott meg magyarázott. Szóval nem sírt, csak aludni nem volt hajlandó. Kb.fél órával később aludt el, mint szokott.

2023. jan. 20. 08:46
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem, ez a mama lényegében egy idegen neki.
2023. jan. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
90%
Biztosan nem.
2023. jan. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
90%
Dehogy! Pedig az èn anyòsom, s anyukám újszülött korátòl aktìv nagymamák voltak, sokszor jöttek kajával, dajkálni, kivittèk babakocsizni a levegőre, mìg èn èpp főztem vagy pihentem. Sosem passzoltuk le èjszakára ilyen kicsikènt, pedig egy èvig borzalmas alvò volt! Nagyon szenvedtüni a kialvatlanságtòl akkoriban. Èn ha tudtam aludtam vele nappal+fèrjemmel megosztottuk az èjszakát, pedig ő is hajnalok hajnalán kelt melòba, de már muszáj volt, hogy èpp èsszel kibìrjam ezt az időszakot. Zombik voltunk, de túlèltük. Nálunk amint megtanult járni -12 hònaposan, elvágták az èjszakázásokat. Utána a hátsò fogak kìnozták, de max 1x riadt fel, kèrt inni vagy forgolòdott többet. Ja ès igen, kèsőbb lakodalmak miatt már estère is mamára hagytuk, de nekik borzasztòan szoros a kapcsolatuk, 2 max 3 naponta találkozunk! Most 2,5 èvesen már aludt anyòsnál (2 percre laknak,egy utcában lakunk). Szòval nem, nagyon nem hagynám magára. Ez egy jò alkalom arra is, hogy az apukával is szorosabb legyen kicsit a viszonya a babának.
2023. jan. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2023. jan. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!