Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rabíznátok így a mamára?

Rabíznátok így a mamára?

Figyelt kérdés

Kisfiunk 8 hónapos. Nagyon keveset alszunk mostanában, nem igazán jók az éjszakák.

Múltkor volt itt a mama, mondta, hogy elviszi egy éjszakára, akkor tudunk pihenni.

A mama felnevelt 3 gyereket.

De a mi babánkkal nincs túl szoros kapcsolatban. Havi 1x találkoznak, kb.2 órára.

Olyankor játszik vele, felveszi, beszél hozzá.

De sosem pelenkázta, nem fürdette, nem igazán kellett megnyugtatnia. Sosem vigyázott rá még 5 percet se.

Éjszaka mindegy a babának, hogy melyikünk megy hozzá, de azért valahol idegen neki a mama.

Rábíznátok így?

Vagy előtte lenne valami feltétel? Pl.vigyázzon rá nap közben, altassa el?


2023. jan. 20. 08:28
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább nappalra hagynám nála, ti meg akkor tudtok pihenni. Sok kisgyerek nem tud vagy csak nehezen éjszaka aludni idegen helyen, hát még ha a szülő sincs ott vele.
2023. jan. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem biznám rá...mondjuk vannak napok amikor a 9 eves lanyomat se biznam ra(anyukamrol van szo)anyosomat szinte nem is ismerik a gyerekek.
2023. jan. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp. Anyósom elég sokat van a kislanyunkkal, altatta is már el, de éjszakára még így sem hagynám ott a kicsit.
2023. jan. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek. Én is így gondolom.

Pedig férjem sokszor szólt már neki, hogy jöjjön gyakrabban, akár délelőtt, nap közben is. 12 órázik a mama, 2 napot megy 2 napot otthon van. Szóval ideje mondjuk lenne. De valahogy nem. Csak aztán meg furcsán nézett múltkor is, amikor szóba került, hogy barátnőm vigyázott a babára, ő fektette le. És látszott a mamán, hogy nem tetszik neki. Na de hogy bízzuk rá, ha nem is ismeri a gyereket?

Én nagyon örülnék, ha gyakrabban jönne, és teljes értékű nagymama lenne. De valahogy ő azt várja szerintem, hogy majd egyszer csak elviszi és kész.

2023. jan. 20. 10:08
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy ez a a korzsak pont az első szeparációs szorongásnak az ideje.


Nem most kellene ezt elkezdeni.


Abban biztos vagyok, hogy simán ellátná a mama, és hidd el mindent megtudna oldani. Csak az nem biztos, hogy a gyermeked biztonságban érezné magát.

2023. jan. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
*korszak
2023. jan. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Meg eleve mivel ilyen pici, nekem alapból az a szimpatikus, hogy aki vigyáz rá, az itt vigyáz rá nálunk. Tesóm is vigyázott már rá, amikor temetésre kellett mennem, vagy orvoshoz, de ő is idejött, itt volt vele.

A mama meg rögtön vinné.

2023. jan. 20. 10:12
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Legyen vele többet, és ha már a gyerek biztonságban érzi magát vele, kialakul valami kötődés, akkor esetleg.
2023. jan. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Én sem adnám.

Anyám is kérte a kisebbik gyerekemet elég korán, de nem adtam volna oda így.

Először itt nálunk vigyázott rá, mondjuk ő jött hozzá szívesen, utána szintén itt vigyázott rá éjjel több alkalommal. Ezek zökkenőmentesen mentek, közben pedig átvittük hozzá a kislányt úgy, hogy mi is ott voltunk. Legközelebb elmentünk sétálni ketten, amíg a mama vigyázott rá nála. És csak amikor már abszolút megszokta, hogy anyám is fürdeti, altatja stb, és nála is megismerte a terepet, akkor adtuk oda éjszakára kb. másfél évesen. Szerintem jól csináltuk, mert azóta is nagyon szeret ott lenni.

2023. jan. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 NTBS ***** válasza:
86%
Inkább aludjon nálatok.
2023. jan. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!